Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Animacija, efekti

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2008 09:36    Post subject: Animacija, efekti Add user to your forum ignore list Reply with quote

U kojim bi programu mogao napraviti nešto slično ovome?
http://www.istockphoto.com/file_closeup/nature/nature-backgrounds/3356332-tempest-loop.php?id=3356332

Nije mi problem napravit sam udar groma nego ono osvjetljenje oko groma.
U flashu nema blending opcija pa ne mogu to napravit.
Ne znam radit u after effectsu, ali da li se to tamo možda može napraviti?

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.09.2008 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako nema blending ? Fl CS3 ima sve šta ti treba.
...iako si moga dobit sličan neloš rezultat i sa transparencijom i malo prtljanja sa png-ovima...
Back to top
View user's profile Send private message
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 07.09.2008 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takvo nešto se lako može napraviti u After Effectsima. Potraži tutorial od CreativeCow, Lighning.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.09.2008 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne treba ti cak ni transparencija, ni pngovi... a ni blending Smile.

Short & crappy version:
1. u photoshopu slozi 2 stanja - osvjetljeno munjom i neosvjetljeno munjom.
2. neosvjetljenjo munjom stavis ko bg u flashu
3. u ps-u izrezes komad koji je osvjetljen munjom, exportas ko sliku van i spucas u flash iznad svega, na isto mjesto na slici gdje je bio i u psu
4. mrdas po alfi i izingu

Nesto slicno imas tu na mi3-u, tatlane.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.09.2008 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a šta je alpha nego transparencija? a sliku u flash importiraš iz PSa kao ... ? ... png?

Razz
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.09.2008 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
a šta je alpha nego transparencija? a sliku u flash importiraš iz PSa kao ... ? ... png?

Razz


Pa kad već pitaš... Wink
Ne treba mu poluprozirni png, može importat i obični kvadratični jpg. Moj primjer nije "Ultimate Lightning OMG superflexibile FX solution", vec najjednostavnija varijanta dobivanja željenog efekta, tako da ipak ima razlike izmedju mog i tvog odgovora, iako ti valjda nije vidljiva na prvu, ako u ničemu, onda u teoretskom shvacanju "opticke iluzije".

"Moja transparencija" se hendla samo u flashu, dok se "tvoja" (pretpostavljam) hendla i u flashu i u "photoshopu". Jer ako se tvoja transparencija ne hendla i u fotoshopu, onda je ili tvoj post neshvacen - s moje strane - pokusaj socijaliziranja i random čit-četa, ili je
kontradiktoran tvom odgovoru meni... zato jer smo oboje koristili tehnički neprecizan i netočan način izražavanja s nadom "ma kužiš što mislim"... A to povlači onda još 100 drugih pitanja Wink.

Siguran sam da ćeš u sljedećem postu dat step-by-step tutorial "prtljanja s pngovima" umjesto odgovora "nitko normalan ne importa jpg u flash i png ne mora bit poluproziran dvotocka P".

Fino objasnit zašto koristit .png format, opis pripreme .pnga u photoshopu za import u flash, izlistat komentiran actionscript kod koji random limitiranim pozicijama lupa munje random limitiranim brzinama random limitiranim intenzitetom te detaljizirat sve moguce primjene, prednosti i mane takvog rješenja. Popraceno slikama.

Jer hej, ako radimo munje - onda će to bit najjebenije munje ikad i necemo valjda trošit vrijeme na vake bezvezne postove Wink.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.09.2008 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ROFL. prejako Smile)

PNG vs. JPG:

Ako je slika JPG, mora se točno pogodit mjesto na kojem će se munja pozicionirat i bit će samo to jedno. dosta problema moguće sa pikselizacijom i razlikom u bojama...

Ako je PNG imamo 2 slike: 1 je munja, 2 je lagani glow iste te munje. PNG jer podržava transparenciju a bolji je od GIFa jer ga Adobe dosta gura pa ga dobro i obrađuje.

Sa te dvi slike u flashu sa .alpha propertiesom na tom MCu mogu postići bolji efekti, munja se može pozicionirati bilo gdje, a iz razloga jer se radi samo o munji a ne cjelokupnoj slici, animacija transparencije (alpha kanala) će bit blaža i neće raditi bugove kako ih inače jpg može proizvest pri manjem framerateu.

Može se napravit i sa jednom slikom ( bez ove glow). Pogotovo ako se koristi Fl CS3 i njegov glow efekt i blending modes.

Ako se napravi više takvih munja, cjelokupna animacija dobiva na vjerodostojnosti a ne bljeska samo na jednom mjestu. Također, kod koji se proizvde za takvu animacije je lako prenosiv na neki sasvim drugi projekt uz uvjet mjenjanja koordinata animiranih munja. Naravno, isti taj kod bi se mogao iskoristiti za animiranje loptica ili bilo čega drugoga na random bazi (npr. zvjezdice na nebu) ...

PNG radi boljih rezultata i raznolike iskoristivosti.

Alpha vs. Transparency: wikipedia
Poma ili pomidora. isti qrac.

Apropo pripreme PNGa za flash .... mislim da prilikom importa PSDa Flash omogućava odabir načina na koji se obrađuje konverzija.
Osobno preferiram save for web varijantu iz PSa jer daje ipak malo sigurniju kontrolu boja i kvalitete. Na to još računam neki poseban compress metod koji ima sam Flash za samnjivanje te iste slike uz zadržavanje kvalitete.

no čit-čat. jesan se opravda ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.09.2008 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svaka čast Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 07.09.2008 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx Smile sad se samo još nadam da smo i čoviku bar malo pomogli Smile

Edit:
nešto for fun ... ovo nemogu iskodirat a ni animirat tek tako Smile
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2008 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E hvala dečki, pomogli ste odmah s prvim odgovorom da Fl CS3 ima blending pa sam ga skinuo i sad znam kako ću napravit.

Pokušavao sam s različitim png-ovima i jpg-ovima i nisam uspio napraviti dovoljno efektnu animaciju kako sam je zamislio, no jedino mi je CS3 zaista pomogao. Very Happy

Hvala Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group