Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Rižot od priljepaka :)
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 15.09.2008 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
arija wrote:
Iskreno ljudi stariji od 40-ak godina i ne znaju baš razliku između templatea i kvalitetne web stranice...


ovo je jedna od vecih gluposti, kakve veze imaju godine starosti s tim?
znaci ja ne znam razlikovati template od kvalitetne web stranice?

s druge strane, ili imas, ili nemas osjecaj za lijepo, mozes imati i 100 godina, a ovaj template je izuzetno los, eto, makar sam po godinama nekompetentan da to ocjenim Rolling Eyes


U Hrvatskoj, ljudi koji su prešli tu dob imaju manje ili uopće nemaju nikakve edukacije što se tiče računala opčenito.

Razlikovanje templatea od kvalitente web stranice?!?

Hm, kladim se da nekom tko se prvi put susreće s webom pokažete "Noštromo template" s dalmatinskom pjesmom u pozadini, ovim animiranim headerom, ili nekakav kvalitetan layout, siguran sam da bi se odlučio za tempalte...

E, sad druga je stvar nekoga uvjeriti da to ne valja i objasniti mu razliku... Međutim opet dolazimo do pitanja... Kako je taj netko došao do tog templatea... Peporuka ili nešto treće... Uopće nije bitno...
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 15.09.2008 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

arija wrote:
U Hrvatskoj, ljudi koji su prešli tu dob imaju manje ili uopće nemaju nikakve edukacije što se tiče računala opčenito.


krivo, iznenadio bi se koliko su ljudi od 40,50 i vise godina informaticki pismeni, pogotovo penzioneri

drugo, nije bitno da li ce neko znati da li je to template ili nije, stvar je u tome koliko ce prepoznati da li je to kvalitetan dizajn, a sa time godine starosti nemaju apsolutno nista

zalosno je to sto vi mladji, koji smatrate da ste informaticki pismeniji, niste pismeni, zato je bolje da, kao i ja, pisete bez hrvatskih znakova Wink
Back to top
View user's profile Send private message
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 16.09.2008 07:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
arija wrote:
U Hrvatskoj, ljudi koji su prešli tu dob imaju manje ili uopće nemaju nikakve edukacije što se tiče računala opčenito.


krivo, iznenadio bi se koliko su ljudi od 40,50 i vise godina informaticki pismeni, pogotovo penzioneri

drugo, nije bitno da li ce neko znati da li je to template ili nije, stvar je u tome koliko ce prepoznati da li je to kvalitetan dizajn, a sa time godine starosti nemaju apsolutno nista

zalosno je to sto vi mladji, koji smatrate da ste informaticki pismeniji, niste pismeni, zato je bolje da, kao i ja, pisete bez hrvatskih znakova Wink


Nisam baš siguran dad si u pravu što se tiče informatičke pismenosti strijih osoba... Ima ih sigurno dosta koji dobro barataju s računalima, ali ih ima više onih koji ne znaju ništa...

Ja ne smatram da sam informatički pismeniji od nekog tko ima 40-ak godina, već sam samo pokušao reći kako je "možda" došlo do realizacije web-a za Noštromo...

To što se tiče moje pismenosti... Hm, pa ovakvu grešku možeš naći u svakom topicu, na svakom forumu u Hrvatskoj... Kad pišeš na računalu, svako malo desi se pogreška... Neke ni ne primjetiš...
Back to top
View user's profile Send private message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 16.09.2008 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
arija wrote:
U Hrvatskoj, ljudi koji su prešli tu dob imaju manje ili uopće nemaju nikakve edukacije što se tiče računala opčenito.


krivo, iznenadio bi se koliko su ljudi od 40,50 i vise godina informaticki pismeni, pogotovo penzioneri

drugo, nije bitno da li ce neko znati da li je to template ili nije, stvar je u tome koliko ce prepoznati da li je to kvalitetan dizajn, a sa time godine starosti nemaju apsolutno nista

zalosno je to sto vi mladji, koji smatrate da ste informaticki pismeniji, niste pismeni, zato je bolje da, kao i ja, pisete bez hrvatskih znakova Wink


lol gaston Laughing
dopadne me prosle godine redesign jednog weba..pogledam malo stats i tamo "search phrases": "komunalni odjel";psihijatrijski,orl, uroloski itd odjel svih inih bolnica ; pa "odjel za zastitu ovoga i onoga"; sve pršti od incoming "odjela"..
sve bi to bilo ok da vlasnik weba radi u Milinovicevom ili Biskupicevom ministarstvu.Samo, on ima tvrtku koj šiva " po mjeri" i prodaje sve moguće tipove "odijela"..
ti bokca,target skupine..a i pismenosti.. cijeli web je pretvorio u jedan ooogromni "odjel": Shocked

--off topic
bas sam sad malo i googlao,pa evo ima takvih pismenih još:
http://www.agencija-fortuna.hr/vjencanice/Galerija/index-5-1.html
http://www.centar-alata.hr/zastita-na-radu-radna-odjela-visoke-kvalitete/c8_68/index.html
end off topic-----


ipak,za razliku od tebe @arija ,necu o webmasterovim niti bilo cijim godinama .
jer to s godinama nema nikakve veze..
a niti sa stereotipima - kojih si ti očito "rob" ..
Back to top
View user's profile Send private message
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 16.09.2008 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nostromo wrote:

ipak,za razliku od tebe @arija ,necu o webmasterovim niti bilo cijim godinama .
jer to s godinama nema nikakve veze..
a niti sa stereotipima - kojih si ti očito "rob" ..


Ja se nisam dirao u ničije godine, nego sam samo "pokušao" objasniti u čemu je "možda" mogao biti problem kod izrade sajta za Noštromo...

Pokušao sam reći da netko tko nije do sada imao doticaja s webom, sigurno neće prepoznati razliku između kvalitetnog weba i templatea...

Vjerovatno znaš i sam ako si u tom poslu da nekome tko nema apsolutno pojma o webu možeš prodat bilo što, pa čak i template Noštromovog tipa...

Ovo s godinama nije bilo ništa zlonamjerno, ali činjenica je da dosta (apsolutno ne svi) ljudi koji vode razne firme u Hrvatskoj imaju predrasude oko web dizajna opČenito Very Happy...
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.09.2008 09:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

arija wrote:


Jebiga, ko' zna kakvim se spletom okolnosti došlo do te stranice... Možda preporuka?!? Iskreno ljudi stariji od 40-ak godina i ne znaju baš razliku između templatea i kvalitetne web stranice... I sad na temelju web stranice prosuđivati kvalitetu nekakve konobe ili restorana, po meni je stvarno suludo...

Živija Noštromo!!!


ajde drugi put ukljuci klikere Surprised)) onaj tko danas ima 40-tak taj je imao veliku mogucnost rasta s raznim spectrumimama, comodorcima, atariima .. zapčravo taj je imao mogucnost rasta s informatikom...
informatika i informaticka pismenost nije pocela s pentiumom100, s 4 mega rama i hardom od 80 mega, i S3 virge karticom s punih 1 mega rama

recimo, ja sam stari konj, moje prva spoznaja informatike je bila davne 1984, kanta je bila VAX7500, na praksi u institutu za elektroprivredu gdje su nam (bilo nas je vise) dali knjige iz basica i fortrana i tjerali da programiramo kretanje kursora po ekranu... sve s ciljem da ih (mentore naime) ne ometamo dok oni stipaju tajnice....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 16.09.2008 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad sam napisao "post o godinama", naravno da nisam mislio na sve ljude starije od te dobi... Dosta ljudi uopće kroz cijeli život nije imala nikakav doticaj s računalom, pa čisti primjer su moji roditelji koji apsolutno ništa ne znaju o računalima... Kad samo u tom postu spomenuo godine, samo sam pokušao reći čemu je možda bio problem kod same izrade tog sajta...

Što se tiče pismenosti kod osoba te dobi, smatram da ih ima jako puno dobro informatički potkovanih... Pa od nekolcine strijih ljudi puno sam naučio o web dizajnu i apsolutno ih cijenim i poštujem...

Ako se netko uvrijedio tim postom ja se ispričavam...
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 16.09.2008 10:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

manje Boo hoo! vise radit! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 16.09.2008 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
manje Boo hoo! vise radit! Very Happy


lol Laughing

jel dama mozda raspolozena za ples-pauzu..( crvenim se Embarassed )
btw, dobra ti je ona open-apple.
original ideja je inace vidjena na photosig.com prije par godina ali sa narancom..
i to uz obvezni "set options" na "any content advisory"... tj: parental supervision suggested),Shocked
jer je "sadrzaj" narance ispod patent-zatvaraca aludirao na..hmmmmm Question
Back to top
View user's profile Send private message
Gbodorr



Joined: 06 May 2006
Posts: 18

PostPosted: 16.09.2008 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh shiii jeste li rastegnuli ovaj topic.. a svemu sam ja kriv sto je to zapocelo lol
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 16.09.2008 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nostromo: manje off-a! Whistle
Back to top
View user's profile Send private message
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 16.09.2008 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://hwt.hr/projects/old/restoran-nostromo/hr/index.htm


Heh...
Nemam baš običaj javljat se na ovakve teme, ali eto...povuklo me... ;o)

Znači, na gore navedenom linku je stari web (prije tatjane) kojeg smo počeli raditi za Restoran Noštromo. Zašto su odlučili preći na tatjanin nemam pojma niti me i zanima. Uredno su podmirili sve obveze prema nama.

E sad, ima nekih stvari kod kojih se s nekima slažem, a s nekima i ne.
1. Dizajn Tatjana, ili kako se već zove, nemam pojma tko je (ili tko su) ti likovi. Rade kako rade. Koliko naplačuju, nemam pojma. Koliko klijenata imaju (http://www.dizajntatjana.com/portofolio.html), čini mi se, i previše...
2. Restoran Noštromo, spiza je vrlo dobra, atmosfera-teško mi je ocijeniti, meni osobno nije neki poseban ugođaj, drugi će reći drugačije.
3. Zlatko Marinović, odličan kuhar.

hmmm... Mislim da je glupo svako malo imati temu o 'tatjani'. Zašto? Oni su predstavnici onoga čega u hrv. ima na tone. Po mom mišljenju, rješenje nije forum, jer Zlatko Marinović sigurno ne prati www.mi3dot.org, Zlatko Marinović i ne treba pratiti forum, on treba kuhati (jebate, zvučim totalno nepismeno)...
Glupo je ne jesti u restoranu zbog weba, ako im je hrana dobra, ali kad si već tamo, reci ljudima da im je web sranje... Plačaš - komentiraj!
Usluga nevalja - žali se! To je način... ne forum, gdje će se 99% ljudi sljožit s tobom, a učinak je nikakav...

Ono što mi možemo (MORAMO zvuči okrutno), mislim na one koji žive i žele i dalje živjeti od dizajna i brandinga:
1. educirati
2. organizirati se
3. ne raditi 'jedan protiv drugog'
4. informirati klijenta
5. SURAĐIVATI !!!

...ne da mi se dalje pisati, snerva sam se, jer svakodnevno gore napisano pojasnim bar 3-4x...

CU!

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 16.09.2008 19:54    Post subject: odgovor Add user to your forum ignore list Reply with quote

ni ja se baš nemam običaj javljati ali eto,i mene povuklo:)
čitam teme redovito,izrazito cijenim znanje i rad nekih ljudi ovdje ali...
tu se vječno sudaraju kapitalistička i umjetnička struja dizajnera.

ja volim dizajn,nekoliko godina se bavim s njim...ali da se bavim time zbog ljubavi-ne.
bavim se isključivo zbog zarade i tu staje svaka rasprava o nekoj etičnosti,orginalnosti i sl.
imam posao,dizajniram sa strane i zarađujem dobre novce.

i sam sam nekoliko puta ripao drugi dizajn jer je klijent to tražio,bio mu lijep....mogao sam odbit ili spremit 3-4-5 soma u đep.
radilo se svašta,da sam odbio svaki takav posao,zaradio bi neku siću.
zašto da ga odbijem kako bi mu neki pošteni dizajner uradio unikat?njemu je to potpuno ista stvar,njegovoj klijenteli isto tako...

netko piše tu da se klijenta treba educirat...
molim lijepo?zar me plača da mu dajem instrukcije iz weba?
ne možeš ti nekom objasnit osječaj što je dobro a što ne,ne možeš ti nekom objasnit arhitekturu stranice,koncepciju,razliku između tempa i orginal dizajna...

nema šanse.zato se poštedim muke,uradim ono za što sam plačen,to je i smisao svega...ili se varam?

da prostite,ako klijent zahtjeva govno u vektoru na bijeloj pozadini,ja ću ga pitati dali želi pseće ili ljudsko.
tu staje sva filozofija o webu za mene.
radim-zarađujem.jednostavno.

netko je napisao da mu buđet neće patiti zbog tatjane...isto tako ovom restoranu buđet neće patiti zbog nekoliko ljutih dizajnera...

web lijepo izgleda,98% ljudi koji ga posjete pomislit će isto...
p.s.nisam tatjana nit imam veze s njima
Back to top
View user's profile Send private message
nostromo



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 23

PostPosted: 16.09.2008 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

papitto_venga wrote:
http://hwt.hr/projects/old/restoran-nostromo/hr/index.htm

Ono što mi možemo (MORAMO zvuči okrutno), mislim na one koji žive i žele i dalje živjeti od dizajna i brandinga:
1. educirati
2. organizirati se
3. ne raditi 'jedan protiv drugog'
4. informirati klijenta
5. SURAĐIVATI !!!

...ne da mi se dalje pisati, snerva sam se, jer svakodnevno gore napisano pojasnim bar 3-4x...

CU!


Mislis da to ne radim (sve osim pod tc.3) svaki dan isto kao i ti. I informiram,i educiram i suradjujem.I ne radim protiv nikoga.I bas me briga sto drugi radi.Ali s druge strane bunim se ( oprostite, mozda bezrazlozno ) samo zbog toga sto se netko kiti onim perjem koje mu ne pripada.
Jer to sto taj/ti rade to nije web-design. I nema pravo taj termin koristiti u svojim "placarskim" poslovima.
Jer na taj nacin omalovazava ,i sto je jos gore na stup srama pribija i moj/ tvoj posao.Posao od kojeg zivim i imam namjeru ziviti. Ai ti zivis kao i mnogi jos.

A sto se doticnog gdina tice moze kuhati kao kakva Grcka bozica.Nema teorije da mu dodjem,platim ceh i onda mu recem da mu je web sranje.
Jer bi mi se tada nasmijao i pomislio: "ko te j..e majmune, bio si, potrosio si i sad prosetaj".A ne.Moze samo da mu ne dodjem.I to je moj "mein kampf ".
Citao on forum ili ne.Imao on pojma o webu ili ne.

I imao on u wc-u restorana papira za ruke ili ne.? Jer su manje vise ( uz casne izuzetke) mnogi iz te branse koje sam imao priliku upoznati takvi: ubili bi se za par kuna vrijednosti role papira dnevno .Mene pokusavaju napaliti ne neke "detalje" i unikat malih tajni velikih majstora kuhinje.Unikat umjetnickih slika ..unikat tresnjina drveta....detalj ovaj-detalj onaj.I da li je jabuka u prasecoj glavi ovako ili onako okrenuta.Sve unikati do unikata i detalji do detalja.
A gdje im je unikat kad je web u pitanju?I kad vec imaju toliki , bogom dan "unikatni lumen povezan sa nadprosjecno izrazenim detaljistickim kapacitetima" za koji k....c i kod weba ne slijede iste vlastite standarde.E, a zbog love.Zamisli koliko je to roli wc papira vise? Za razliku u cijeni koliko dodje - unikat.
I sokiraju se kad im spomenes cifru za unikat.To sto im ne trebas zvati hitnu i prije nego sto dodju davati umjetno disanje.

@ maniche ..e vidis i sam sam (trebao biti ) njegova klijentela.a necu biti.
I na srecu internetom svaki dan plove milioni ljudi razlicitog drustvenog statusa, obrazovanja, koji pripadaju razlicitim segmentima drustva ,rade razlicite poslove, imaju drugacije kriterije i vrednuju drugacije "vrijednosti" ....
I nekima je mozda, sto je drugima mozda savim prihvatljivo ili svejedno, a to je izgled web stranica, argument od ne bas zanemarivog znacaja prilikom odluke "doći" ili "ne doći" ; kupiti ili ne kupiti, zatraziti ponudu ili ne zatraziti, rezervirati ili ne rezervirati..
Meni osobno nije ni kraj pameti pomisao da bi rezervirao apartman na nekom webu gdje se preko pola indexa vijore bitmapski i kao stakorovim zubima oglodane hrvatska, njemačka , česka i jos pokoja zastava.
Pratili vlasnici toga weba i apartmana mi3dot. ili ne.Ili je njihov posao samo da mijenjaju posteljinu.

..ne da mi se dalje pisati, snerva sam se i sam , jer svakodnevno gore napisano pojasnim bar 3-4x... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 16.09.2008 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Jer na taj nacin omalovazava ,i sto je jos gore na stup srama pribija i moj/ tvoj posao.Posao od kojeg zivim i imam namjeru ziviti.


pribija na stup srama pred kime?
već smo se složili da su klijenti neuki po tom pitanju,stoga ni ne razumiju što se događa.
mi koji kužimo znamo o čem je riječ i pljujemo ga između sebe,bez nekog efekta po posjetitelje njegove stranice ili njega samog.

pazi,ja kad dizajniram, isto tako gledam da radim po svim pravilima lijepog modernog dizajna...
ako mi klijent da slobodne ruke,vrhunac moje krađe bit će neki stil ili objekt sa Tm-ovog tempa,i to ponekad..ako baš trebam nešto.
ako mi klijent kaže da želi dizajn poput neke druge stranice,toliko sličan da je riječ o očitom plagijatu...ja ću i to napravit.
Stavit ću svoj potpis dolje zbog razloga da me kontaktiraju njegovi posjetitelji iako ću riskirati da me se pljuje po dizajn zajednicama...
ja to svodim na novac..mogu ga odbit i objašnjavat mu 3 sata neke etičke norme ili jednostavno spremit u đep još jednu plaču za 10tak dana rada...

ako netko radi za 10 soma po webu pa je u situacijii da takvog odbije,svaka mu čast...ali ja to ne mogu.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 17.09.2008 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e-drama Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 28.09.2008 08:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..predlozak je bzvze al kakve to ima veze s icim ?

nigdje nema preuzimanja zasluga za dizajn...

Kao sto rece netko iznad, brdo puta se dogadja da ljudi zele "slicne" stranice kao nesto sto su vec vidjeli....


ne kuzim od kud tolko mrznje i gadjenja ?!?

_________________
Apartmani i privatni smjestaj. Apartmani na moru. |^|.. Web za apartmane i privatni smještaj
Croatia apartment rentals catalog
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 28.09.2008 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
e-drama Laughing


lol!

ne kužim ćemu frka. svatko zarađuje za život kako zna i umije. a frajer zna posao. tj. prodaju.
ne treba svakom turbo sajt za peteroznamenkastu cifru.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 28.09.2008 10:34    Post subject: Re: odgovor Add user to your forum ignore list Reply with quote

maniche wrote:
...
imam posao,dizajniram sa strane i zarađujem dobre novce.

i sam sam nekoliko puta ripao drugi dizajn jer je klijent to tražio,bio mu lijep....mogao sam odbit ili spremit 3-4-5 soma u đep.
radilo se svašta,da sam odbio svaki takav posao,zaradio bi neku siću.
zašto da ga odbijem kako bi mu neki pošteni dizajner uradio unikat?njemu je to potpuno ista stvar,njegovoj klijenteli isto tako...


slušaj, ja bi onoga susidovog ti mercedesa pa ako može za 4-5-6 soma ako bi mi ga moga ripnit to bi bilo super.
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 28.09.2008 11:06    Post subject: Re: odgovor Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
maniche wrote:
...
imam posao,dizajniram sa strane i zarađujem dobre novce.

i sam sam nekoliko puta ripao drugi dizajn jer je klijent to tražio,bio mu lijep....mogao sam odbit ili spremit 3-4-5 soma u đep.
radilo se svašta,da sam odbio svaki takav posao,zaradio bi neku siću.
zašto da ga odbijem kako bi mu neki pošteni dizajner uradio unikat?njemu je to potpuno ista stvar,njegovoj klijenteli isto tako...


slušaj, ja bi onoga susidovog ti mercedesa pa ako može za 4-5-6 soma ako bi mi ga moga ripnit to bi bilo super.


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 28.09.2008 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je bolje od Čarolije.

Nisam pobornik Tatjaniziranih dizajnera i upotrebe templateova (svaki site sam do sada u potpunosti sam odradio ili je netko drugi napravio dizajn, a ja prema tome uobličio stranicu, sa svim elementima), ali ne vidim ništa ilegalno u tome što radi Tatjana.
Koriste templateove, biti ću pristojan pa ću reći da su ih i platili i imaju pravo na njihovu uporabu za sebe ili svog klijenta (kako i piše na npr. templatemonster.com), imaju velik portfolio, pa je za pretpostaviti i da dobro žive od toga.

Ovdje se zapravo vodi rasprava o tome trebaju li se oni zvati Dizajn studio ili nekako drukčije? Naši zakoni ne ograničavaju naziv, ukoliko se taj netko bavi nečim što makar samo nalikuje svom nazivu. Ovdje bi trebali uletiti cehovi ili štajaznamtkosvene, kako bi sredili situaciju. A što se kvalitete tiče, treba li kupovati u Lidlu ili ćemo svi ići kod Zigantea po bocu vina? Znam dosta restorana po Puli koji svoj shopping prave po najjeftinijim supermarketima i opet im je hrana dobra, bez obzira gdje su je nabavili (naravno, da mi netko servira smrznutu ribu, čuo bi me).

Svatko ima svoje tržište i svoj teret za izbor svog dobavljača, a to ovisi ne samo o količini novaca koji ima za potrošiti, već i količini novaca koji želi potrošiti.

Puno sam rekao, a opet imam osjećaj da ništa nisam rekao... Question

Nama (u Hr) trebaju ljudi kao što je Tatjana, kako bi imali sve klase kupaca i široku ponudu. Kada me neki kupac pokuša Tatjanizirati spuštajući cijenu ili prosto se praveći pametan, na meni je odluka hoći li ga poslušati ili se držati svog standarda. Ako odlučim da trubi bez veze, lijepo ću mu na karti pokazati gdje se nalazi Tatjana pa neka izvoli...
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 28.09.2008 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
Ovo je bolje od Čarolije.

Nisam pobornik Tatjaniziranih dizajnera i upotrebe templateova (svaki site sam do sada u potpunosti sam odradio ili je netko drugi napravio dizajn, a ja prema tome uobličio stranicu, sa svim elementima), ali ne vidim ništa ilegalno u tome što radi Tatjana.
Koriste templateove, biti ću pristojan pa ću reći da su ih i platili i imaju pravo na njihovu uporabu za sebe ili svog klijenta (kako i piše na npr. templatemonster.com), imaju velik portfolio, pa je za pretpostaviti i da dobro žive od toga.

Ovdje se zapravo vodi rasprava o tome trebaju li se oni zvati Dizajn studio ili nekako drukčije? Naši zakoni ne ograničavaju naziv, ukoliko se taj netko bavi nečim što makar samo nalikuje svom nazivu. Ovdje bi trebali uletiti cehovi ili štajaznamtkosvene, kako bi sredili situaciju. A što se kvalitete tiče, treba li kupovati u Lidlu ili ćemo svi ići kod Zigantea po bocu vina? Znam dosta restorana po Puli koji svoj shopping prave po najjeftinijim supermarketima i opet im je hrana dobra, bez obzira gdje su je nabavili (naravno, da mi netko servira smrznutu ribu, čuo bi me).

Svatko ima svoje tržište i svoj teret za izbor svog dobavljača, a to ovisi ne samo o količini novaca koji ima za potrošiti, već i količini novaca koji želi potrošiti.

Puno sam rekao, a opet imam osjećaj da ništa nisam rekao... Question

Nama (u Hr) trebaju ljudi kao što je Tatjana, kako bi imali sve klase kupaca i široku ponudu. Kada me neki kupac pokuša Tatjanizirati spuštajući cijenu ili prosto se praveći pametan, na meni je odluka hoći li ga poslušati ili se držati svog standarda. Ako odlučim da trubi bez veze, lijepo ću mu na karti pokazati gdje se nalazi Tatjana pa neka izvoli...


Sve to što si ti rekao stoji, ali ja nekako imam dojam da Tatjana studio svojim klijentima to ne govori već te template prodaje pod svoj dizajn. Riječ ne bih rekao kada bi sebe predstavljali kao posrednike u kupovanju, a ne kao dizajnerski studio. Otprilike kao agencija za nekretnine. Kupiš stan preko agencije za nekretnine, zar to znaći da su oni taj stan ili kuću izgradili? ne, to znaći da su oni posrednici u kupnji, zar ne ? ako pogledaš na svakom templateu su potpisani. Šta to znaći? osim da su ga dizajnirali oliti isprogramirali. Zar nebi trebali svojim klijentima otvoriti templatemonster i reći im odaberite predložak koji hoćete i mi ćemo vam ga napuniti sadržajem i na tom templateu napisati "napunili sadržajem: Tatjana studio" Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 28.09.2008 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
Zar nebi trebali svojim klijentima otvoriti templatemonster i reći im odaberite predložak koji hoćete i mi ćemo vam ga napuniti sadržajem i na tom templateu napisati "napunili sadržajem: Tatjana studio" Laughing


Pa oni su to i napravili... Samo što se pod njihovim katalogom otvara skripta na boxedart.com za affiliate korisnike. E sad, pitanje je nakoji način oni to naplaćuju? Ukoliko se povode affiliate pravilima na boxedart.com i klijentima naplaćuju korištenje templateova, što se boxedart.com-a tiče, oni su čisti.
S druge strane, to što nisu nigdje eksplicitno naveli da se radi o tuđim templateovima, tj. da to nije njihov produkt, to je više stvar za sud časti.
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 28.09.2008 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zipa wrote:
green-eye:: wrote:
Zar nebi trebali svojim klijentima otvoriti templatemonster i reći im odaberite predložak koji hoćete i mi ćemo vam ga napuniti sadržajem i na tom templateu napisati "napunili sadržajem: Tatjana studio" Laughing


Pa oni su to i napravili... Samo što se pod njihovim katalogom otvara skripta na boxedart.com za affiliate korisnike. E sad, pitanje je nakoji način oni to naplaćuju? Ukoliko se povode affiliate pravilima na boxedart.com i klijentima naplaćuju korištenje templateova, što se boxedart.com-a tiče, oni su čisti.
S druge strane, to što nisu nigdje eksplicitno naveli da se radi o tuđim templateovima, tj. da to nije njihov produkt, to je više stvar za sud časti.


Ako je tako onda je ok... ali sam skeptičan dosta u tom pogledu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 28.09.2008 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Sve to što si ti rekao stoji, ali ja nekako imam dojam da Tatjana studio svojim klijentima to ne govori već te template prodaje pod svoj dizajn. Riječ ne bih rekao kada bi sebe predstavljali kao posrednike u kupovanju, a ne kao dizajnerski studio. Otprilike kao agencija za nekretnine. Kupiš stan preko agencije za nekretnine, zar to znaći da su oni taj stan ili kuću izgradili? ne, to znaći da su oni posrednici u kupnji, zar ne ? ako pogledaš na svakom templateu su potpisani. Šta to znaći? osim da su ga dizajnirali oliti isprogramirali. Zar nebi trebali svojim klijentima otvoriti templatemonster i reći im odaberite predložak koji hoćete i mi ćemo vam ga napuniti sadržajem i na tom templateu napisati "napunili sadržajem: Tatjana studio" Laughing


budimo realni,koliko bi im trebalo vremena objasniti nekom klijentu šta oni zapravo rade?
ili da promjene ime stranice u "tvrtka za posredovanje u odabiru template-a i njegovog prilagođavanja klijentu"..

mislim, tko bi to razumio?

ako plačaju template koje uzmu,onda su čisti kao suza i mi tu možemo samo pričati o nekoj etičnosti,koja opet nikog u vrijeme kapitalizma ne zanima.
Ako kradu templajte od boxedart-a,onda ih treba prijaviti i ostaviti BA-u da se njima bavi...

nitko se nije sjetio kontaktirati BA i vidjeti o čemu je ovdje riječ?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group