Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
After Effects & posao

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 22.09.2008 18:05    Post subject: After Effects & posao Add user to your forum ignore list Reply with quote

daklem, kakva je situacija kod nas?
isplati li se uložiti brdo truda i vremena u učenje dotičnog programa?
(pod učenjem mislim, ono, do u detalj, ne isključivo zabave radi )

dobio sam ideju (pokušaja) polaganja ACE ispita, pa me zanima ima li to smisla.
nije neka pretjerano velika svota (cca 1100 kn izlazak na ispit), no svejedno, veseli čovjeka uštediti pare ako ih nije nužno potrošiti.
apsolutno svaka informacija je dobrodošla Smile

usput, AE je čista genijalnost i svakako ću ga i dalje učiti; zanima me samo u kojem smijeru da nastavim.

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 22.09.2008 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iz osobnih iskustva mogu reći da se posao može naći, a sad zavisi što očekuješ, tj. što bi htio raditi. Recimo u agenciji u kojoj ja radim postoji audio/video odjelu u kojem se radi u Afterima, Avidu, Cubase-u i Mayi između ostaloga. Ti bi recimo radio u Afterima cijelo radno vrijeme no većina poslova će ti biti onako "rutinska" tako da zaboravi one prekrasne showreel-ove sa motionographera ili cgart-a Smile)...prije si zamisli animaciju za konzum: kobasica leti ekranom a za njom "SAMO 9,99kn!!" Razz
Naravno, ima i prejebenih projekata (TV spot/reklama za MTV npr) ali oni dolaze, nažalost, prerijetko.... al opet... to je samo iz osobnog iskustva.
Nedavno se zaposlio još jedan lik - dofurao je dobar showreel u kojem odmah zaključiš da ima smisla za pokret i estetiku i da se zna služit programom - i to je u pravilu to.

Tako da mislim da se definitivno isplati učiti Aftere jer posla ima, samo ja osobno nikad nebi dao novce za tečaj već bi, kako sam i napravio, sam učio doma preko video tutoriala i knjiga koje možeš naći na netu Smile it works Smile
Back to top
View user's profile Send private message
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 22.09.2008 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

loomen wrote:
Iz osobnih iskustva mogu reći da se posao može naći, a sad zavisi što očekuješ, tj. što bi htio raditi. Recimo u agenciji u kojoj ja radim postoji audio/video odjelu u kojem se radi u Afterima, Avidu, Cubase-u i Mayi između ostaloga. Ti bi recimo radio u Afterima cijelo radno vrijeme no većina poslova će ti biti onako "rutinska" tako da zaboravi one prekrasne showreel-ove sa motionographera ili cgart-a Smile)...prije si zamisli animaciju za konzum: kobasica leti ekranom a za njom "SAMO 9,99kn!!" Razz
Naravno, ima i prejebenih projekata (TV spot/reklama za MTV npr) ali oni dolaze, nažalost, prerijetko.... al opet... to je samo iz osobnog iskustva.
Nedavno se zaposlio još jedan lik - dofurao je dobar showreel u kojem odmah zaključiš da ima smisla za pokret i estetiku i da se zna služit programom - i to je u pravilu to.

Tako da mislim da se definitivno isplati učiti Aftere jer posla ima, samo ja osobno nikad nebi dao novce za tečaj već bi, kako sam i napravio, sam učio doma preko video tutoriala i knjiga koje možeš naći na netu Smile it works Smile


e, to!
daj još informacija Smile

naravno da ne očekujem ono što se vidi po netu, niti imam nešto protiv rutinskih poslova - bitno mi je samo znati da se posao može naći.
što se ispita tiče, nema tečaja (bar ne kod nas); učiš sam, dođeš na ispit, položiš, dobiješ direktno iz Adobea certifikat. oboružao sam se literaturom, hrpetinom tutorijala, i pičim polako.

daj mi još reci, imaš neke smjernice za samo traženje posla?
nisam siguran kako "upasti" u sistem, ako se traži iskustvo, tj. kako to iskustvo steći?
ne vjerujem da bi me netko uzeo na pripravnički staž Smile

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 22.09.2008 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aaaa..to je onda drugi film - ak ti sam učiš i onda samo položiš ispit za certifikat..to je ok - ali iskreno ti se možeš zaposliti i bez toga - naravno da pomaže ali najbitniji je showreel.
U agenciji radim kao grafički dizajner ali radim na pojedinim projektima u Afterima - onima koji mi se sviđaju, u dogovoru sa frendom u Video odjelu. Tak da to super funkcionira za sada. Pružila mi se prilika da pređem u Video odjel zastalno al nisam htio isključivo zbog gore navedenih kobasica Very Happy
Neznam za pripravnički, ali samo ti doma radi što više - neke osobne projekte, sam sebi zadaj zadatke i odradi ih na što višem i kvalitetnijem nivou - da napraviš nekakvu prezentaciju svojih sposobnosti u tom showreel-u...

...na kraju krajeva probaj se staviti na mjesto lika koji te zapošljava - što je bitnije? da si 2 godine radio smeća od animacija za neku televiziju ŽNJ kategorije ili si npr. doma u par mjeseci napravio PRElijepe i tečne animacije (nebitno dali je to bilo na TV-u ili ne). Ako su animacije kvalitetne i napravljene sa "onim" osjećajem za pokret, samim time je logično da se i znaš služit programom.. po meni je to poprilično jednostavna priča.
Back to top
View user's profile Send private message
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 23.09.2008 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo sve stoji od loomena, jedino bi se nadovezal da bi ti dobro bilo imati i nest drugo u ponudi osim video obrade, tipa da si sposoban raditi dizajn ili 3d ili nest slicno jer je rijetkost kod nas da se trazi zaposlenik samo za jedno polje. Nije da nema al ti sigurno moze pomoci pri trazenju posla. A showreel ti je pod obavezno.
Back to top
View user's profile Send private message
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 03.10.2008 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spacestrudel wrote:
Ovo sve stoji od loomena, jedino bi se nadovezal da bi ti dobro bilo imati i nest drugo u ponudi osim video obrade, tipa da si sposoban raditi dizajn ili 3d ili nest slicno jer je rijetkost kod nas da se trazi zaposlenik samo za jedno polje. Nije da nema al ti sigurno moze pomoci pri trazenju posla. A showreel ti je pod obavezno.


ma znam to, bavim se još nekim stvarima usput, pa planiram to sve iskombinirati.
hvala na odgovorima obojici Smile

Last edited by fler on 25.02.2009 21:27; edited 1 time in total

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 25.02.2009 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne otvaram novi tred, nastavljam ovdje:
dakle, sklepao sam nešto što se nadležnima svidjelo pa će biti upotrebljeno na neki način, nisam još siguran kako; uglavnom, riječ je o ovome:
http://www.youtube.com/watch?v=RR_2rc8fp9g

(ako nekog zanima malo kvalitetnija verzija:
http://www.mediafire.com/download.php?n0nuhtdzq4k)

rok je bio dosta kratak, imao sam još nekih ideja ali jednostavno nisam stigao ubaciti sve što sam planirao. mogu reći da sam se gadno napatio i da sam u biti većim dijelom zadovoljan;
no, obzirom da (profesionalnog) iskustva apsolutno nemam, cijenio bih bilo kakav komentar stručnijih - opći dojam, početničke greške itd.
budite nježni, s nečim se treba početi, a i treba mi poticaja za daljnje učenje Smile

usput, imam i pitanje: koji je uobičajeni format za output iz AE za PAL TV (znači, ne preset, već ekstenzija)?
ovaj mpg mi sasvim solidno izgleda na TV ekranu, ali možda je kompresija prevelika, ne znam.
hvala unaprijed.

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 26.02.2009 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za televiziju kod nas ti je najbolje koristiti .mov 720x576px, 25fps, codec Motion JPEG A ili targa sequence, bez kompresije i odvojeno audio, wav, 48K.

Super ti je video, pogotovo za početnika. Vidim da si dobro svladao "2D u 3D prostoru" Wink

Mogu si misliti kako si se namučio sa svim tim solidima i onda još animacijom kamere po svemu..

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 28.02.2009 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Za televiziju kod nas ti je najbolje koristiti .mov 720x576px, 25fps, codec Motion JPEG A ili targa sequence, bez kompresije i odvojeno audio, wav, 48K.


okej, primljeno na znanje.


jurka wrote:
Super ti je video, pogotovo za početnika. Vidim da si dobro svladao "2D u 3D prostoru" Wink

Mogu si misliti kako si se namučio sa svim tim solidima i onda još animacijom kamere po svemu..


eh, poprilično, al nije bed, vrijedilo je.
uglavnom, hvala Smile

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
Vandelay



Joined: 01 Mar 2009
Posts: 9

PostPosted: 01.03.2009 02:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako smijem malu digresiju

ja se trenutno učim vizualizirati u 3du, ali me općinjavaju stvari ovog tipa


kako je napravljen ovaj video, jesu li 2d sekvence ubaćene u nešto kao max, maya ili se to radi Afteru?
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 01.03.2009 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vandelay wrote:

kako je napravljen ovaj video, jesu li 2d sekvence ubaćene u nešto kao max, maya ili se to radi Afteru?


kolko ja znam, u afterima ako imaš dovoljno veliku i kvalitetnu sliku, možeš uz malo znanja napravit da izgleda kao da je 3d sve to sa pokretima kamere

a sad ovo sa zidovima neznam, moze je ipak neki 3d model importan

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 01.03.2009 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je rađeno u AE, uz neke sitnice u Photoshopu vezano uz brusheve.
nisu zidovi u pitanju, već teksture poslagane u tom kvazi-3D prostoru AE.
može se to napraviti na više načina; razmišljao sam prvo napraviti model u C4D, međutim ne baratam s njim baš najbolje a nisam imao vremena eksperimentirati, pa je na kraju sve urađeno s AE.

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2009 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma joooj, to su afteri... mislio sam, dok nisam probao 3ds max, da je to lakše složiti u afterima. sad, kad znam 2%max-a, složim to u pravom 3D-u za skoro duplo manje vremena uz duplo bolji izgled. zašto to govorim? imao sam "strah" od 3D programa (Max konkretno) jer sam mislio da je to bruuutalno komplicirano. i je. ali se 3D efekti neusporedivo brže i bolje rade u 3D programu Wink

zato, go for it, try 3D Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 02.03.2009 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:


zato, go for it, try 3D Wink


trudim se Very Happy
oboružao sam se materijalima za C4D, radim na tome, al je još uvijek klimavo; AE mi je ipak malo poznatiji teren, pa sam uz svu muku barem znao šta i kako

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 02.03.2009 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da se peglalo po Riot Gearsima Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 09.03.2009 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skomdra wrote:
Vidim da se peglalo po Riot Gearsima Wink



fack, zar je toliko očito Smile

Last edited by fler on 23.07.2009 23:48; edited 1 time in total

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 23.07.2009 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dižem temu, i jope bih volio čuti mišljenje cijenjenog foruma:
http://www.youtube.com/watch?v=v2VDeC8qIz4

zapravo, želim tehnički orijentirane kritike, po mogućnosti argumentirane; od pohvala rodbine te prijatelja nemam koristi, nažalost Wink
hvala!

\m/

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 24.07.2009 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam iskustva sa afterima, tak da ti ne mogu uvalit neku tehničku kritiku, al mogu vizualnu Smile

meni to izgleda sasvim ok , piči dalje, bit ćeš bolji Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 24.07.2009 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fler wrote:
dižem temu, i jope bih volio čuti mišljenje cijenjenog foruma:
http://www.youtube.com/watch?v=v2VDeC8qIz4

zapravo, želim tehnički orijentirane kritike, po mogućnosti argumentirane; od pohvala rodbine te prijatelja nemam koristi, nažalost Wink
hvala!

\m/



imaš "smisla" za animaciju - to je najvažnije. ideš u dobrom smjeru.
sve ostalo je praksa, praksa, praksa....

Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fler



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 30
Location: Vinkovci / Osijek

PostPosted: 16.03.2010 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajme posjećenosti video podforuma, nevjerojatno nešto Smile
nadam se da če netko u moru postova primijetiti pitanje te mi riješiti dilemu konkretnim odgovorom:
naime, dogovaram upravo jedan mali projekt, rezultat bi otprilike trebao izgledati kao powerpoint prezentacija s video elementima (materijal snimljen na jednoj live prezentaciji).
nešto planiram riješiti u AE (ali bez kojekakvih fancy efekata, video treba poslužiti u poslovne svrhe), montaža u Premiereu; sve skupa bi trajalo negdje između pola sata i sat (ne znam još sve detalje).
nisam baš najsigurniji koliko tražiti (i začudo, ne ide na crno:), tj. na koji način definirati cijenu - po trajanju? količini posla? nešto treće?
prijedlozi?
može i na PM, ali bi mi svakako trebalo što prije da znam na čemu sam.
hvala!


edit:
i da, (lukavo zamaskiran) pravi razlog bumpanja odavno mrtve teme:
vidi sig Surprised

_________________
http://vimeo.com/user2259197/videos
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group