Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tag, link & search - Facebook stil (1 polje sa vise link

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 28.09.2008 14:24    Post subject: Tag, link & search - Facebook stil (1 polje sa vise link Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Radim nešto tipa tagiranje za fotografije i probao sam puno načina, a najviše me zaintrigirao facebook-ov stil informacija o korisnicima. U praksi to izgleda tako da korisnik unese u 1 input polje npr svoje hobije i to se unese u bazu - a pri ispisu taj jedan cijeli "string" se raskomada i od njega se naprave linkovi tj. tagovi.

To isto pokušavam ja napraviti ali nailazim na par problema. U globalu sta sam radio je explode tog stringa na zarezu "," i onda pretvorba svakog tog u linkove sa osnovnim nekim url friendly stvarima tipa razmak = crtica i sl.

URL bi bio onda tipa "mojsite.com/tag/nesto-tamo-deseto/

Ono sto mi je najveci problem jest ČĆŠĐŽ tj htio bi ih sacuvati ili u tom obliku ili barem u csdz ali tu nailazim na drugi problem a to je kako iz URL te varijable napraviti mysql search ? Jer u cijelom tom procesu na kraju zavrsim sa $tag = "nesto-tamo-deseto"; a u bazi je zapisan kao prvo cijeli string sa svim tagovima i kao drugo u bazi stoji "Nešto tamo deseto".

Plus, da idem pretvarat "-" u razmak i sl. mogu napravit puno gresaka ako je korisnik htio stavit crticu itd, a kao slag na kraju kakvo onda na kraju bude stanje sa !"#$%&/ i sl.


Svaka pomoc je dobrodošla Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 28.09.2008 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

String iz baze, koji imaš zapisan sa kvakama, konvertuj u string bez kvaka (kakav vec radiš na drugoj strani kod prikazivanja tih tag-ova. Sve to na baz možeš odraditi tako da nemoraš upoređivanje raditi na server strani

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.09.2008 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapisi i jedan i drugi oblik taga u bazu, tj: "tag" i "tag_normalized" polja u bazi imas, pa onda
pretrazuj po kojem trebas, kad trebas, ili ispisuj koje trebas, kad trebas.

I to da ti svi tagovi necega stoje u jednom polju ti se mozda cini lakse sad, al bi ti se moglo
kasnije prilicno zagovnat (ovisno koliko daleko odes sa tim sto se s tim tagovima moze sve
raditi).

Zapravo, mozda najbolje da bacis pogled na ovo: http://code.google.com/p/freetag/

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 02.10.2008 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvaljujem obojici.

Raspitivao sam se dodatno još okolo, i trenutno nemam izbora nego ću morat sa 2 polja u bazi kao što je rečeno. To su mi mnogi rekli da tako radim, tj kad ne znam osobno bolje.

Uglavnom zaključujem ovaj topic time, a ako nešto drugo kojim slučajem uspijem - javim Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group