Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Problem PS, ID print - tisak
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 15:00    Post subject: Problem PS, ID print - tisak Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, ne znam kako da pocnem pa cu samo pisati.

Imam jeda veliki problem. Napravim pripremu i posaljem je u tiskaru sa uzorkom kako to treba izgledati i uopce ne dobijem to.

Pripremu sam radio - pozadina sa nekim objektima i efektima u photoshopu -> save as TIFF -> ubacio u ID i nadodao tekstove. Kad sam isprintao na laseru pozadina je bila super, a text jos bolji, ali kad je doslo iz tiskare text je ostao super ali pozadina koja je radjena u PS-u je bila prerasterizirana (točkasta) i uopce nije licila na moji print. Promjenio sam tiskaru i opet isti problemi tako da mislim da nije stvar od tiskare nego u meni ali ne znam di grijesim.

PS: dokument - 300 dpi CMYK
ID: sve slozeno i export u PDF sa reznim linijama

*dok sam prije radio pripreme u Corelu i radio PDF-ove u njemu nikada nisam imao takvih problema

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 06.11.2008 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm.....mozda ti se poremetio link od pozadine (ovo se desava ako promijenis lokaciju filea, a ne apdejtas) pa ti na exportu ne embeda kak spada vec samo prikazuje kao minimum graphic i detail preview

_________________
Create Your Share / Share Your Creativity
www.multimedia-stock.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tesko jer sam taj file koji sam slao tiskari isprintao na digitalnoj masini pa bi valjda vidio da sam sj**** nesto.

sorry na rijecniku ali lud sam vise na to, pomisliti cu da uopce ne znam raditi vise
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.11.2008 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

info panel u Indd-u.. pa klik na pozadinu (taj tiff) i vidi sto ti kaze za actual i efective dpi...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Type: TIFF
Actual ppi: 300x300
Effective ppi: 300x300
ColorSpace: CMYK
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.11.2008 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmmm
onda ili je problem kod exporta u pdf.. ili u rip-u ili........

imas acrobat? provuci taj fajl kroz acrobat preflight.. ili ak imas pitstop vidi sto ti daje za taj bitmap...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne javlja nikakve probleme Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 06.11.2008 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi pdf za tisak i onda otvori taj pdf u 300 dpi u PSu pa onda tocno vidis kako izgleda
Back to top
View user's profile Send private message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s povecanjem na 100 - 500% sve je normalno bas zato ne kuzim di sam pogrijesio Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.11.2008 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rene_RI wrote:
s povecanjem na 100 - 500% sve je normalno bas zato ne kuzim di sam pogrijesio Embarassed


to je regularna pojava za acrobat... napravi nekakav genericki tekst u futuri pa ga otovri u acrobatu. imat ces feeling da su sva sloa "i" i "l" cudno boldana, dok ces povecanjem istoga skuziti da je sve u najboljem redu...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 06.11.2008 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeli provjeravaš isti dokument koji si posla tiskari ili si ga nanovo destilira ?

meni ti zvuči isto kako je groove reka.
Ako radiš CS3 napravi preflight i vidi jeli ti prijavljuje kakve geške sa linkanim slikama.

... Ili to ili si prilikom printa u Destileru stavija smallSize ne Press Quality.
To skida sliku na 72/100 dpi. Vektor ostaje isti.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve zivo i mrtvo sam provjerio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 06.11.2008 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako si napraivija pripremu: ?

Print >
Printer: Poscript, PPD Adobe
Fonts download: none
PS level: 2
Koje si postavke uključija za Transparency flattener? Jeli se sve stranice flatt-aju?

i onda si taj PS destilira kroz Destiller sa postavkama Press Quality ?
Kada tako dobiveni PDF ubaciš u PS i rasteriziraš na 300 dpi CMYK, dobiješ OK sliku bez problema ?

Ako je sve gore OK; usudija bi se reć da se desila neka greška prilikom montaže ili nekakve dorade u tisari. Provjeri sa njima da li su oni radili išta na tvom dokumentu.
Otiđi kod njih i neka ti otvore taj tvoj dokument na svom računalu pa pogledaj situaciju.
Zatraži jedan otisak punog formata sa klinom i linijama reza pa ćeš prepoznat je li to tvoj rad ili ne.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 06.11.2008 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda je glup odgovor, ali ja sam se jednom sjebo jer nisam pod postavkama za PDF export stavio PressQuality, pa mi je pdf bio svega 100kb, a da nisam ni skužio dok nije izašlo iz tiska...
pitaj dr01, on sve zna Smile (znam da zna iz vlastitog iskustva)

daj uploadaj negdi tu pripremu.

* meni je sa corelom bilo baš obratno, uvijek problemi neki sa bojama.. Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 06.11.2008 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li sam dobro skuzila, ti ne radis Post Script nego direkt iz ID exportiras pdf?
Ako je tako moj savjet ti je da to NIKADA ne radis. Na taj nacin ti je kontrola nad izlazom znatno smanjena (ogranicena) nego sto je to kod printanja Post Scripta.

Ako kojim slucajem radis Post Script pa ga provlacis kroz Distiler provjeri si postavku u kojoj distilas, moguce da si mjenjao Jop Option i smanjio rezoluciju izlaznih bitmapa.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.11.2008 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
Ne znam da li sam dobro skuzila, ti ne radis Post Script nego direkt iz ID exportiras pdf?
Ako je tako moj savjet ti je da to NIKADA ne radis. Na taj nacin ti je kontrola nad izlazom znatno smanjena (ogranicena) nego sto je to kod printanja Post Scripta.

Ako kojim slucajem radis Post Script pa ga provlacis kroz Distiler provjeri si postavku u kojoj distilas, moguce da si mjenjao Jop Option i smanjio rezoluciju izlaznih bitmapa.


nikako se nemogu s ovim sloziti.. mjesecno produciram preko nekoliko casopisa, preko nekoliko oglasa i biltena i svakojakih drugih tiskovina (bilo iz cs2 ili cs3) za razne stranke i nikad nisam imao problema s exportom pdf-a direkt iz indesigna, kao sto nije bilo ni problema s fajlovima u daljenem procesu tiska (rip, osvjetljavanje)...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 06.11.2008 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
sonia wrote:
Ne znam da li sam dobro skuzila, ti ne radis Post Script nego direkt iz ID exportiras pdf?
Ako je tako moj savjet ti je da to NIKADA ne radis. Na taj nacin ti je kontrola nad izlazom znatno smanjena (ogranicena) nego sto je to kod printanja Post Scripta.

Ako kojim slucajem radis Post Script pa ga provlacis kroz Distiler provjeri si postavku u kojoj distilas, moguce da si mjenjao Jop Option i smanjio rezoluciju izlaznih bitmapa.


nikako se nemogu s ovim sloziti.. mjesecno produciram preko nekoliko casopisa, preko nekoliko oglasa i biltena i svakojakih drugih tiskovina (bilo iz cs2 ili cs3) za razne stranke i nikad nisam imao problema s exportom pdf-a direkt iz indesigna, kao sto nije bilo ni problema s fajlovima u daljenem procesu tiska (rip, osvjetljavanje)...


Govorim iz osobnog iskustva, ja jesam. Znam da je brze, ali na koncu kad se pojavi greska, uzalud ti i to sto si usparao malo vremena. Meni se konkretno desilo: ID, book od 8 dokumenata, ukupno 296 stranica, naklada 400000 komada i sva sreca da se dogodilo na projektu koji je isao prvo na probu. Vise mi ne pada na pamet upustati se u "ustedu vremena"
Back to top
View user's profile Send private message
Rene_RI



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 77
Location: Rijeka, HR

PostPosted: 06.11.2008 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravio sam samo export (Press Quality+rezne linije) i uvijek mi je to radilo sasvim normalno do zadnja dva tiska. A niko mi nije dirao nista oko kompa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 06.11.2008 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rene_RI wrote:
Napravio sam samo export (Press Quality+rezne linije) i uvijek mi je to radilo sasvim normalno do zadnja dva tiska. A niko mi nije dirao nista oko kompa.


Ajd probaj napraviti Post Script i provuci kroz Distiler (Job Option za tisak).
Jedino ne kuzim kako ti pitstop pokazuje da je sve ok a otisak je koma!?
Jel mozes poslati file (ili uploadati) da ga vidim?
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 07.11.2008 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonia wrote:
suncek wrote:
sonia wrote:
Ne znam da li sam dobro skuzila, ti ne radis Post Script nego direkt iz ID exportiras pdf?
Ako je tako moj savjet ti je da to NIKADA ne radis. Na taj nacin ti je kontrola nad izlazom znatno smanjena (ogranicena) nego sto je to kod printanja Post Scripta.

Ako kojim slucajem radis Post Script pa ga provlacis kroz Distiler provjeri si postavku u kojoj distilas, moguce da si mjenjao Jop Option i smanjio rezoluciju izlaznih bitmapa.


nikako se nemogu s ovim sloziti.. mjesecno produciram preko nekoliko casopisa, preko nekoliko oglasa i biltena i svakojakih drugih tiskovina (bilo iz cs2 ili cs3) za razne stranke i nikad nisam imao problema s exportom pdf-a direkt iz indesigna, kao sto nije bilo ni problema s fajlovima u daljenem procesu tiska (rip, osvjetljavanje)...


Govorim iz osobnog iskustva, ja jesam. Znam da je brze, ali na koncu kad se pojavi greska, uzalud ti i to sto si usparao malo vremena. Meni se konkretno desilo: ID, book od 8 dokumenata, ukupno 296 stranica, naklada 400000 komada i sva sreca da se dogodilo na projektu koji je isao prvo na probu. Vise mi ne pada na pamet upustati se u "ustedu vremena"


Mo?e li malo vi?e detalja o tome ?ta je krenulo krivo? Naime, danas raditi PS je uglavnom stvar neznanja, a nikako stvar nedozrele tehnologije. Dapa?e, generiranje PS-a koji se kasnije provla?i kroz Distiller je, u odnosu na direktno generiranje PDF-a, puno nedostataka.
________
extreme vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.11.2008 08:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ tomislav, sorry to nije istina. sve ovisi o ripu tiskare s kojom radis. ako tiskara ima stari rip onda imas problem sa "transparency" npr. sijene pa ti ih shebe. ja radim skoro sve direktno kao export ali ako imam fajl sa puno kompliciranih elemenata pa ih jos saljem nekoj novoj tiskari onda radim PS cisto radi toga jer PS reducira sve layere, slike i sjene.
a nova navika mi je da od tiskare trazim ripani PDF pa onda vidim jel sve u redu
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 07.11.2008 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC je potpuno u pravu - ja sam jucer imao taj problem. Tiskara u Sibeniku ima stari RIP i ne moze progurati transparencije ili multilayere. Morao sam sve podici u PS i flattati i slati im kao tiff...

Mozes probati jos jednu stvar - zna se dogoditi da kod publisha (u pdf) dodje do problema. Instaliraj si Bullzip PDF printer (simulacija printera/ besplatan program) i onda printati kao pdf. To upali u 99% slucajeva (Bullzip ima puno kvalitetnije filtere za procesiranje).

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 07.11.2008 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC & Wache

- treba se pridrzavati standarada za izradu PDF-a, tj. raditi po onom standardom za koji tiskara (ili studio koji joj pruza uslugu CTF, CTP) ima RIP. Jer ak u tiskaru saljes PDF koji si isproducirao iz indd-a (cs3, cs4 - acrobat 7 pa na vise...) na njegovim nativnim postavkama, a tiskara raspolaze standardu po Acrobatu 5 onda imas veliku sansnu da ce nesto poci krivo.. a koliko je tesko kontaktirati tiskaru pa ju pitati koji standard im podrzava RIP???

- proucite mao te standarde i nivo kompaktibilnosti... da se puno toga skuziti, a i za divno cudo moze se spemiti presset...

- i jos jobotipns (ako ga dobijes od tiskare) mozes ufurati i u indesign (C:\Documents and Settings\IME RACUNA\Application Data\Adobe\Adobe PDF\Settings) pa imas mir prilikom produkcije PDF-a

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.11.2008 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek:)) i dok covjek to sve sazna pa dok to ide preko nekog drugog:)

jednostavno isprintam PS koji ide u automatizirani folder koji distiler sam otvori i napravi reducirani PDF koji svaki rip moze progutat:)
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.11.2008 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@wache ako destiliras taj PS sa starim postavkama za acrobat 5 onda bi to trebalo proci zato jer je tada sve raducirano
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group