Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sve A-Z

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bero



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 2

PostPosted: 21.11.2008 14:07    Post subject: Sve A-Z Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi moji dizajneri... Sjecam se dana kada mi je zivot bio lagan pa sam samo morao znat komplet tehnologije weba te programirati i saltati se sa tehnologije na tehnologiju na dnevnoj bazi, te sam jos dodatno moro znat fireworks, photoshop, 3dstudio max za napravit baner, header i te picaboce sto se weba tice.

Nazalost sada sam se našao u ozbiljnoj situaciji gdje moram znati odraditi kojekakve flayere, dizajnove za oglase za novine itd... da ne spominjemo marketing... a zavrsio sam matematiku.(?) Nema sta, stvarno sam svestran ali iz potrebe ne zbog puke želje.

e sada mene kao programera zanima vaš business process... sve od samog početka (otvaranja inDesigna do slanja u tiskaru) (CMYK)(MARGINE)(PRIPREMA)

Ja neam pojma cega se treba paziti i bio bi zahvalan kada bi mi neko mogao svoj radni proces opisati da izbjegnem nepotrebne greške. Jer sa mojim konkretnim znanjem koje je super sto se tiče 75dpi, bi mi se moglo desit da mi boje biježe i jos hrpa stvari koje ni ne znam.

Znam da jako puno trazim ... to ko da mene neko pita "ej aj mi nabrzaka objasni kak se programira!" ... Ali stvarno nemam koga pitat tko zna takve stvari.

Evo konretno moram napraviti dizajn, prijevod na hrvatski i prijelom za B5 format oglasa koji bi trebao biti

(ovo su mi iz tiskare poslali koje su dimenzije i formate koji im se "svidjaju")
FORMAT ČASOPISA: B-5 165 *240 mm
Cijela strana : 24,0 x 16,5 cm + 3 mm napust sa svake strane
Formati oglasnog materijala : jpeg, tiff, pdf, psd, eps (cmyk 300 dpi)

a imam novog macBookPro-a ...
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2008 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam da oglas moras napaviti?
Ne kuzim zanima li te business proccess ili production proccess (workflow)?
Pretpostavljam ovo drugo.

...?

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
bero



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 2

PostPosted: 22.11.2008 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da proces razmisljanja, izrade redom, workflow, buisness process kak oces :)

ali rijeseno je, naso sam decka koji mi je voljan pomoc (ufff izvuko sam se ovaj put)

tako da se ova tema moze kljucat ili brisat...

Hvala... :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group