Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Web u različitim browserima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 08.12.2008 12:31    Post subject: Web u različitim browserima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je web sajt učitan i prikazan u IE6 i najnovijem Firefoxu u redu, da li će biti ispravno prikazan i u ostalim browserima (Opera, Safari, IE7, Chrome)? Ili bar 90% točno? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 08.12.2008 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemora značiti da će biti i sličan Smile

Uglavnom FF2 i FF3 imaju razlike, a do sada mi je bilo da kako je prikazan u ff3 tako je i u g. chrome-u

Last edited by fun.ky on 08.12.2008 13:27; edited 1 time in total

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 08.12.2008 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

You wish Smile
Od navedenih, samo Safari i Chrome dijele isti rendering engine.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.12.2008 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://browsershots.org/

You're welcome.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.12.2008 20:35    Post subject: Re: Web u različitim browserima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Ako je web sajt učitan i prikazan u IE6 i najnovijem Firefoxu u redu, da li će biti ispravno prikazan i u ostalim browserima (Opera, Safari, IE7, Chrome)? Ili bar 90% točno? Smile


Evo ti primjer..
www.bond1806.com

to je moj sajt... ja radio layout a Maratz (evo da se javno zahvalim) ono iznutra.

Kako jako volim tipografiju htio sam sloziti full tipografski sajt. Jako volim serife i Georgia mi je bila idelan izbor... E onda mi je Maratz rekao da se font nece isto renderirati u OSXu i XPu. Ali nisam ni slutio da ce biti tolika razlika. Posto radim na Macu meni sve zgleda predivno.. Font mi je prekrasan i fino mi to sve zgleda. Kad sam to isto vidio na PCu kakvo razocaranje. Koji uzas. Prokleti PC....
I sada fino sve to crtam u Photoshopu i saljem da se ponovo napravi... Steta. Jako me to razocaralo jer mi je jako zao da se to sve neda napraviti tipografski...
To je moj primjer i primjer kao nazalost fontovi ne funkcioniraju... Odnosno oni funkcioniraju ali XP nazalost ne.
Back to top
View user's profile Send private message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 08.12.2008 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo offtopica..jako dobar site:)
b&w je in:)

što se teme tiće..
negdje sam nedavno naletio na neki JS hack koji "tjera" IE6 da prikazuje site kao IE7.
tražio sam danas to al ne mogu naći..
eto pa googlaj malo..
Back to top
View user's profile Send private message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 08.12.2008 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma uvijek ima razlika izmedu svih browsera. Najvise problema ima IE al ima razlika i u ostalim pregledicima.

Najbolje instaliraj sve preglednike pa provjeravaj u svima. Ja svoje gledam u IE6, IE7, Firefox, Opera, Chrome i Safari sam sad instalirao ali na windowse mac nemam.

A ja se ne zabrinjavam sa razlikama u Firefox 2 i Firefox 3 i Opera 8 ili Opera 9, mislim da ak netko ima Firefox vjerovatno ima zadnju verziju, tako i za sve moderne preglednike. Dovoljno se spojit na net i pokrenut Firefox i vec ti nudi update. Tak da se najvise brinem oko IE korisnika.

Najbolje ti otvori stranicu u cemu god stignes, imas negdje tu na forumu kako instalirat paralelno IE6 i IE7 i poskidaj sve preglednike kojih se mozes docepat.
Na Firefox-u na Ubuntu-u ne prikazuje sve fontove jer ih valjda ni nema u Ubuntu a na Windowsima ima i tak...

Nego da vas pitam da ne otvaram posebnu temu. Jel je Safari za Windwose isti kao i za Mac? jel se isto ponasaju? Mislim ak pogledam stranicu na Safari-u u Windowsima, hoce li takva identicna biti i na Safari-u na Mac-u??
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.12.2008 06:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Limeni wrote:
Nego da vas pitam da ne otvaram posebnu temu. Jel je Safari za Windwose isti kao i za Mac? jel se isto ponasaju? Mislim ak pogledam stranicu na Safari-u u Windowsima, hoce li takva identicna biti i na Safari-u na Mac-u??


Ne. Jednako podržava CSS i JavaScript, ali tipografija je PCska. S obzirom da je tipografija
osnova od koje sve kreće, trpi uvijek i nadgradnja (počevši od boje teksta).

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group