Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi samsungov monitor

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 09.01.2009 17:16    Post subject: Novi samsungov monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlučio kupit monitor do nekih 2000 kuna, može i malo preko i naišao na t220p. 22'', full hd rezolucija, zainteresiralo me to, ali nažalost ne mogu ga naći ni u kojem shopu u lijepoj našoj. Danas "naletio" na 2343nw koji ima još veću rezoluciju 2048x1152 čini mi se, dijagonalu 23'' i košta 1600 kuna. U čemu je kvaka da je tako jeftin?

Ako smatrate da ima boljih monitora oko 2000 kuna, molim preporuku. Bit će korišten za sliceanje psda, programiranje, web općenito.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TREECKO



Joined: 22 Dec 2008
Posts: 72

PostPosted: 09.01.2009 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam samsung monitor od 26" koji kosta 5000 kuna. Neznam u cemu je kvaka...
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 09.01.2009 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TREECKO wrote:
Ja imam samsung monitor od 26" koji kosta 5000 kuna. Neznam u cemu je kvaka...
Rolling Eyes


Veliš, ima se, pa kupio. Koga briga što.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
TREECKO



Joined: 22 Dec 2008
Posts: 72

PostPosted: 09.01.2009 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
TREECKO wrote:
Ja imam samsung monitor od 26" koji kosta 5000 kuna. Neznam u cemu je kvaka...
Rolling Eyes


Veliš, ima se, pa kupio. Koga briga što.


Ma nahvalili su ga u ducanu... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2009 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ukoliko se bavis iskljucivo webom i nemoj davati vise od 2K kuna za monitor. Takve pa i losije monitore koristi gro tvojih potencijalnih klijenata i zapravo zelis vidjeti isto sto i oni.
Ja na tvom mjestu ne bi uzimao monitor veci od 22'', iz istih razloga.

Mislim da je Samsung generalno dobar izbor za web.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TREECKO



Joined: 22 Dec 2008
Posts: 72

PostPosted: 09.01.2009 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam kupio novu konfiguraciju i novi monitor (taj samsung) kada sam upisao web seminar u algebri. Potreba je web dizajn ali sam mislio tu i tamo zavrtiti call of duty 5 (koji sada negdje skuplja prasinu) pa sam kupio veliki monitor.
Cuo sam da je monitor od 22" wide najbolji za web no ne zelim pametovati jer ne znam da li je to tocno...

Monitor:
Samsung SyncMaster T260HD

Konfa:
Intel Core2Quad Q6600 2.40GHz, ATI Radeon HD 4870 512 MB GDDR5
4 GB DDR2 800 MHz, HDD 640 GB SATA2

P.S. Tek sad skuzih kvaku u cijeni... valjda integrirani tv tuner u monitor...
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 10.01.2009 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nabavio sam si ja nedavno t200hd sa integriranim dvbt tunerom.
kvaliteta slike mi nije zadovoljavajuća. kad se ekran zacrni, vidi se kako probija svjetlost po rubovima ekrana. ovak se ne kuži, samo kad je na crnoj pozadini, ali iritira.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.01.2009 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se to događa sa 940N, znam da se ne može uspoređivati, ali...

Ljudi može neka preporuka? oko 2 milje neka bude, ne previše iznad

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
v-poster



Joined: 28 Dec 2008
Posts: 6

PostPosted: 10.01.2009 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako monitor planiras kalibrirati i uopce koristiti za bilo kakav vid graf oblikovanja, pa cak i pro pristup web developmentu ja nebih isao recimo ispod ovoga http://www.nabava.net/trazilica.php?q=lenovo+l220x&x=0&y=0 , opet ak zelis monitor sa tv tunerom i kontrastom koji je toliko visok da nikada ne znas na cemu si, kupi sada samsung, iako moja preporuka je da jos koji mjesec pricekas pa kupis mozda dell 2408wfp - iako opet kazem za kucne potrebe samsung ne da je samo vise nego dovoljan, nego mozda cak i zanimljiviji izbor Laughing

edit: na linku http://www.prad.de/en/index.html naci ces super recenzije vecine uber popularnih slikomata, inace prad vazi za jedan od vodecih review magazina kako u njemackoj tako i u svijetu...-
Back to top
View user's profile Send private message
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 10.01.2009 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi budimo realni...
naravno da je bolje imat takav monitor ali ipak za neki freelancing...čemu to?
uzeo sam asusa 22" za 1200 kn i zadovoljan sam.
naravno da boje nisu kao na nekom dellu ili apple-u koji su za struku ali meni kao freelanceru više ni ne treba..

ako se netko bavi grafičkim dizajnom profesionalno,u redu ali za web dizajn od doma...pretjerivanje je dat 5 soma za monitora..

my few cents
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.01.2009 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne radim grafičku pripremu, već programiranje, ali mi je važno da mogu sliceat dizajnerov psd i vidjet razliku između #F8F8F8 i #FFFFFF koju na Samsungu 940N ne vidim...
I da, gledo sam te dellove i sve, al ne želim dat' tolko para za monitor sada, nije mi to potrebno. Trebam zadovoljavajući (relativno) monitor za nekih 2k kuna Wink

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 10.01.2009 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako se ne varam imaš dell-a za nekih 1600 kn od 22"...i dobar je.best buy za tu cijenu.
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 11.01.2009 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam neki expert ali kolko sam se nagledo monitora, philipsovi su kod mene ostavili najbolji dojam kaj se tiče kvalitete prikaza, oštrine i boja, ausovi isto nisu loši, al to valjda ovisi od modela do modela.
najlošije kaj sam vidio su lg-ovi. a u samsungu sam se razočaral kaj se tice ovog novog hd monitora sa tunerom... (inace imam sve od samsunga doma, 2 telkača, 3 monitora...).
da sam znao, kupil bi radije za istu lovu neki samsungov bez tunera, a sa kvalitetnijom matricom...

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 11.01.2009 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo bolja kvaliteta, ali i malo visa cijena:

LCD 22" Lenovo ThinkVision L220X (T33HNEU) - 3600kn

LCD 24" HP LP2475w - 4400 kn

LCD 24" Dell 2408WFP - 4500 kn


cijene su sa nabava.net

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 12.01.2009 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dell E228WFP. Mislim da je oko 2400

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.01.2009 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pala mu je cijena, nekih 2100 je sada. No nije li problem rezolucija 1680x1050 na dijagonali od 22'', odnosno nije li neugodno na tome raditi?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 12.01.2009 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Pala mu je cijena, nekih 2100 je sada. No nije li problem rezolucija 1680x1050 na dijagonali od 22'', odnosno nije li neugodno na tome raditi?


neugodno je radit na mom laptopu na istoj toj rezi, a na 15,4" dijagonale!!
(eh da sam bio pametniji kod kupnje laptopa...)

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.01.2009 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sada imam 19'' 940N na 1280x1024 (čini mi se da je to isti omjer kao 1680x na 22'') i nije mi baš preugodno radit, nadam se da je to zbog monitora, a ne rezolucije.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GiZ



Joined: 06 Apr 2006
Posts: 19
Location: OS-Ba županija

PostPosted: 13.01.2009 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ja sam neki dan uzeo T220, sad mu je cijena 1800 kn (Links) za ostale ne znam jesu li korigirali cijene.

Moja iskustva dosada (nakon 17" Samsunga SM953 ovo je veeeliko Smile:

Spojen na DVI, 1650x1050, jasna i oštra slika..

- da svjetlost probija onako malo gore i sa strana - istina, probija
ali da nisam o tome čitao uopće to ne bih zamijećivao ili gledao kao problem

- kalibraciju sam radio sa Samsungovim MagicTunePremium i još malo s Natural Color, a probao sam i na webu: www.lagom.nl/lcd-test/
(tu sam zapravo najviše o kalibraciji i naučio)..

- ima u svom meniju već dosta postavki koje se mogu lijepo namjestiti, ali dodatna kalibracija treba...

Filmovi, multimedija, igre - OK

_________________
Never interrupt your enemy when he's making a mistake. Napoleon
Back to top
View user's profile Send private message
GiZ



Joined: 06 Apr 2006
Posts: 19
Location: OS-Ba županija

PostPosted: 13.01.2009 09:26    Post subject: Re: Novi samsungov monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Danas "naletio" na 2343nw koji ima još veću rezoluciju 2048x1152 čini mi se, dijagonalu 23'' i košta 1600 kuna. U čemu je kvaka da je tako jeftin?


KVAKA: oznake xx23 i xx43 su za najjeftiniji, entry value monitor u samsungovim serijama..
..od njega ne možeš, u profesionalnom smislu, ništa očekivati.. to je najobičniji monitor..

malo viša klasa je xx53;

xx32 i xx33 su sredina..

xx63DX su profesionalni(ji) monitori

_________________
Never interrupt your enemy when he's making a mistake. Napoleon
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 13.01.2009 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GiZ wrote:
Evo ja sam neki dan uzeo T220, sad mu je cijena 1800 kn (Links) za ostale ne znam jesu li korigirali cijene.


u pevecu za tu lovu uz njega dobiješ i cb laserski samsungov printer!

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 13.01.2009 15:21    Post subject: Re: Novi samsungov monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

GiZ wrote:
Tristan wrote:
Danas "naletio" na 2343nw koji ima još veću rezoluciju 2048x1152 čini mi se, dijagonalu 23'' i košta 1600 kuna. U čemu je kvaka da je tako jeftin?


KVAKA: oznake xx23 i xx43 su za najjeftiniji, entry value monitor u samsungovim serijama..
..od njega ne možeš, u profesionalnom smislu, ništa očekivati.. to je najobičniji monitor..

malo viša klasa je xx53;

xx32 i xx33 su sredina..

xx63DX su profesionalni(ji) monitori

Bilo je dovoljno da odem pod specifikacije, googlam D-Sub i vidim da ima samo analogni priključak. Nakon toga sam shvatio o čemu je riječ.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 13.01.2009 18:31    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moja preporuka ti je da uzmes Philips 220XW8FB, 22'' LCD (1999kn - Vemil), po mom misljenju najbolje sto se moze dobiti od TN matrice.

A ako se dokopas jos love best buy ti je Lenovo ThinkVision L220X, 22" LCD (3199kn - HGSPOT) nije TN matrica i odlican je monitor, treba ga malo podesit, smanjit mu brightnest i postelat crvenu boju i savrsen je monitor. Isplati ti se dodat jos 1000kn za ovaj monitor.

Cijene su ti stare par mjeseci, ali pogledaj na nabavi jel su se spustile jos. Ja da sad uzimam uzeo bit jednog od ta dva, ovisno koliko bi love imao na raspolaganju.

A Samsung ja zaobilazim u sirokom luku. Ne znam jel znate njihove igre sa matricama, meni je T220 bio zapeo za oko ali kad sam skuzio sta rade nema sanse da ga uzmem. Iako kazu ljudi da nisu velike razlike u matricama ima ih, a ako dam lovu i kupim Samsung monitor onda hocu Samsung monitor i to je to. Isto kazu da svi T220 dolaze sa original matricama al na novim se modelima vise niti ne moze provjerit koja je matrica tak da nista od Samsunga, bar za mene.

Ovaj Philips ti je odlican monitor.

Ajd sretno i cuvaj se mrtvih pixela Smile
Back to top
View user's profile Send private message
GiZ



Joined: 06 Apr 2006
Posts: 19
Location: OS-Ba županija

PostPosted: 14.01.2009 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
GiZ wrote:
Evo ja sam neki dan uzeo T220, sad mu je cijena 1800 kn (Links) za ostale ne znam jesu li korigirali cijene.


u pevecu za tu lovu uz njega dobiješ i cb laserski samsungov printer!

A-ha..
Idea

_________________
Never interrupt your enemy when he's making a mistake. Napoleon
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group