Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vizitka - molim mišljenja
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 05.05.2009 13:25    Post subject: vizitka - molim mišljenja Add user to your forum ignore list Reply with quote


_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 05.05.2009 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh, probaj ponovno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 05.05.2009 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Loše boje, gradient nije suptilan, sjene su nepotrebne, font je gadan, 3D prikaz na pozadini vizitke je nepotreban i user unfriendly i ove površine koje su svjetlije bi trebale biti suptilnije i bolje raspoređene.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
waah



Joined: 14 Feb 2009
Posts: 10

PostPosted: 05.05.2009 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

psdtuts.com + masa drugih sajtova. pa za jedno godinu dana napravi novu. prijateljski savjet. nemoj me shavtiti krivo.
Back to top
View user's profile Send private message
mali_od_palube



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 91
Location: Atlantik

PostPosted: 05.05.2009 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=4YBxeDN4tbk
Back to top
View user's profile Send private message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 05.05.2009 23:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh sp .. probaj dat bolji odgovor drugi put

2 nemesis .. hvala na konstruktivnim savjetima .. al ovdje se radi o vizitki za web,dtp, CAD tako da je 3d u funkciji. Sjene i svjetlije površine su ustvari produkt rasvjete ..

2 waah hvala na linku .. zanimljiv je .. al .. mislim da meni nije problem ps kao alat s njim se više nego dobro služim - a na tvom linku su ps totoriali ,, ne kužim te baš ..
i da ovo je rađeno u 3DS maxu a ne u ps ( osim naravno smještaja na sam jpg. ..)

2 mali .. thx .. već viđeno ali dobro je opet pogledat ..

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 05.05.2009 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako je to cudno kad neko ne moze da podnese kritiku. svaka kritika koju trazis ovdje je dobro namjerna.

moje misljenje za vizitku je iskreno nula. kao da si u ms wordu je radio. i to ne treba da te ljuti. kazes predstavlja cad, web, 3d. pa iskreno meni ovo nista ne predstavlja sem sto si sobicu uradio sa cvijecem. druga stvar koja mi smeta. pise ti art director. reci mi ko su ti klijenti pa da ciljas sa ovakvom vizitkom.

moje misljenje je kao i kod waah i nemesis.

i to bez LJUTNJE.

prva stvar koju klijenti gledaju je portfolio druga stvar u direktnom kontaktu je vizitka.
tako da ili imas obadvoje ili nemas nista.

ev ti malo inspiracije
http://creativebits.org/cool_business_card_designs

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle .. nisam ljut .. nit se vrijeđam ..
da nisam htio kritiku ne bih pokazao rad.. nije stvar u tome ..već ne razumijem svrhu linka s ps totorijalima ? .. nije stvar da ne znam nešto napravit .. ovdje je pitanje ideje i različitosti od drugih .. kreativnost ?

što se tiče worda . . jbg ne znam tak dobro word pa sam radio u maxu ...ali imaš pravo slično je ..

vidim palma unosi pomutnju
palma je tu da :
- naglasi kut "sobe"
- pojača refleksiju ( inače s pojavom viste jako tražen efekt )
- s obzirom da je 3D model pokazuje upravo to 3D modeliranje i unutarnje uređenje

ne znam sta si mislio po tim tko su mi klijenti .. ? ne razumijem .. art director = the head of an art department ?? kakve veze ima jel mi klijent Pliva ili Ankica ..

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
waah



Joined: 14 Feb 2009
Posts: 10

PostPosted: 06.05.2009 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle. ne razumijem se 3DS, ali mislim da bit ti bilo bolje da se zasad fokusiraš na photoshop/illustrator i online tutoriale. prije svega zato što češ znati što se traži, što je lijepo i što je moderno. ova tvoja vizitka bi bila ok da je 1993.

primjer: http://psd.tutsplus.com/tutorials/designing-tutorials/making-a-print-ready-business-card-using-only-photoshop/ vidi vraga. kako jednostavno, a dobro.


očito imaš internet. guglaj, otkrivaj, čitaj, uči, izoštravaj vještine. koristi ga bolje. ne možeš ulaziti u dizajnerski biznis sa mrvicom predznanja.

"The quickest way to make money at photography is to sell your camera." Anonymous

sretno
Back to top
View user's profile Send private message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

waah wrote:
gle. ne razumijem se 3DS, ali mislim da bit ti bilo bolje da se zasad fokusiraš na photoshop/illustrator i online tutoriale. prije svega zato što češ znati što se traži, što je lijepo i što je moderno. ova tvoja vizitka bi bila ok da je 1993.

primjer: http://psd.tutsplus.com/tutorials/designing-tutorials/making-a-print-ready-business-card-using-only-photoshop/ vidi vraga. kako jednostavno, a dobro.


očito imaš internet. guglaj, otkrivaj, čitaj, uči, izoštravaj vještine. koristi ga bolje. ne možeš ulaziti u dizajnerski biznis sa mrvicom predznanja.

"The quickest way to make money at photography is to sell your camera." Anonymous

sretno


ti mene i dalje oćeš naučit photoshop ..

puno hvala za link - bez ironije .
ali ako imaš koji link za izradu creativne vizitke koja nije na netu i već viđena .. e to bi bio posao .
ok ajmo ovako ..
jel ima tko primjer nekakve "3d" vizitke .. pri tome ne mislim na fizičku 3d već .. nešto slično ovome što ja tu guram ..

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 02:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo v2


_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 06.05.2009 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, znam da ovaj redak komentara nije bas sveobuhvatno misljenje, al' je, nadam se, jedan mali, mozda vrijedni, dio:
http://bancomicsans.com/home.html
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:
hm, znam da ovaj redak komentara nije bas sveobuhvatno misljenje, al' je, nadam se, jedan mali, mozda vrijedni, dio:
http://bancomicsans.com/home.html
Wink


hoćeš reć da ti se čini kako je na vizitki comic sens ?

- nop
Font je Segoe Print
http://www.fontstock.net/11635/Segoe-Print.html

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 06.05.2009 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="mcclarion"]
Tompa wrote:

hoćeš reć da ti se čini kako je na vizitki comic sens ?
- nop
Font je Segoe Print
http://www.fontstock.net/11635/Segoe-Print.html


e, onda sam pogrijesio... ucinilo mi se... :]
sori.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
waah



Joined: 14 Feb 2009
Posts: 10

PostPosted: 06.05.2009 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

photoshop je primjer. želim te načuti kako da dobiješ osjećaj za lijepo. tutorijali su jedan način.

i nemam link za izradu vizitke koja nije na netu Wink
Back to top
View user's profile Send private message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm evo jedne obične 3D


_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 06.05.2009 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i oces li uspjeti sagledati razliku izmedju tvoje neobicne 3d i ove obicne 3d vizitke?

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 06.05.2009 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
i oces li uspjeti sagledati razliku izmedju tvoje neobicne 3d i ove obicne 3d vizitke?


malo patroniziraš ali dobro ..
pod "obična " sam mislio na klasični design .. uobičajen - single card -
i moja je "obična " a ne

npr ..


to je rekao bih 3D kartica .. etc .. i nikako nije obična

afaik v2 je klasičnija ..

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 06.05.2009 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam primarno dizajner, ali menii na tvojoj vizitki fali whitespacea... recimo ova mi je super što je mcclarion postao. Sviđa mi se 3D i 2D kombinacija... tipografija je uvijek daleko čitljivija u 2D a vizitka (kao i sve ostalo) treba bit čitka.

Nekak mi je draže simple simple... kad je lagana za gledat, kad diše,....

Probaj pozadinu napravit svjelijom i koliko vidim sada ti je logotip napravljen s različitim extrudeom i po meni ima previše elemenata (dva svjetla, sjene, tri materijala, tri različite teksture - gužva). Bez uvrede, ali ovo mi sad izgleda "cheap" Smile...

E da i još nešto... nećeš na vizitki pokazat klijentu da znaš 3D za to služi portfolio i radovi, ne?

eto mojih 5 centi...

EDIT: ups sry... ti si mcclarion... Very Happy

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 06.05.2009 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prejako Laughing

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 06.05.2009 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
prejako Laughing



ova je bila i meni lolčina. ali samo 4-5 vizitki iza još jedan divors atrni sa sličnom spikom, tako da mi je od svega ovdje najzabavnija ideja linka na nešto što već ne postoji od samog mekklarijona.

gledaš na stotine vizitki na linkovima predstavljenim u ovoj temi i ne znaš kako bi se postavio. super-šmuper originalna vizitka bit će originalana dabili tjedan ili dva od predstavljanja na netu. pored toga, pomalo očajnički izgleda vizitka u koju je uloženo previše truda da bi se svidjela. na kraju se sve svodi na goli dizajn. ambalaža, koliko je god dio našeg posla, je samo ambalaža. originalni dizajn može se samo loše iskopirati, a svi ovi 'kul' pokušaji, 'kul' štance i materijali su skupi i glupi, i lako ponovljivi.

i riga mi se na ova prozirna sranja.
Back to top
View user's profile Send private message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 07.05.2009 02:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:
Moebius wrote:
prejako Laughing



ova je bila i meni lolčina. ali samo 4-5 vizitki iza još jedan divors atrni sa sličnom spikom, tako da mi je od svega ovdje najzabavnija ideja linka na nešto što već ne postoji od samog mekklarijona.

gledaš na stotine vizitki na linkovima predstavljenim u ovoj temi i ne znaš kako bi se postavio. super-šmuper originalna vizitka bit će originalana dabili tjedan ili dva od predstavljanja na netu. pored toga, pomalo očajnički izgleda vizitka u koju je uloženo previše truda da bi se svidjela. na kraju se sve svodi na goli dizajn. ambalaža, koliko je god dio našeg posla, je samo ambalaža. originalni dizajn može se samo loše iskopirati, a svi ovi 'kul' pokušaji, 'kul' štance i materijali su skupi i glupi, i lako ponovljivi.

i riga mi se na ova prozirna sranja.


ne znam kako ti ali ja bih da moja ipak bude orginalna .. bar tjedan dana .. a ostali neka plagiraju ..
što se tiče ostatka priče oko designa i ovo hračkanje po designu .. ne znam .. probaj se bavit nečim što te više veseli ..

2 PaNtHeR ma slažem se ja s tim .. nego eto uhvatilo me par dana orginalni design vizitke pa sam malo uzeo alat u ruke ..
sad bih naj radije napravio jedno 100 kom v1 vizitki čisto da vidim reakciju ljudi .. Smile
drugo je CMYK na netu drugo na stroju ..

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
rotkva



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 20

PostPosted: 07.05.2009 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mcclarion wrote:
gle .. nisam ljut .. nit se vrijeđam ..
da nisam htio kritiku ne bih pokazao rad.. nije stvar u tome ..već ne razumijem svrhu linka s ps totorijalima ? .. nije stvar da ne znam nešto napravit .. ovdje je pitanje ideje i različitosti od drugih .. kreativnost ?


to ti je pitanje ukusa. a očito se tvoj razlikuje od ukusa ljudi koji su ti ovdje odgovorili. moje mišljenje - jednostavno, vizitka loše izgleda.
meni nije jasno kako ti možeš gledat u to i mislit da je dobro.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.05.2009 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vizitka koju si ti napravio stvara sljedeci dojam:

• znas radit sa programom ali nemas stila
• zelis bit originalan a ustvari si napravio vizitku ko i 10000 drugih
koji imaju istu potrebu da budu originalni i kreativni

podsjece me na foto vizitke od prije 15 godina koje je imao svaki seljak:))
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 07.05.2009 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bolje bi bilo da si skopiral ovu 3D
pa bi dobio barem 20 pohvala:))
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group