Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kolor slike u CB

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 25.08.2009 09:40    Post subject: Kolor slike u CB Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam color fotku slikanu digitalnim foticem koju trebam za neku publikaciju (novine) pretvorit u CB sliku jer se dio tiska u jednoj boji (crnoj)
s kolorima nemam nikakav problem, uvijek ispadnu super

ako napravim Image - Mode - Grayscale dobijem @100% {Gray/8} fajl
ako napravim Image - Adjustment - Black & White kontroliram stvar, ali dobijem RGB @100% {RGB/8#} fajl

trebam li onda nakon Image - Adjustment - Black & White pretvorit jpeg jos i u Grayscale

Confused

u tisku mi sve fotke ispadnu pretamne, osim prvi put kad sam radila, e onda su ispale super, a odonda nisam nista mijenjala u nacinu rada
dosad sam ih (jer ih ima preko 150 i tak mi je najlakse) radila sistemom Image - Mode - Grayscale i onda malo porihtala "pjesice" Adjustments naredbama

covjek koji to tiska do sada je svaki broj tih novina pustao van negdje drugdje i ja jednostavno ne mogu racunati na to da cu unaprijed znati gdje i kako i gdje ce to sto ja napravim van pa da vidim s ljudima tamo u cem je problem (kakav je rip, da li na film ili na CTP)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 26.08.2009 02:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mi pitanje dozlaboga glupo ili nitko ne zna odgovor

aj malo cu se korgirat:

Quote:
trebam li onda nakon Image - Adjustment - Black & White pretvorit taj RGB jpeg jos i u Grayscale


nemrem vjerovat da sam tak blesava Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 26.08.2009 02:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili od sume ne vidim drvo
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 26.08.2009 02:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili je vrijeme da idem spavat


jutro je pametnije od veceri
mozda se i meni razbistri
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 27.08.2009 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

poigraj se sa Levelima...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 27.08.2009 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aidevise wrote:
jel mi pitanje dozlaboga glupo ili nitko ne zna odgovor

aj malo cu se korgirat:

Quote:
trebam li onda nakon Image - Adjustment - Black & White pretvorit taj RGB jpeg jos i u Grayscale


nemrem vjerovat da sam tak blesava Laughing


Da, nakon toga konverta? u grayscale Smile
________
Toyota Dyna specifications
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group