Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tisak na metal - priprema?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 12.04.2010 12:32    Post subject: tisak na metal - priprema? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok svima!

Trebam izraditi jedan natpis i slicicu u vektoru, a sve to ce biti tiskano na metalnu plocu, da bi stajalo kao neki ulicni znak.
Trazila sam ovdje po forumu, ali nisam nasla slicnu temu ni odgovor, pa me zanima ako mi moze netko iskusan odgovoriti...

Dizajn cu izraditi u Corelu, i sad zanima me kakva je razlika pri izradi pdf-a ako to ide na metal?? Inace sve do sad sam radila za na papir.
Da li mogu napraviti sve isto ili ? Bed mi je da ne zeznem nesto... Pliz help, ko zna.
Tnx!
Back to top
View user's profile Send private message
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 12.04.2010 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tisak direkt na metal ili se izrezuje samoljepljiva folija pa se lijepi na ploču?
Ako je ovo zadnje, nemoj pretvarat uopće u pdf, pošalji cdr fajl u tiskaru-radionu.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 12.04.2010 13:07    Post subject: Re: tisak na metal - priprema? Add user to your forum ignore list Reply with quote

LilaZee wrote:
Bok svima!

Trebam izraditi jedan natpis i slicicu u vektoru, a sve to ce biti tiskano na metalnu plocu, da bi stajalo kao neki ulicni znak.
Trazila sam ovdje po forumu, ali nisam nasla slicnu temu ni odgovor, pa me zanima ako mi moze netko iskusan odgovoriti...

Dizajn cu izraditi u Corelu, i sad zanima me kakva je razlika pri izradi pdf-a ako to ide na metal?? Inace sve do sad sam radila za na papir.
Da li mogu napraviti sve isto ili ? Bed mi je da ne zeznem nesto... Pliz help, ko zna.
Tnx!


mislim... jeli problem doci do izvodjaca tiska i njega konatktirati?? petpostavljam da nije. pa prema tome preko narucitelja dodji do tiskara i on ce ti sve objasniti...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 12.04.2010 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, nisam 100% sigurna, ali mislim da ce ipak biti tisak na metal a ne folija.
To mislim jer ta slicica (logo njihov) ima presitnih detalja (cudnih malo), da bi se to moglo rezati.

Sto se tice kontaktiranja tiskare, rado bih ja, ali malo mi JEST komplicirano, i radje bih sama probala rijesiti i poslati ok fajl kakav kod im treba. Pa makar otvoreni .cdr. Razlog je taj jer nije klijent meni direktno narucio, nego firmi za koju ja freelanciram, pa ono....

Ako je jedini ispravni nacin, i ja moram pitati tiskaru, onda hocu, al sam mislila da netko zna opca pravila za tisak na metal dal se razlikuju i u cemu ?

Hvala na odgovorima, malo su me ipak usmjerili! Smile

Ako netko zna jos sta, rado cu prouciti...al nisam mogla naci na netu bas o tome....
Jedino sto sam eventualno nasla je cinjenica da bi to na metal trebao biti sitotisak? Jel to tocno? I kako da to pripremim onda, dal moram odvajat boje, u vise pdf-ova ili ?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 12.04.2010 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LilaZee wrote:
Ovako, nisam 100% sigurna, ali mislim da ce ipak biti tisak na metal a ne folija.
To mislim jer ta slicica (logo njihov) ima presitnih detalja (cudnih malo), da bi se to moglo rezati.

Sto se tice kontaktiranja tiskare, rado bih ja, ali malo mi JEST komplicirano, i radje bih sama probala rijesiti i poslati ok fajl kakav kod im treba. Pa makar otvoreni .cdr. Razlog je taj jer nije klijent meni direktno narucio, nego firmi za koju ja freelanciram, pa ono....

Ako je jedini ispravni nacin, i ja moram pitati tiskaru, onda hocu, al sam mislila da netko zna opca pravila za tisak na metal dal se razlikuju i u cemu ?

Hvala na odgovorima, malo su me ipak usmjerili! Smile

Ako netko zna jos sta, rado cu prouciti...al nisam mogla naci na netu bas o tome....
Jedino sto sam eventualno nasla je cinjenica da bi to na metal trebao biti sitotisak? Jel to tocno? I kako da to pripremim onda, dal moram odvajat boje, u vise pdf-ova ili ?


nema veze tko je narucio... onda neka ti firma preko koje freelansas kontaktira tiskara pa nek im kaze kak zeli..., nemoj se bojati da ces time biti neuka, nesposobna ili nesto od toga, ja sam u grafici i direktnoj priprepmi za tisak cca 15+ godina i nije mi uopce problem silovati narucitelje da daju konatk od tiskare da se vidi sto i kako.. jednostavno reci da ti to treba da se psoao nebi trebao ponavljati te da bi sve od prve bilo OK

separacije obicno tiskar sam radi, tj ima nekoga tko mu ih radi prema njegovim zahtjevima (u 99,99%).. PDF je sigurna opcija.. nek bude napravljen za acrobat v4 ili v5 nemoj ic vise od toga jer je to najsigurnija opcija i rijetko koja tiskara ima RIP koji podrzava vece verziju acrobata... mozes priloziti i cdr fajl v9 u krivuljama pa si skoro pa sigurna

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 12.04.2010 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala suncek!

Moj strah od neukosti i gluposti valjda ce nestati s iskustvom. Wink

Na kraju sam pitala mog "sefa", kako ce to biti odradjeno, da znam radi pripreme, i on rekao da je obican pdf ok. Al jos cu malo provjeriti da znam za inace.

Hvala svima jos jednom!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group