Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Plaća grafičara pripreme (CTP operateri)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Angelous



Joined: 14 Jun 2011
Posts: 3

PostPosted: 14.06.2011 21:21    Post subject: Plaća grafičara pripreme (CTP operateri) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

evo da se prvo predstavim. Grafičar sam, radim u ovoj industriji 3 godine (priučeni, prije sam radila nesto drugo 7 godina).. Zbog ljubavi prema kompjuteru i dizajnu sam otišla i završila školu te preko veze dobila posao.
Početna plaća, pripravnička mi je bila 3000, upola manja nego na prijašnjem poslu, no htjela sam pretrpiti da naučim. Nakon godinu dana mi se povećala na 4 000, pa na 4500 (nakom par mjeseci), te mi se nakon nekog vremena ponovo smanjila na 4 (uz jedno glupo objašnjenje koje nebi spominjala, no rečeno mi je da će mi se vratiti (no ništa od toga zadnjih godinu i po). Sada sam došla do 3700, i ne vidim kraja padu. Užasno sam razočarana, firmom, odnosima, maltretiranju bez pozitivnih kritika, samo čisto vrijeđanje riječima koje si možete samo zamisliti (trudila sam se doista, znala otici i na ispomoc u doradu, jer želim nauciti sve procese prije gotovog materijala), cijelom grafičkom strukom i pogotovo grafičkom pripremom. Tko to radi zna da je odgovoran posao, trebaš znati hendlati u Prepsu, prčkati po fileovima u Acrobatu ako treba, znati srediti dokument (ako se mora izmjeniti sto pa zafrkancija sa prebacivanjem u Corel te borba sa rasturenim dijelovima...), itd itd..

Uglavnom da skratim priču, planiram otići iz firme, tražiti drugdje posao (nevažno što je kriza, nije o tome riječ), no kako nisam u tom poslu tako dugo ne znam kako se kreću plaće.. Volim svoj posao, no smatram da imam znanje te da zaslužujem više (šef ide sa onom politikom da će uvijek na moje mjesto doći netko drugi, a uostalom smatra za naš posao da nije kompliciran).

Prvobitno sam htjela upisati dizajn, jer sam htjela spojiti ljubav prema informatici sa dizajniranjem koje mi je u krvi no nažalost nedovoljno otkriveno (ne koristim Photoshop skoro uopce, samo Corel no to pretežno za prepravljanje fileova), no eto me u pripremi za tisak.

Ako su plaće toliko male, iskreno dobro bi razmislila da riskiram i pokušam sa zaposlenjem u firmi koja se bavi dizajnom, te početi od početka. Jbg, ružno zvuci no želim spojiti i ljubav prema struci i novac.

Molim vas da podijelimo iskustva i da mi pomognete u odluci.

Hvala vam
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 14.06.2011 23:16    Post subject: Re: Plaća grafičara pripreme (CTP operateri) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Angelous wrote:
Pozdrav,
...no smatram da imam znanje te da zaslužujem više (šef ide sa onom politikom da će uvijek na moje mjesto doći netko drugi, a uostalom smatra za naš posao da nije kompliciran).


(nadrkana) teta na blagajni u konzumu: 2500 kn
(nasmješena) teta na blagajni u DM-u: 6000 kn
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Angelous



Joined: 14 Jun 2011
Posts: 3

PostPosted: 15.06.2011 08:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

? Pjesnik je htio reći?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.06.2011 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Angelous wrote:
? Pjesnik je htio reći?


da budes sretna s onim kaj imas ili bolje vrabac u ruci neg golub na grani... bar mi se cini

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 15.06.2011 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ti plaća ovisi o šefu i tvrtki u kojoj radiš
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Angelous



Joined: 14 Jun 2011
Posts: 3

PostPosted: 15.06.2011 09:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko se krecu inace place u ovoj struci? To me zanima..

O ostalim stvarima nebi raspravljala jer cemo otici u off...
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2011 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma puni smo ko brodovi, ajmo svi u grafiku to je obećana zemlja Wink

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Pjesmaricca



Joined: 25 Jul 2011
Posts: 3

PostPosted: 29.07.2011 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam nezadovoljan platom, ali tjesim se kada vidim sa koliko ljudi zive....

_________________
Zombie igre
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group