Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koliko ste zadovolnji onim sto radite?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
insomnia_c



Joined: 08 May 2004
Posts: 3

PostPosted: 08.05.2004 17:18    Post subject: Koliko ste zadovolnji onim sto radite? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto...jedno vjecno pitanje Very Happy
Ja osobno, sve manje i manje...kasni placa mjesec dana, dizajn se radi nabrzaka, puno fusha...i tako od danas do sutra...
Ima li u Hrvatskoj neki "normalan" design studio u kojem se moze raditi?
Ako nis drugo barem da je placa redovita.
Eto...
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 08.05.2004 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, interesantno pitanje...

Osobno, zadovoljan sam poslom koji trenutno radim, uvjetima i plaćom. Nije uvijek sve sjajno i bajno, ali stvari hodaju. Posla, hvala bogu, ima dosta, čak i previše. Koliko je to pozitivno toliko je i loše. Trenutno "proizvodnju" kod nas čini 7 ljudi (dizajneri, developeri, flash developeri). U svakom trenutku, svatko od nas ima posla. Vremenski je sve uglavnom "knap" i teško je realizirati svaki posao u toj mjeri da budeš ful zadovoljan sa njime. Čitavu stvar uglavnom diktiraju rokovi i odobreni budget. Diktirani tim parametrima poslovi se odrađuju što je kvalitetnije moguće, no kada se potrefi istovremeni rad na nekoliko većih projekata jedan od njih će "izvisiti" (koji, ovisi o tome koliko nam je klijent bitan i naravski koliko plaća Smile ). Kako je bitno da projekt bude korektno tehnički izveden, obično se satnica formira nauštrb nas kreativaca kojima pripadne 20 - 30 % predviđenog vremena, a ostatak ulupaju developeri u prijelom, programiranje, baze i testiranje. No to je opći slučaj i udio kreative u poslu se kreće otprilike 30 : 70 (frontend developing : backend developing). Sve ovo govorim iz perspektive člana teama jednog web studija. Siguran sam da stvari stoje drugačije u marketinškoj agenciji. Ukoliko je klijent zadovoljan, to je to, bez obzira što bih ja ovo eventualno ovako ili onako. Ukupno gledajući, u čitavoj priči ostaje premalo vremana za jedan kvalitetan brainstorming, razmjenu ideja, skice i kvalitetnu realizaciju. E, a kad se potrefi klijent koji želi dobro odrađen posao i pritom mu nije bitno ni vrijeme ni novac, onda imam priliku dati 120 % i moja satnica je "koliko bude, bude".....takvi poslovi su rijetki Smile
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.05.2004 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Siguran sam da stvari stoje drugačije u marketinškoj agenciji. Ukoliko je klijent zadovoljan, to je to, bez obzira što bih ja ovo eventualno ovako ili onako.


zbog ovog gore, ja bas cesto ne cvatem od srece...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 08.05.2004 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
TYPE01 wrote:
Siguran sam da stvari stoje drugačije u marketinškoj agenciji. Ukoliko je klijent zadovoljan, to je to, bez obzira što bih ja ovo eventualno ovako ili onako.


zbog ovog gore, ja bas cesto ne cvatem od srece...


Nisam mislio direktno na agencije, ali pretpostavljam da stvari funkcioniraju po sličnom principu tj. da mnogi poslovi "odu van" kao poluproizvodi. U mom slučaju, ja ne mogu ništa, jer je voditelj projekta "bog i batina", gleda na svaku utrošenu minutu i koliko čuna je još ostalo neiskorišteno od predviđenog budgeta. Sve u svemu, ekonomska strana projekta je "ono bitno", ono što donosi pinku, između ostalog moju plaću Smile ..... a to je zatvoren krug iz kojeg je teško pobjeći. Blago si ga onome tko si može priuštiti da radi za gušt i slavu i niš mu ne fali u životu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group