Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe Premiere Pro - divx, xvid, kako

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 30.05.2004 12:32    Post subject: Adobe Premiere Pro - divx, xvid, kako Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, snimao sam s digitalnom kamerom nekih 15 minuta, prebacio to na disk (najbolja kvaliteta kako sam mogao) i to je negdje 2.5 gb. Sad kad ocu kompresirati, jednostavno ne mogu dobiti neku prihvatljivu kvalitetu. Ne znam koji bi codec odabrao, vec sam isprobao sve moguce nacine, recimo, divx 5.1.1, ali slika je losa. Dajte molim vas neka uputstva kako to dobro napraviti. Pregledavao sam neke topice, ali eto, napravim novi pa ak netko ima kakva nova iskustva da iznese ovdje Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.05.2004 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dude. nikako u DivX ni XviD ili neki slican codec. ako zelis da je onak super kvaliteta onda full frames! (da) ili mpeg obicni jer tako ispada najbolje ali je i najveci file, kad se zajebavas sa Divix i slicnim codecima to ti ubije sliku totalno jer ju jpegizira skroz, a to ti vjeruj mi ne treba. s tim da ako prebacujes sa obicne kamere tj. analogne .. onda ti ispada jos vise koma, jer ima veliku pixelizaciju itd.. divx koliko sam ja skuzio i probao je najbolje koristiti kad imas digitalni video sa digitalne kamere.. sve ostalo, mpeg.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 30.05.2004 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Ovako, snimao sam s digitalnom kamerom nekih 15 minuta


Vidis Smile
Nego, ja ne kuzim koja je razlika izmedju obicne i digitalne kamera koju ja imam (digitalna je 100%), ali mogu snimat i na obicne kazete. U cemu je onda razlika? Jer postoje neke posebne kazete za to? Sto pise na njima? Smile Jel se drugacije nekak zapisuju podaci na kazetu?
Btw. jel mogu onda neki video od 1h stavit na jedan 700 mb cd, ako pretvaram u mpeg? I kako najbolje podesit taj mpeg opet Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2004 18:06    Post subject: divx PRO 5.0.5 Add user to your forum ignore list Reply with quote

divx pro505 je dobra kombinacija za kompresiranje, kad budes exportirabitrate mu dignes na maximum ,...sretno

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 25.08.2004 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:

Nego, ja ne kuzim koja je razlika izmedju obicne i digitalne kamera koju ja imam (digitalna je 100%), ali mogu snimat i na obicne kazete. U cemu je onda razlika? Jer postoje neke posebne kazete za to? Sto pise na njima? Smile Jel se drugacije nekak zapisuju podaci na kazetu?


Ako ti je kamera digitalna, onda moze bit:
Digital8, Dv, ili MiniDV (i jos neka DigitalBeta? to ne znam Smile)

Dal je kamera digitalna/analogna, odlucuje se po tome na koji nacin "hvata" svjetlost u signale - ako ima CCD chip(ove), onda je digitalna. Smile
Nakon toga, pretvaraju se u magnetske podatke i zapisuju na kazetu (magnetnu traku).

EDIT: ak sam nest gore krivo napiso nem me neko izpravi, mislim da bi tak nekak trebalo bit...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.08.2004 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
dude. nikako u DivX ni XviD ili neki slican codec.


daj phil, nemoj strasiti covjeka, istina da mpg ima prednosti, no ako on hoce to sloziti na 700mega cd, a da cd nije vcd ili svcd, onda moze lijepo to skompresirati sa divx3, koji jos uvijek daje dobre rezultate u odnosu na 5icu (5pro jos nisam probao).

ako imas prostora, exportiraj taj dv (koji si smontirao ili sto god) iz premijerke u *.avi dv, i onda u nan ili virtualdubu prebaci u divx3, imas u tim softovima kalkulator da si izracunas bitrare za velicinu file koje zelis.

eto..
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
dude. nikako u DivX ni XviD ili neki slican codec.

Što njima fali? Osim što su malo renegade (Premiere ih, npr. ne podržava) bolji su od svih ostalih za veće filmiće. Pa zašto svi gledamo filmove na njima, ono?

UNCOMPRESSED FRAMES nikako -- probao jednom rendat mali anim u maloj rezoluciji, filmic od par sekundi me dosao oko 100 MB!!! Za te stvari treba imat jebacki HD

:cosmos: wrote:
ako imas prostora, exportiraj taj dv (koji si smontirao ili sto god) iz premijerke u *.avi dv, i onda u nan ili virtualdubu prebaci u divx3, imas u tim softovima kalkulator da si izracunas bitrare za velicinu file koje zelis.

Probaj VirtualDub ili VirtualDubMod (ovaj zadnji ja koristim i to je neki hybrid između više programa). Za rekompresiranje filmova, resizanje, obrtanje, cuttanje i spajanje... U tri klika. Malo izgleda gadno al nije tako, pogotovo kad malo citas o njemu na netu i to.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.08.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi svjestan da si na kolač samo dodao malo šećera u prahu Smile?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2004 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesam Smile

To se na topicima tipa "preporuke" i radi, a ovaj je takav Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.08.2004 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nema frke.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group