Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Comments please!!!!!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 20:31    Post subject: Comments please!!!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Priča je ovakva.

Sve je počelo prije par mijeseci kad smo na faksu za zadatak dobilo da napravimo strance na temu, pošto sam ja prošli zadatak solidno odradio, dobio sam poziciju art directora i 6 ljudi na raspolaganje koji su tokom ovih par mijeseci uložili minimalno truda(ništa).

Kad sma kreno raditi ovo aplikaciju nisam imao pojma što je php, server side.....
samo sam znao što želim da stranica radi.

Eto sada sam u fazi testiranja, još fali dijelova koje neznam ili kako izvest ili mi fale materijali.

Od vas trebam prijedloge, kritike itd.

Btw. kak da napravim dinamičnu galeriju.

Zahvale maxy-u na pomoći!!!!!!!!


http://www.kunkera.hr/hvs/

Last edited by raytech on 15.06.2004 13:41; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 20:35    Post subject: La La Add user to your forum ignore list Reply with quote

E da

username: HVS
password: hvs
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 14.06.2004 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni kul Smile
Mozda cak malo i preušminkano za jedno administraciju Very Happy

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2004 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni simpa, samo jedna polu kritika, skoro su mi ispale oči kada sam došao iznad lopti na meniju jer kad imas slusalice nafrizirane, ovo te killa Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
meni simpa, samo jedna polu kritika, skoro su mi ispale oči kada sam došao iznad lopti na meniju jer kad imas slusalice nafrizirane, ovo te killa Smile


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2004 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne čujem te, reci glasnije
Mad Mad Mad Sad Sad Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ne čujem te, reci glasnije

Sorry stari upravo prolazim tut za kontrolu zvuka!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.06.2004 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma daj molim te, nemoj nista micati , ako se nitko nije budnio, ja sam bio pojacan preko daske pa zato, inace je mozda i pretiho..

nemoj se obazirati ako je tebi oke Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 14.06.2004 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

damn duude.
mozda samo malo navigaciju u admin dijelu , da se oslikava onak tekstualno (index->korisnici->dodaj)
inace vizualno je savrseno !
a sto se funkcionalnosti tice, uopce ne sumnjam . Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 23:08    Post subject: LA la Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da da. Control panel će imati za svaku rubriku liqiud button ali to kad budem imao sve rubrike. Nego jel mi može tko dati skriptu za na neku izi galeriju. Probavo sam jedan tutorial ali ne rad //moj mozak na tom nivou.

1.. PROBLEM
Htio bih da je taj dio povezan s uploadom slika, te da se pokazuju slike iz tog direktorija. Još bi bilo cool da im nenak omogučim da si iscorpaju slike. Smanjivanje mi je druga solucija s time da se width samnji na 105 px. Ali neznam kak. E da moje pozanvanje PHP je jako ograničene tak da pliz pliz puno objašnjavajte.

2. PROBLEM
U rubrici rezultati treba bih imati ovakvu podjelu
1 Prvnestvo I LIGE ->godine -> rezultati
2.Prvnestvo II LIGE ->godine -> rezultati
3.Prvnestvo III LIGE ->godine -> rezultati
4. KUP seniori ->godine -> rezultati
5. KUP - mlađi A ->godine ->rezultati
5. KUP - mlađi b ->godine ->rezultati
pitanje je dali moram raditi za svako to otvaranje posebno tablicu(mySQL) ili mogu nekako spojiti to s manjim brojem tablica. Kontao sam si napraviti tablicu za natjecanja, tablicu za godine, tablicu za rezultate ali kak će onda aplikacija raspozanavati koji su rezultati od kojeg natjecanja i kako to odjelit. Naravno to mi olkašava priču sa prvom stranicom jer sam mislio tamo prikazivati zadnji upisani rezultat.

3. PROBLEM
Nesviđa mi se kako se slike linkaju na vijest, ono sa file upload obrazcem mi je nekak NEfunkcionalno. Htio bih da se slika bira kad se upisju vijest, prikaže i zajedno s viješču posta(a tu bi bilo ona opcija za corpanje zakon, ili ak niš samo da se widht automatski smanji na 105).

Last edited by raytech on 14.06.2004 23:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 14.06.2004 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi tablice lige, godine, rezultati i samo se neka linkaju recimo sa id-om od liga.
odna bi svaka liga vukla gidine i onda pomocu godina mozes i raspodijeitli rezultate. Naravno rezultati su linkani sa godinama sa id-om godine. i mozda jos stavis i id od lige.

to je moje vidjenje. Very Happy

A ovo za njuze.
Vidio sam da imas onu file upload sekciju.. jel.
INapravis kategorije za slike i neka si ljudi upload naprave koje oce, ili napravi da ti se mali popup napravi i kad je upload gotov kliknes na lik i pejsta ti se lokacija slike u input u glavnom prozoru. ovaj princip kak ovi xtra smajliji funkcioniraju u phpbb-u.

Slike bi mogao umanjiti odmah na serveru i da ti u bazu ubaci ono big pic i thumbnail.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 14.06.2004 23:28    Post subject: Palavuša Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
A ovo za njuze.
Vidio sam da imas onu file upload sekciju.. jel.
INapravis kategorije za slike i neka si ljudi upload naprave koje oce, ili napravi da ti se mali popup napravi i kad je upload gotov kliknes na lik i pejsta ti se lokacija slike u input u glavnom prozoru. ovaj princip kak ovi xtra smajliji funkcioniraju u phpbb-u.

Slike bi mogao umanjiti odmah na serveru i da ti u bazu ubaci ono big pic i thumbnail.


Shocked

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ideja







eeeeeeeee






Embarassed

kak se to radi?????????
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 13:39    Post subject: La la Add user to your forum ignore list Reply with quote

Any comments jet????? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 15.06.2004 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče dizajna, meni je baš super...!
Al me iritira ona animacija gore, mislim da je dovoljno da ju staviš samo na prvu stranu...
I zašto animacija nema on/off gumb!!!1? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dag wrote:
Što se tiče dizajna, meni je baš super...!
Al me iritira ona animacija gore, mislim da je dovoljno da ju staviš samo na prvu stranu...
I zašto animacija nema on/off gumb!!!1? Shocked


I zvuk ON-OFF! WTF?!?$!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 16:51    Post subject: U procesu uzrade Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da i ja isto smatram da treba da dodati kontrolu nad zvukom....... cim skuzim kako
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 15.06.2004 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
2. PROBLEM
U rubrici rezultati treba bih imati ovakvu podjelu
1 Prvnestvo I LIGE ->godine -> rezultati
2.Prvnestvo II LIGE ->godine -> rezultati
3.Prvnestvo III LIGE ->godine -> rezultati
4. KUP seniori ->godine -> rezultati
5. KUP - mlađi A ->godine ->rezultati
5. KUP - mlađi b ->godine ->rezultati
pitanje je dali moram raditi za svako to otvaranje posebno tablicu(mySQL) ili mogu nekako spojiti to s manjim brojem tablica. Kontao sam si napraviti tablicu za natjecanja, tablicu za godine, tablicu za rezultate ali kak će onda aplikacija raspozanavati koji su rezultati od kojeg natjecanja i kako to odjelit. Naravno to mi olkašava priču sa prvom stranicom jer sam mislio tamo prikazivati zadnji upisani rezultat.



zakaj ne napravit samo JEDNU tablicu

id, vrsta_natjecanja, klasa_natjecatelja, godina, rezultat
kad ti treba recimo za kupove stavi "SELECT * FROM rezultati WHERE vrsta_natjecanja = 'kupovi'" i gotovo.

na taj način uvijek možeš imat posljednji unesen rezultat BILO kojeg natjecanja na prvoj strani.

lakše je postavit više polja u tablicu i ostavit neko prazno, pa onda vući podatke prema zadanim kriterijima nego radit hrpu tablica i jebat se u mozak kako onda dobit rezultate koje hoćeš....

recimo na www.biofarm.hr koji sam radio svi proizvodi i sve vijesti su u samo dvije tablice Wink ....

nadam se da sam ti pomogo.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

zakaj ne napravit samo JEDNU tablicu

id, vrsta_natjecanja, klasa_natjecatelja, godina, rezultat
kad ti treba recimo za kupove stavi "SELECT * FROM rezultati WHERE vrsta_natjecanja = 'kupovi'" i gotovo.

na taj način uvijek možeš imat posljednji unesen rezultat BILO kojeg natjecanja na prvoj strani.

lakše je postavit više polja u tablicu i ostavit neko prazno, pa onda vući podatke prema zadanim kriterijima nego radit hrpu tablica i jebat se u mozak kako onda dobit rezultate koje hoćeš....

recimo na www.biofarm.hr koji sam radio svi proizvodi i sve vijesti su u samo dvije tablice Wink ....

nadam se da sam ti pomogo.


Problem je u tome što žele da svaka liga ima svoje rezultate. Tj da ih se odjeli posebno, a na indexu spoji skupa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 15.06.2004 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:

Problem je u tome što žele da svaka liga ima svoje rezultate. Tj da ih se odjeli posebno, a na indexu spoji skupa


jel će oni vidit kak je tablica napravljena??
neće....tablica je ispod svega, oni sigurno neće administrirat SQL bazu.
dakle, dovoljno je postavit polje u tablici za svaku ligu i onda vuć rezultate van prema potrebama.

kako ti dizajniraš tablicu nema veze s onim kako ti predstaviš izvađene podatke van klijentu.
recimo na biofarmu sam mogu čak sve strpat u istu tablicu, stavit polje _vrsta_podatka_ i ako ja pri unosu podataka u admin dijelu napravim da recimo sa jednog linka "proizvodi" prilikom upisa u podataka u tabelu u to polje se upiše "proizvod" a prilikom unošenja vijesti "vijest" i na stranicam svugdje prilikom vađenja iz baze stavim ili "WHERE _vrsta_podatala_='proizvod'" odnosno 'vijest' kako će oni znati jesam ja napravio 1, 2 ili 505 tabela?

podaci u tabeli nisu ništa drugo nego običan tekst, nije to neka sad magična prašina tamo da mora svaka biti za sebe.....

jednima sam iz zajebancija stavio u jednoj tabela nazive polja 'krumpir', 'mrkva' i još neko povrće....kaj oni znaju kak je složena baza?? bitno je da radi i da pokazuje kaj treba.....

ak ja napišem -> echo $podaci['mrkva'];
a u polju 'mrkva' u bazi pišu najnoviji rezultat vaterpolske utakmice....jel će neko znat da sam ja polje nazvao 'mrkva'? Wink

ti dizajniraš bazu/tablice da TEBI bude jednostavnije....dodavanje dodatnog polja koje onda koristiš kao kriterij sa WHERE prilikom prikaza podataka iz tablice je jednostavnije nego napravit 5,6 ili više posebnih tablice i onda provjeravat di je posljednji upis i kad je taj upis napravljen....

bitno je da radi Very Happy


EDIT::::da ne pametujem previše, to dodatno polje koje o kojem ti govorim ih i odjeljuje, samo treba prilikom vađenja stavit WHERE liga= _neka_liga_ , odnosno pri upisu, a vjerujem da ćeš im napravit posebno za svaku ligu (nisam vidio admin dio pa ne znam) odredit koja je vrijednost tog polja.....

$upit = "INSERT INTO `tekstovi` ( `id` , `datum` , `teksthr` , `teksten` , `vrsta`, `podvrsta`, `naslovhr` , `nasloven`, `slika`, `dodatno` ) VALUES
( '', '".$_POST['godina']."-".$_POST['mjesec']."-".$_POST['dan']."' , '".$_POST['teksthr']."', '".$_POST['teksten']."', 'vijesti', '".$_POST['podvrsta']."',
'".$_POST['naslovhr']."' , '".$_POST['nasloven']."' , '".$_POST['slika']."' , '".$_POST['dodatno']."' )";

$upit = "INSERT INTO `tekstovi` ( `id` , `datum` , `teksthr` , `teksten` , `vrsta`, `naslovhr` , `nasloven`, `slika`, `dodatno` ) VALUES ( '', '".$_POST['godina']."-".$_POST['mjesec']."-".$_POST['dan']."', '".$_POST['teksthr']."', '".$_POST['teksten']."', 'zanimljivosti', '".$_POST['naslovhr']."' , '".$_POST['nasloven']."' , '".$_POST['slika']."' , '".$_POST['dodatno']."' )";

sa biofarma.....imaju JEDNU tabelu za sve vrste vijesti (vidiš na prvoj strani kak ima "novosti" i "proizvodi"), a vijesti su ipak podjeljene na 3 podvrste.

mogo sam stavit "vijesti", "zanimljivosti" i "časopis" svaki u posebnu tablicu jer kao imaš tri različite kategorije, međutim lakše je dodat to jedno polje i samo prilikom rada stavit WHERE uvijet.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ček, ček, ček...... moj mozak sad javalja overclock.

Meni nije jasno kako ja napravim od te tablice sljedeće
prva stranica lige tamo izabereš ligu n na koju kad klikneš ides na izbor godina i kad kliknes na godinu n ona prikaže svoje rezultate(u kojoj naravno mora biti dva reda za dva kluba i dva reda za dava rezulztata).
ADMIN
usrename: HVS
password: hvs


Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.06.2004 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej mogu ja samo nesto rec' onako skoro ispada ot...
textovi su mi presitni Embarassed

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.06.2004 20:47    Post subject: La Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ keye: znaš kad radiš svoju prvu web aplikaciju i kad skužiš da ti je site premini a napravila si već milion otvaranja ide ti gotvo uvijek na plač. Don't remind me. Ali za pro bono baš mi se neda radit sve iz početka. Ali tnx na podsječanju.... Sad plačem
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Duguješ mi a week in Paris.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.06.2004 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajme nemoj biti tuzan!
samo ti dodji do pariza sve cemo srediti Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 15.06.2004 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ajme nemoj biti tuzan!
samo ti dodji do pariza sve cemo srediti Very Happy


eeee, vidi mene kako sam tuzna Crying or Very sad
Very Happy Very Happy Very Happy

back on topic:
jako mi se svidja sajtic, ja bi to malo skratila, da se ne mora toliko skrolat do contenta (bar u FF-u, kad otvoris u novom tabu).

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 15.06.2004 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ae ovo mi je super, sto se tice dizajna neam nikakvih prigovora sve stima, mozda malo ovaj zvuk ubije kao sto cosmos kaze ovo je ludilo kad slusas na slusalice...ae i ove lopte su freek...ma nema sta sve ti je ok...Smile

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group