Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ON/OFF buttoni u flashu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 23.09.2003 02:02    Post subject: ON/OFF buttoni u flashu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima ko neki sekzi nacin kako to izvest?
Gledo sam okolo tutore, al u svima mi je to nekako sprckano napisano, ja sam sam malo eksperimentirao, al to bas i nije dobro prolazilo Very Happy
Sjecam se da je na starom forumu bilo nesto o tome (mislim da je leon opisao njegov nacin), al ja glupav kakav jesam niti sam to skuzio, niti vise mogu do toga Sad


Eto odma i dobre teme za tutor.
Back to top
View user's profile Send private message
cisko



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 1

PostPosted: 23.09.2003 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Nacrtaj kako će izgledati button sa oba stanja (on i off)

2. Napravi button od prvog stanja (F8, nazovi ga buttonOff) te od drugog stanja (nazovi ga, pogodio si, buttonOn)

3. buttonOff stavi na frame 1, a buttonOn na frame 2

4. Na frame 1stavi još i

stop();

5. Na button na prvom frame-u stavi

on (release) {
gotoAndStop(2);
napraviToITo();
}

a na button na drugom frame-u stavi

on (release) {
gotoAndStop(1);
napraviToITo();
}

napraviToiTo() su funkcije pomoću kojih ćeš odrediti što da dotični button radi.

Mislim da je ovo najjednostavniji način za napraviti on off button. Javi da li ti je ovo pomoglo jer ako nije, ima još načina.
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 23.09.2003 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ef ga slozio sam ovako, hvala Very Happy

Al baci ti samo jos par nacina, ak ti se da, cisto d vidim kako se to jos moze izvesti.
U biti najvise me zanima kako izvest onu sprehu da.... hm nemam pojma kako bi objasnio Crying or Very sad

Recimo ovako kada se kursor stavi na buton on postepeno treba promjenit boju iz recimo plave u zelenu i kada se makne promjenit natrag iz zelene u plavu.

Kako izvest da ako recimo maknes misa sa buttona priije nego on potpuno pozeleni da animacija ne skace na mjesto gdje je on potpuno zelen pa onda ide prema plavoj, nego da pocne opet plaviti od one tocke do koje je dosao.

Hm kako sam ovo sprckano napisao u biti zanima me kako izvest onaj efekt sa izbornika na vrhu mi3-a
Ono: "vijesti, tutori,...."
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 23.09.2003 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad je mouseover, onda plejas muvi prema naprijed (frame + 1).
Kad je mouseout, onda plejas muvi prema natrag (frame - 1).

Vjerujem da ce ti phoenix kopipejstat as za to :).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 24.09.2003 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nazalost ne kuzim kako te sprehe sa frame plus i minus 1 funkcioniraju, pretpostavljam da bi na primjeru bilo lakse za skuzit....

Nista cekam phoenix-a Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Shockwaver



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 8
Location: Moskva

PostPosted: 24.09.2003 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravi movieClip u kojem ćeš imati tween animaciju oblika dugmeta, koje menja boju iz jedne u drugu. Možeš to uraditi shape ili motion tweenom, na prvi kadar stavi komandu stop().
Nazovi instancu tog movieClipa, recimo clip. Stavi ga na scenu i na frejmu gde se nalazi instanca klipa stavi ovo:

Code:

clip.onRollOver = function () {
   this.onEnterFrame = function () {
      if (this._currentframe!=this._totalframes){
         this.nextFrame();
      } else {
         delete(this.onEnterFrame);
      }
   }
}

clip.onRollOut = function () {
   this.onEnterFrame = function () {
      if (this._currentframe!=1){
         this.prevFrame();
      } else {
         delete(this.onEnterFrame);
      }
   }
}

_________________
-= Get =-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
virtual



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 4
Location: Bg

PostPosted: 24.09.2003 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shockwaver wrote:

...


moze sad i neki AS2 primer? Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 24.09.2003 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shockwaver wrote:
Code:

clip.onRollOver = function () {
   this.onEnterFrame = function () {
      if (this._currentframe!=this._totalframes){
         this.nextFrame();
      } else {
         delete(this.onEnterFrame);
      }
   }
}

clip.onRollOut = function () {
   this.onEnterFrame = function () {
      if (this._currentframe!=1){
         this.prevFrame();
      } else {
         delete(this.onEnterFrame);
      }
   }
}

E to biti to!
Fala!


Moze samo jos par hintova kako na to ljepim eksne, to jest ono sto zelim da gumb napravi nakon sto ga se osamari, kako da se ponasa u hit "fazi", itd....

Evo moj primjer u novom fileku sam u prvi frame stavio MC sa tweenom i naljepio mu code koji si gore stavio, u drugi frame sam stavio stop a u 20-om sam nacrto neku glupost.

Sad htio sam napraviti da gumb nakon sto ga se klika skoci na 20-ti frame i tamo ostane.

Po uzoru na code koji si mi dao, pridodao sam jos:

clip.onRelease = function () {
gotoAndStop(20);
}

Ali nazalost gad nece raditi (kada testiram film, stavim kursor na button i gad se uopce ni ne mjenja, ko da button ne postoji).
Nemam pojma u cemu je greska, al sam garant da sam ja nesto zajebo Smile


DISKLEJMER:
Nemam pojma o eksnskriptu Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
virtual



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 4
Location: Bg

PostPosted: 24.09.2003 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frikec wrote:

clip.onRelease = function () {
gotoAndStop(20);
}


Ko da ide na 20-ti frame?

clip.onRelease = function () {
this.gotoAndStop(20);
}
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shockwaver



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 8
Location: Moskva

PostPosted: 24.09.2003 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dodatne eventove dodaješ jednostavno. Samo treba definisati onMouseDown.
Recimo ako bi hteo da ti se na klik uključi i neki znak na dugmetu, onda unutra možeš napraviti još jedan movieClip u kome će biti znak. Postavi ga u layer iznad tweena sa bojom i stavi mu alpha propery na 0, nazovi instancu "znak" i postavi ga na 20i kadar. I još ako bi hteo da ti, po pritisku na button ono ostane na 20om kadru, morala bi se preurediti funkcija onRollOut.

Nešto ovako otprilike:

Code:

clip.onRollOut = function () {
   if (this.pressed==undefined) {
      this.onEnterFrame = function () {
         if (this._currentframe!=1){
            this.prevFrame();
         } else {
            delete(this.onEnterFrame);
         }
      }
   }
}

clip.onPress = function () {
   this.pressed=true;
   this.gotoAndStop(20);
   this.znak._alpha=100;
}

_________________
-= Get =-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Shockwaver



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 8
Location: Moskva

PostPosted: 24.09.2003 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

virtual wrote:
moze sad i neki AS2 primer? Mr. Green


Biće kada se pojavi odvojeni forum za fleš. Wink

_________________
-= Get =-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 24.09.2003 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je neki hint? :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group