Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
FLash prezentacija par pitanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cyberhrc



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 21

PostPosted: 18.06.2004 13:55    Post subject: FLash prezentacija par pitanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle slijedeci problemi...Iako sam mogao ovo i na video nekim dijelom:)

Napravio sam prezentaciju u flashu koja u sebi sadrzi hrpe muzike i slicnih pizdarija.. File na kraju iznosi 50 mega no jos moram spustit malo mjuzu (veliki mp3 fileki, nisu loopovi)
I sad sam dosao do jednog dijela, tj zadnjeg koji me zajebava...
Treba napraviti mali video clip, tj. napravljen je, i ubaciti ga da se nekako poziva iz flasha i isto tako da ga tamo mogu zagasiti.
E sad, problem je sto video klip ima hrpu efekata jer je radjen uz pomoc premiera i aftereffecta (blur, shine, motionzoom etc.) i ti efekit se jasno gube u flashu. Izgleda da cu morati pozvati externi file kao poseban window da mi se to ne izgubi ili ipak postoji neko rijesenje? Probao sam export u swf direkt iz afterefekta al jasno nema pol toga a kad stavim ignore postavki koje flash ne podrzava onda mi ili file ispadne prevelik (ono FULL velik) ili je sugav totalno (izgubljene boje itd).
Dalje, koji bi format bio najpogodniji za taj video? Divx? Xvid? Neki default windowsa (iako tad file ode u pm s velicinom).. Uglavnom nekakva iskustva slicna mojem bi jako dobro dosla...
Posebno oko stavljanja ovog svega na cd. Autorun + exe ili autorun +html>swf ?
Mozda malo fulo forum no video ionak nitko ne gleda Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.06.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam baš iskustva sa tvojim problemom, ali sam puno kodirao filmiće i mogu ti reći da su divx i xvid najbolji... Nažalost, oni su ti malo 'renegade', pa ih programi kao što su premiere i tako ne podržavaju (barem ne premiere kojeg ja imam).

Znači, taj video clip definitivno baci u avi i definitvno brobaj sa divx/xvid (svejedno koji, nećeš primijetiti razliku)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 18.06.2004 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes stavit u mpeg i importat ili mozes iz premierea saveat file kao slike, importat u flash i naknadno stavit mjuzu tj. zvuk za taj file unutar flasha, stavis na 25dpi-a i to je to.. recimo..
nije skr0z ali moze posluziti.
a posto je prezentacija, nema veze koliki je file jer pretpostavljam da ide na cd.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
cyberhrc



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 21

PostPosted: 18.06.2004 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Nažalost, oni su ti malo 'renegade', pa ih programi kao što su premiere i tako ne podržavaju (barem ne premiere kojeg ja imam).

prem 6 i ovaj pro podrzavaju import divxa al jasno live preview je patnja Smile iako ovaj pro novi jako jako fino i brzo radi tak da ga probaj nabaviti...

Quote:
mozes stavit u mpeg i importat

da mogao bi ali opet ne vidim koja razilka ak importam mpeg umjesto avia.. no jasno probat cu..
jos mi najgore sto je original film bio u quicktimeu pa sam ga morao iz adobeaftera export u avi i tek ga onda import u premiere pa ga opet export u zeljeni format.. ono glupost totalna no tko sam ja da im sudim Very Happy

tnx
Back to top
View user's profile Send private message
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 18.06.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ak misliš flash stavit na cd i distribuirat naokolo, zaboravi divx, xvid i slično, jer ako komp nema codec, ništa od filma (a uvijek se najde barem jedan...)
ako nije u pitanju veličina, mislim da je najsigurnije koristiti mpeg-1 jer on dolazi s windowsima, ili exportiraj svaki frejm u bitmapu i importiraj u flash, ali pritom trebaš pazit na fps od flash movia (koji je po defaultu 15) dok su filmovi obično na 25 fps

Postoji i thingie koji se zove Sorenson Squeeze koji služi za prebacivanje i komprimiranje filmova u flash native format
Back to top
View user's profile Send private message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 18.06.2004 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo ga eksportaj ko bilo kakav muvi i hiti u flash tamo ga mozes kontrolirat kak hoces s obicnim gumbovima....a ak je na cd-u puknes ko exe i to ti je to ja imam par cd-ova koji su takvi i to mi je mrak....
dakle u flshu ctrl+R i to ti je to ili kak su kolege prije rekle ko sekvencu od sljikica pa ga kao takvog importas u flash...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 18.06.2004 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad to sve napraviš...pokreni prezentaciju i vidi u Task Manageru koliko procesora i koliko memorije ti zauzima kad se vrti.

mi smo importirali u Flash 5.5 sekundi 3d animacije u 1024x768 i dobili popriličnu glavobolju.
kad smo to importirali frame po frame (oko 180 sličica, svaka max po 80kB) dobili smo da Flash Player vrteći to zauzeo nekih 400 MB radne memorije.

import u divx ili quicktime formatu nije tražio toliko memorije, ali nije baš bio nježan prema resursima procesora.....

je recimo imam bartona 2500+ i 1GB memorije, tako da nisam ni gledao dok smo radili, međutim kad smo poslali klijentu na autorizaciju dobili smo odgvor da "trza"....nije nam ništa bilo jasno dok nismo otvorili Task Manager.
obzirom da imaš dosta takvih sadržaja, probaj provjerit kako se sve to vrti.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group