Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
flash - loadmovie problem, referenciranje muvija u batonu..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.08.2004 16:11    Post subject: flash - loadmovie problem, referenciranje muvija u batonu.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

daklem ovako, imam
1. button koji se zove "b_test"
2. movie koji se zove "test"

u button "b_test" sam ubacio movie koji se zove "test" i dao mu instance name "test1"
onda sam taj isti button ubacio na stage i dao mu instance name "b_test"

i sad, kad napravim
Code:
   _root.b_test.test1.loadMovie("slika.jpg");   

to mi ne radi.

ali ako movie drito ubacim na stage (znaci ne prvo u button, pa onda na stage) i dam mu instance name "test2"
onda mi kod
Code:
   _root.test2.loadMovie("slika.jpg");   

radi, tj. ucita mi zadanu sliku u movie.


izgleda kao da je problem s referenciranjem moviea unutar buttona, al cini mi se da sam sve ispravno napravio, sve varijable 5 puta kontrolirao.

uvijek dozivljavam ovakve probleme s flashom.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 03.08.2004 17:32    Post subject: I know Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu ti pomoći, no mogu ti kazat da te razumijem, ja sam se zadnjih par dana patio s vanjskim učitavanjem swf-ova, i sranjnima koji nastaju zbog varijable _root._xmouse i sl.
koja nije ista vamo i tamo, makar su oba filma jednako široka. i tako dalje. ili
ona fora kad radiš preloader vanjskih file-ova, a on ne radi, ne zato što gha ne znaš napravit, nego zato što FLASH NE MOŽE TO SIMULIRAT SAM! jemebu miša. nisam znao da moram uploadat na server da bi vidio dali radi. Fuj.
sad je bolje. Laughing treba ić na kavu,. LeaveMeBe opustit se laganoi, zapalit cigaru and so on huz d meeeen
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 03.08.2004 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fala na moralnoj podrsci Smile

nego, da odgovorim sam sebi, nasao sam rjesenje, tj. nije rjesenje nego objasnjenje na ovom linku

http://www.kirupaforum.com/forums/showthread.php?s=&threadid=19984
...
Quote:
movieclips and instances of the such cant (well they can but not through conventional means) be accessed from within buttons because the button states reset the movieclip instances eachtime a state is triggered.


uglavnom rijesio sam tako da sam sve buttone pretvorio u movie clipove i za cudo, nisam nista tu izgubio..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 03.08.2004 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha. nema na čemu. hvala tebi na odgovoru samome sebi. zatrebat će. Wink

nego, kao što rekoh, otišao na kavu, zapalio koju, promatrao ljude što prolaze predamnom, kupio pcchip off, nakon oduševljenih komentara na forumu. I zbilja je skroz o.k. neuobičajeno, ali odlično usmjereno odstupanje od standarda za takve časopise. ima tu još mjesta za pomak ali, definitvno sam opušten uoči novih bitki s macromediom. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group