Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
java .MOD audio player

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio
View previous topic :: View next topic  
Author Message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 11.08.2004 07:28    Post subject: java .MOD audio player Add user to your forum ignore list Reply with quote

dosadno mi je pa radim jedan online intro u stilu amige i C64. želio bih ubaciti glazbu na web stranicu u .mod ili .xm formatu kako bi sve bilo vjerodostojnije (a i fajlovi su za razliku od mp3 višestruko manji). već par dana pretražujem net kako bih našao neki java aplet koji bi učitao .mod fajl i zatim ga svirao, no sve što sam našao je source kod appleta, a kako nemam blagog qrca pojma kako to kompajlirati, molio bih nekoga tko to zna da mi kompajlira i pojasni kako ubaciti kod u html tako da kad se stranica učita, to čudo počinje svirati... Smile naravno, na zahtjev šaljem source... molim pomoć onih koji stvarno znaju i izbjegavanje komentara tipa "jebeš javu", "koristi mp3 ili midi" i sl... hvala.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 11.08.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

J**** javu, koristi mp3 ili midi. Wink
Ne, joke. Iskreno, nemam pojma za ubacivanje .mod ili .xm-a no, samo da objasnim kako bih ja to napravio, kada imas takav nekakav .mod ili .xm file onda ga je jednostavno prebaciti u mp3. Ti fileovi nisu kompleksni pa je i sam mp3 file manji tj. nema toliko Wave krivulja za obraditi pa je mp3 kao i taj .mod ili .xm (manje-vise).. i tako bih ja to napravio, osim naravno ako ti se muci sa javom i sa sourcanjem. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 11.08.2004 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj, imam .mod file koji zauzima 50kb i traje 3-4 min. kada bih to prebacivao u mp3, pri nekih 128kb/s (ako želim zadržati istu kvalitetu) ispalo bi mi valjda 3-4 mb pa računaj... nema to veze sa kompleksnosti zvučnog signala jer i moduli mogu zvučati dobro, pogotovo u trackerima novije generacije gdje možeš koristiti sample-ove sa 44khz i 16bit.
mislim, postoji plugin za to koji se može downloadati i onda browser svira te fajlove, samo što je rijetko tko voljan downloadati i instalirati plug-in za browser... al hvala na trudu... Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 11.08.2004 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
gledaj, imam .mod file koji zauzima 50kb i traje 3-4 min. kada bih to prebacivao u mp3, pri nekih 128kb/s (ako želim zadržati istu kvalitetu) ispalo bi mi valjda 3-4 mb pa računaj... nema to veze sa kompleksnosti zvučnog signala jer i moduli mogu zvučati dobro, pogotovo u trackerima novije generacije gdje možeš koristiti sample-ove sa 44khz i 16bit.
mislim, postoji plugin za to koji se može downloadati i onda browser svira te fajlove, samo što je rijetko tko voljan downloadati i instalirati plug-in za browser... al hvala na trudu... Smile

oke, samo sam probao. ali kaj ce ti 128kb/s pjesma na netu i to jos od 4 minute!
ono, smanjis na 56kb/s ili manje, stavis mono i bok. Ipak to je kao C64 retro sound.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 11.08.2004 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i kad bi smanjio na 56kbs i mono, opet bi puuuno više zauzimalo i bilo puuuno lošije kvalitete od modula... Smile
e filac, filac, a zamolio sam lijepo na početku, ne mp3, ali ne daš se ti Smile Smile Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 11.08.2004 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da, filac, zašto mi kad kodiram fajl u lame-u ispadne ista veličina, svejedno jel on mono ili stereo ?????? ne mogu nikako odgonetnuti to.... očekujem da ak je mono da je veličina duplo manja, ali ne! iste su veličine oba fajla.... ak znaš javi pliz... koristim lame 3.90.3 i razorlame frontend...

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group