Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ICC Profili - zelim shvatiti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2009 06:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka imalo ozbiljnija tiskara reci ce ti neku specifikaciju po kojoj moras napraviti pripremu bilo da je u pitanju icc profil ili da je neki standard ili specifikacija (prema kojoj uvijek mozemo napraviti icc profil).

kada bi tiskara uzimala fajlove i odbacivala profile i na to kalemila neki svoj (bez konverzije) tada oni time nista ne bi postigli, a i samim time neznam zasto bi onda to i radili.

Ono sto je sigurno je da bi ti trebao imati barem nekakve osnovne inpute.
Ono najosnovnije je:
- vrsta papira
- način tiskanja (roto ili arak)
- i po mogućnosti prirast točke, al recimo da i ovo možemo pretpostaviti


Sve ostale inpute vezane uz npr kolorit boje možemo također pretpostaviti. Nakon toga možemo sami složiti neki kvazi profil ili odabrati neki od standardnih recimo ECI profila i nadati se da bu to ok.

To je najmanje loše što možeš iz ove situacije napraviti. Ali u svakom slučaju ako imaš odgovor na one dvije/tri gorenavedene točke već je to nešto.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 04.06.2009 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, sad je vec kasno za to posto je magazin vec u stampi....vidjet cemo kako ce ispast, pa ako bude bilo bilokakvih problema, za iduci broj cu te svakako kontaktirati....

hvala na pomoci!
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 08.06.2009 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dušu sam ispustio na ovom threadu :S nikad kraja Very Happy

Svaka čast Doc! <3 Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 26.06.2009 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ja zaboravio vas obavijestit...

onaj magazin sto sam radio i pripremu napravio bez ikakvih color managementa, sto u IND fileu, sto u slikama....

sve je ispalo uglavnom kak treba i nemrem se na nis pozalit....tak da bi preporucio onima koji, ko ja u tom slucaju, neznaju koji bi profil metnuli, nek jednostvano sve maknu i rikatju se prema CMYK cvrijednostima elemenata.....

ono sto je mene tu jedino zeznulo je sto je crvena, 0 100 100 0, ispala malo cudno na nekim mjestima, tj malo bljedje nego sto sam ocekivao....no brijem da je to mozda stvar do tiskare, zato jer je na nekim stranicama ispala dobro a na nekima blijedo....pa je mozda u tom problem
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2009 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blijeda crvena (0 100 100 0) je problem nanosa boje i kolorita primarnih boja - čitaj problem kod tiskare.

Samo da podsjetim čak i kad imaš isključen color management, ti u biti imaš uključen color management po određenim postavkama. E sad da ne idem u dublju diskusiju oko toga, u osnovi je bolje da si ga u InDesignu isključio ako ga neznaš koristiti, dok u Photoshopu to ne bih preporučio.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 26.06.2009 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kaj u photoshopu ukljucit ako neznam koji je profil?
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2009 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dozvoli da ti odgovorim protupitanjem.

Posto i s iskljucenim profilima ti koristis neki od generickih profila kako to da si odlucio odabrati bas taj?

Neznam jesam li dobro objasnio sto zelim reci?

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 28.06.2009 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Dozvoli da ti odgovorim protupitanjem.

Posto i s iskljucenim profilima ti koristis neki od generickih profila kako to da si odlucio odabrati bas taj?

Neznam jesam li dobro objasnio sto zelim reci?


pa nisam embedo u sliku nikakav profil. sad koji i kakav genericki profil je onda nasto u njoj - to ne bi znao
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2009 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam bio dovoljno jasan... Sad

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
paciotti



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81

PostPosted: 01.07.2009 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Nisam bio dovoljno jasan... Sad


Smile nije nego ja nisam dovoljno pametan da bi te skuzio Smile

ma, lijepo bi bilo to znat malo bolje, i sigurno cu jednog dana to i svladat, al zasad jbg, ovo je bilo ok, i dok odgovornost nije na meni, nema potrebe za vecim gnjavazama. glavno da je lijepo na PDFu, postoje probe, i nek se urednica dalje sa tiskarom prepire zasto nije ispalo ko na PDFu Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 18.10.2010 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle imam newbijevski problem.

Element u Photoshopu ima slijedeću boju:
RGB: 12/96/184
CMYK: 99/64/0/0 (ok, zaokružimo na 100/64/0/0)

Working RGB je Adobe RGB (1998), a CMYK SWOP.

Pokušavam u Inkscape-u napraviti vektore sa tim bojama. Linkala sam u dokumentu Adobe RGB i SWOP, u preferencama namješteno da su mi to working profili, no dobivam posve drugačije vrijednosti kod konverzije RGB Arrow CMYK i obrnuto.

Upišem zadane vrijednosti za RGB, a u tabu CMYK pojave se vrijednosti 93/48/0/28.
Upišem zadanje vrijednosti za CMYK i dobijem posve neku drugu boju koja odgovara RGB-u 0/91/255 i nema veze s onom koja meni treba.

Ok jasno mi je, Inkscape očito ima neka ograničenja (open source program, je li) no sad ne znam što da radim, da li da uopće pokušavam koristiti to za neke ozbiljnije stvari ili da odustanem u potpunosti...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group