Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajneri koliko cijenite svoj rad
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Guest






PostPosted: 07.09.2004 10:21    Post subject: Reply with quote

ma ja mislim kad se ti s nekim dogovaras o vise illustracija ili nekom kontinuiranom poslu uvijek postoji "forfait" Smile
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2004 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet ja ovaj guest gore Embarassed

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 07.09.2004 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda da ides na recimo 20 ilustracija, ali po 50 komada...to je nekako realnije...jedino je problem "utopit" toliko majica kod nas, ali ako se potrudis valjda se i to moze...

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da problem bi bio prodat toliko majci.... u tome i je caka....sto mi treba raznovrsnih majci ....
jebat ga.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 07.09.2004 10:49    Post subject: Reply with quote

joooj Brick wall

majce koje se rade u serijama od 20 komada ne koštaju 100 kuna u slobodnoj prodaji.
tj takvih majci nema u slobodnoj rodaju jer guess what ? NEISPLATI SE

oš bit picek u fine majci subotom na špici ? do it yourself or pay for it but pay goood Twisted Evil

ne znam kaj ti želiš al sounds like "bratski ćemo djelit love kad ju bude" a ni ti sam nisi siguran dal možeš prodat 1000 majci ..

web od 300 kuna rađe nebi komentirao, vjerujem da je vrhunski izveden .
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.09.2004 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ovaj izljev žuči gore Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nme



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 53
Location: Zagreb - Rijeka

PostPosted: 07.09.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da nije ni bitno sto ce hafu te ilustracije ... neka odabere one koje zeli, dogovori se cijena, eventualni popust na količinu, a kako ce ih on dalje koristiti i koliko ce zaraditi je cisto njegova stvar.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 07.09.2004 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ali poanta je u cijeni. Citaj malo pazljivije. On ne zeli platit bas punu cijenu nego socijalnu pomoc. Jer mu se drugacije ne isplati da zaradi.
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 07.09.2004 12:26    Post subject: Reply with quote

mislim da nema svrhe od daljnih naklapanja, izrazio je zelju kupiti emptijeve radove , pa neka mu on kaze koliko ih cijeni Smile a svima nama bi vjerujem i zbog okvira daljnih takvih transakcija bilo zanimljivo cuti kolika je ta cifra...
no to je njima na volju
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.09.2004 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
mislim da nema svrhe od daljnih naklapanja, izrazio je zelju kupiti emptijeve radove , pa neka mu on kaze koliko ih cijeni Smile a svima nama bi vjerujem i zbog okvira daljnih takvih transakcija bilo zanimljivo cuti kolika je ta cifra...
no to je njima na volju

opet ja ..
Back to top
View user's profile Send private message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam zasto si alergican na mene al dobro....
ali stvarno mislim da je cijena od 5000 kuna za jednu takvu ilustraciju pretjerana.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 07.09.2004 12:52    Post subject: Reply with quote

neznam kome ide ovo alergijsko svojstvo , ali pogledaj to iz drugog kuta.

na dnevnoj bazi se javljaju ljudi koje je netko pokrao sje** i slicno ..

ti si se javio sa željom za neograničenim VLASNIŠTVOM bez tantijema autoru,
neke ilustracije koja će naravno biti korištena how you see fit, ti kažeš na majci ,ok.
ja kažem da će biti logo 2 godine big brothera ?! , hoće li ? neznam , ali znam da sa zahtijevom koj si izrazio može biti.. i zato vrijedi 5k a i više..
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.09.2004 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tko se nije sposoban logirati ? trc Wink
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.09.2004 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Anonymous wrote:
mislim da nema svrhe od daljnih naklapanja, izrazio je zelju kupiti emptijeve radove , pa neka mu on kaze koliko ih cijeni Smile a svima nama bi vjerujem i zbog okvira daljnih takvih transakcija bilo zanimljivo cuti kolika je ta cifra...
no to je njima na volju


Taman sam to tio rec Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okej.. ako su autorska prava u pitanju onda sam zajebo....
dakle ako se preformulira moja izjava na početku u sljedeće:
trazim ilustracije koje bi printao na majce i prodavao majce.
koliko dizajneri trazite?

dakle sada je preformulirana stavka o autorskim pravima dakle nema je i ilustracija će se koristiti iskljucivo za tisak na majce....

koliko sada vrijede ti radovi?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 07.09.2004 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, pretpostavljam koje radove od mene zelis ali da budemo sigurni, daj linkove na iste da ti mogu odgovorit.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 07.09.2004 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ošlo na prajvat
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 07.09.2004 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo sa 5000kn je pretjerizam i teško je naći nekoga tko će to samo tako platiti makar posao možda vrijedio i više.. Evo ja sam radio dosta ilustracija... ponešto za časopise, ponešto za web, ponešto za izgled proizvoda - jednom za majicu.

Kao prvo nisam standardizirao cijenu jer ovisi za koga radim i da li je posao jednokratan ili na "rate" ali recimo...

Full složene ilustracije mi ne bi na pamet palo raditi ispod 1000 kn ili više (npr moji radovi
http://www.mi3dot.org/gallery/work/4191/
http://www.mi3dot.org/gallery/work/3247/
...ali to opet ovisi - koliko komada i u koliko vremena i kome i kako... ali mislim da bi teško išlo ispod 1000kn. OK neki bi rekli malo, al ja nisam firma, već student koji živi sasvim solidno sa studentskim ugovorom od 3-4 takva posla mjesečno. Možda rušim cijene nekome tko bi za to uzeo 4000 kn, al nek se taj netko javi i proda. Meni je i pola od toga dosta.

jednostavnije stvari... npr http://www.mi3dot.org/gallery/work/3406/ išle bi i za manje pod uvjetom da imam koliko toliko tematsku slobodu i ak me se ne gnjavi tipa ispravi okreni promijeni boju i poigraj se malo... onda sam ljut i znam fino "oderat" ...ili odje..

Jednobojke ili nekolikobojke idu i za siću, al opet ovisi tko i što hoće i koliko ja za to trebam vremena. Ne mogu naplatiti neku velku lovu ak potrošim svega sat dva.

NIPOŠTO NE RADIM WEB.

Odgovor na to koliko bi tko tražio... Moraš kontaktirati onoga od koga naručuješ posao.

Al meni se ne da komp palit za nešto ispod 500 kn. ...i ovak imam malo vremena.

...i odmah ću ti reći... većina će ti naplatiti ne onoliko koliko posao možda realno vrijedi, već onoliko koliko dragocijenim smatraju svoje vrijeme. Ako netko šljaka cijeli dan i još nekome nešto ovakvo radi - njegovo vrijeme vrijedi više nego od nekoga tko doma ljenčari i sretan je da pokupi neku kintu. Laughing

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gablu



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 41
Location: crikvenica : croatia

PostPosted: 07.09.2004 13:36    Post subject: Re: RE: blind*dragon Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chessmaster wrote:
Kao što si napisao postoji 1001 web studio u hrvata što dovodi do jasnog zaključka: WEB DESING NIJE ISPLATIV KAO SAMOSTALNA DJELATNOST. Možemo se igarti doma za sebe i svoj ukus, ali prave poslove i lovu kupe već poznati maheri!


web desing (design) je isplativ kao samostalna djelatnost, ako ga znas prodati. ok, meni nije gust radit dizajnove siteova kao sto volim logoe i identityje, ali... kad bih htio, mogao bih zivjeti (i to dobro) samo od dizajna siteova. cak niti od izrade cijelog sitea, nego samo jedne jedine HTML stranice, tj. templatea.

eto.

znaci, marketing je bitan Smile

_________________
no sigs for me. i'm designer. i'm good. so they say.
www.gablu.biz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2004 13:47    Post subject: Re: RE: blind*dragon Add user to your forum ignore list Reply with quote

gablu wrote:


znaci, marketing je bitan Smile


that's it.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group