Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
load jpega u flash

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 11.09.2004 16:32    Post subject: load jpega u flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebao bih napraviti swf koji pretraži (onload) neki folder i onda iz njega učita sve slike. kako?!?
znam da se može pomoću xml-a ali ga ne kužim dovoljno da to sam radim.
jel ima netko savjet?! thnx

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 11.09.2004 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Flash to ne moze sam... Mozes, recimo PHPom naci imena svih slika u folderu, u flash ucitati imena i onda slike..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 11.09.2004 17:59    Post subject: to sam i mislio Add user to your forum ignore list Reply with quote

no ima neka fora sa xml-om. treba bit server independent, jer mora moć ići i na linux i na windows server.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 11.09.2004 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Flash moras ucitati imena fajlova, a hoces li ti to napraviti XMLom, ASPom, PHPom ili obicnim TXT fajlom ovisi o tebi..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon sta dobijes popis fajlova, onda probaj ovako:

za uzet fajl s popisom jpegova, napravi ovako:

Code:

var slike:XML = new XML();
slike.load("slike.xml");

ili

var slike:LoadVars = new LoadVars();
slike.load("slike.txt");


kad imas popis i parsaš xml ili txt onda

Code:

var picture:MoveiClip = this.createEmptyMovieClip("picture", 1):
picture.loadMovie("slika1.jpg");


sad naravno, ti to napisi u petllji i kreiraj dinamicki imena...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 11.09.2004 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala dečki. To sam sve i sam znao otprilike. Fora je što je "naručioc" zahtjevao nešto što samo skuži sadržaj foldera, e.g. bez txt ili xml popisa slika. !?!
Znam, znam, i ja sam glup što sam uopće mislio da je moguće.
Hvala, svejedno.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.09.2004 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogli su to izvest možda nekako. Eventualno u standalone playeru je možda i moguće nekako.. a možda i ne... Međutim u broseru, kolko znam, nije.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 13.09.2004 16:26    Post subject: Heeelp! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravio sam da čita txt falj. Loada slike prema učitanum podacima.
E sad sam radio da mjenja alfu jednom po jednom mc-u.
ovo je kod:


function alfe(){
if(_root.alo.holder4._alpha>1){
_root.alo.holder4._alpha-=5;
trace(_root.alo.holder4._alpha);
}
else{
clearInterval(ghm);
//ovaj dio ne radi, ZAAAŠTTOOO?!???
trace("alfa je nula");
}
}

obj = new Object();
obj.interval = function() {
_root.alo.holder4._alpha+=5;
if(_root.alo.holder4._alpha>99){
trace("gotovo");
clearInterval(interva);
_root.alo.holder4._alpha=100;
var ghm;
ghm = setInterval(alfe,100);
}
}
var interva;
interva = setInterval( obj, "interval", 10);


i sve radi manjje više ok, samo što mi nikako neće napraviti drugi clearInterval.

Bio bih stvarno zahvalan, ako netko vidi problem. THNX Pray

P.S. Sory što sam zakomplicirao kod. Nakon toliko zajebancije...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 13.09.2004 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

umjesto:

var ghm;
ghm = setInterval(alfe,100);


stavi

_parent.ghm = setInterval(alfe,100);
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 14.09.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljubi te baka. Spasio si me.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 17.09.2004 16:56    Post subject: još samo 1 stvar Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeste tko radili u flashu provjeravanje položaja miša u odnosu na swf koji je dio html stranice?
stavio sam da mi mjeri _root._xmouse i _ymouse. I ako je unutar 10 px sa svih strana,
onda mi je varijabla npr. miš=1, ako je izvan, onda je 0.
e sad, problem je pri prebrzom micanju miša sa swf-a. ne nađe ga u onom borderu od 10px
i ne vrati varijablu miš na 0.
probao sam i sa "neki mc veličine cijelog swf-a".onrollover, ali mi se javlja onaj ružni hand cursor kojeg ne trebam svugdje, a isto mi rollout šteka.

netko zna rješit bug?

fala unaprijed.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 17.09.2004 23:40    Post subject: Re: još samo 1 stvar Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
jeste tko radili u flashu provjeravanje položaja miša u odnosu na swf koji je dio html stranice?
stavio sam da mi mjeri _root._xmouse i _ymouse. I ako je unutar 10 px sa svih strana,
onda mi je varijabla npr. miš=1, ako je izvan, onda je 0.
e sad, problem je pri prebrzom micanju miša sa swf-a. ne nađe ga u onom borderu od 10px
i ne vrati varijablu miš na 0..


Radili smo Very Happy . Ne moze se to rijesiti. Mozda da stavis da se varijabla MIS postavi na nulu ako se kursor ne pomice neko odredjeno vrijeme...

Quote:

probao sam i sa "neki mc veličine cijelog swf-a".onrollover, ali mi se javlja onaj ružni hand cursor kojeg ne trebam svugdje, a isto mi rollout šteka..


Za rollout ti je isti problem kao i prije, ali bar se mozes rijesiti "ruke":

NekiMovieClip.useHandCursor = false
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2004 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Hvala dečki. To sam sve i sam znao otprilike. Fora je što je "naručioc" zahtjevao nešto što samo skuži sadržaj foldera, e.g. bez txt ili xml popisa slika. !?!
Znam, znam, i ja sam glup što sam uopće mislio da je moguće.
Hvala, svejedno.


slike.xml se moze zvati slike.php koji ce procitati imena slika u folderu, kreirati xml i ispljunuti ga

var slike:XML = new XML();
slike.load("slike.php");

na taj nacin flash i dalje nece znati procitati sadrzaj dira ali ti neces morati mijenjati xml fajl svaki put kad uploadas novu sliku
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 18.09.2004 01:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali opet mora pisati php skriptu za citanje sadrzaja dir-a. Zasto onda nebi i skriptom direktno citao sadrzaj i slao ga u Flash, a ne pisao XML i onda opet citao XML pomocu Flasha.

Taj XML je redudantan.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2004 02:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Ali opet mora pisati php skriptu za citanje sadrzaja dir-a. Zasto onda nebi i skriptom direktno citao sadrzaj i slao ga u Flash, a ne pisao XML i onda opet citao XML pomocu Flasha.

Taj XML je redudantan.


ma svejedno jel txt ili xml, naravno. zadnje vrijeme sam koristio xml zbog zahtjevnijeg seta podataka pa mi je prvi dosao pod tipke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2004 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2847

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2004 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čitaj malo i druge topice Wink

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2847

Tu imaš moju php scriptu za browsanje direktorija (load.php), koju možeš prilagodit svojim potrebama. Skripta ispisuje ovak nešto.
Iz Flasha s LoadVarsObjekt.load("load.php") samo pokupiš varijable iz nje. Cool

Prije toga u njoj zamijeni riječ "upload" s imenom root direktorija kojeg hoćeš browsat.
Možeš iz Flasha s LoadVarsObjekt.sendAndLoad("load.php", LoadVarsObjekt, "POST"); u php slat ime subdirektorija koji hoćeš browsat (varijabla koju load.php prima je $direktorij, dakle u svom LoadVarsObjekt-u moraš kreirat varijablu imena direktorij).

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group