Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
B&Ž - nagrade
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 08.11.2004 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, ljudi, totalno ste skrenuli sa teme i mog pitanja...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Teyo



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 08.11.2004 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm, osobno nemam previse veze sa nasim dizajnom, ni uopce sa tim stvarima kod nas,al znam kak to u globalu ide,i kak bi ti to mogao napravit bez pol frke. tj ak sam te dobro razumjela.

za pocetak, ko kaze da uopce se moras kod nas afirmirati? danas hvala bogu pa granice (geografske) vise prakticki ne postoje za posao,a to valjda najvise vrijedi za dizajn and alike.

kod nas ima ljudi koji su svjetski cijenjeni u pojedinim granama graficke umjetnosti,a da se za njih u medijima skoro nikad culo. prvi takvi na umu su mi Der Punkt i onaj manijak sto lightwave vrti oko malog prsta Shocked ima i onaj kak se ono zove,djurdjevic,sto na svakoj concept art radionici rastura...
enivej, poanta je da ti treba dobar portfolio - na finoj osobnoj stranici, izlozeni radovi na sietovima sa vishim kriterijima (jer ljudi koji traze umjetnike to rade na mjestima sa 'high credits' ak me kuzish)... neznam sad generalno, al za moju 'granu' je to epilogue,renderosity i slicni... onda si ovisno o kvaliteti radova mic po mic radis ugled, radis manje posliche,freelanchas, a stalno se nude po netu i natjecaji, i poznate firme imaju otvorena mjesta, a ipak je to vrsta posla koju radis neovisno o lokaciji Smile

ne zelim nista ovdje tvrditi ko 100 % pravilno, jer neznam tocno na koju granu ti ciljas, al recimo za moj smjer (fantasy art) najbolje se moze zaraditi na character profilesima (za online rpg-eve) bookcoverima, kartama... i onda jednog lijepog dana nakon 20 godina teskog rada mozda dobijes mjesto u WotC, oni te izmikaju u dva mjeseca kolko ide,i spreman si za penzijju jer ti je dopizdila umjetnost u generalu Very Happy Very Happy Very Happy

no dosta, ovo je samo moj view,al mozda ti nekaj pomogne Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 08.11.2004 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Critical wrote:
sasac wrote:
Critical wrote:
gle, ako pogledamo u proslost, sva ta velika imena, Einstein, Isaac, itd... vecina ih je popadala skolu ili odjebala sistem. Danas završe s tim mag.dipl.soc.sup.dup. i opet su glupi. Ako imaš to u sebi imaš, ako nemaš moš bit i dr.mag.soc.dipl.sup.dup, ne vrijedi ti ništa. Neke talente fakultet uspori jer tamo uče ono što znaju i ostaju na istom nivou sve 4 godine.


I Einstein i Newton su bili odlicni ucenici.

Sudeci po danasnjem stanju u lijepoj nam nasoj, ako zelis biti dobar radnik, zavrsi fax, a ako zelis biti bogat, nemoj ni osnovnu. Ni slucajno!


netočno !!! Za newtona neznam al bogme znam da je Einstein imao stalno iz matematike 1 te je pao. Inače su mi Newton, Einstein, Leonardo Da VinČi favoriti od svih njih i poznatih filozofa. Njih 90% što se svugdje školuje i žive umišljenim životom kao kraljevi obično popuše.

a ovo što si rekao je živa istina, oni s faxa dođu u mlinac kao svejže meso, dok ovi drugi (nazovimo ih glupljim ali sposobnijim) skupe veze, okupe oko sebe škvadru nabrijanih sa faksa da vode marketing, kojima se jebe šta rade, važno da im je plaća dobra i otvore neki glupi obrt koji kasnije preraste u neku vodeću mrežu trgovačkih centara. I kad vidiš tko je vlasnik dođe ti srat.


einstein nije imo 1 iz matematike zato sto je nije znao nego se zakacio s profesorom oko neke teorije i to je imo samo jednu godinu...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 08.11.2004 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
Critical wrote:
sasac wrote:
Critical wrote:
gle, ako pogledamo u proslost, sva ta velika imena, Einstein, Isaac, itd... vecina ih je popadala skolu ili odjebala sistem. Danas završe s tim mag.dipl.soc.sup.dup. i opet su glupi. Ako imaš to u sebi imaš, ako nemaš moš bit i dr.mag.soc.dipl.sup.dup, ne vrijedi ti ništa. Neke talente fakultet uspori jer tamo uče ono što znaju i ostaju na istom nivou sve 4 godine.


I Einstein i Newton su bili odlicni ucenici.

Sudeci po danasnjem stanju u lijepoj nam nasoj, ako zelis biti dobar radnik, zavrsi fax, a ako zelis biti bogat, nemoj ni osnovnu. Ni slucajno!


netočno !!! Za newtona neznam al bogme znam da je Einstein imao stalno iz matematike 1 te je pao. Inače su mi Newton, Einstein, Leonardo Da VinČi favoriti od svih njih i poznatih filozofa. Njih 90% što se svugdje školuje i žive umišljenim životom kao kraljevi obično popuše.

a ovo što si rekao je živa istina, oni s faxa dođu u mlinac kao svejže meso, dok ovi drugi (nazovimo ih glupljim ali sposobnijim) skupe veze, okupe oko sebe škvadru nabrijanih sa faksa da vode marketing, kojima se jebe šta rade, važno da im je plaća dobra i otvore neki glupi obrt koji kasnije preraste u neku vodeću mrežu trgovačkih centara. I kad vidiš tko je vlasnik dođe ti srat.


einstein nije imo 1 iz matematike zato sto je nije znao nego se zakacio s profesorom oko neke teorije i to je imo samo jednu godinu...


aha tako je, a vi ste bili isti razred pretpostavljam ?

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 08.11.2004 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:

einstein nije imo 1 iz matematike zato sto je nije znao nego se zakacio s profesorom oko neke teorije i to je imo samo jednu godinu...

ja sam čuo da je imo neku bolest or something Very Happy

ali sad bi bilo stvarno vrijeme da se vratitte na temu Smile

Evil or Very Mad

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 09.11.2004 17:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne ja sam mu davao instrukcije prije popravnog i covjek mi se povjerio...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
graba



Joined: 19 Nov 2004
Posts: 1

PostPosted: 11.03.2005 17:45    Post subject: ja sam sa dizajna Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak,
ja sam sa dizajna, ni jedan ni drugi nemaju diplomu(B&Z) al to kod nas nikad nije bilo bitno. na dizajnu ti je sve u znaku prodaje magle pa takve vjestine i stices.
kaj se tice natjecaja, ima ih i za dizajn entuzijaste a ne samo za dipl. ali za one jace se placa sudjelovanje (100-150 ojra). odi na stranice organizacija kao, red dot, magdalena, d&ad ( design & advertising ) a nije ni na odmet da tu i tam procekiras hdd. to su ti natjecaji koji ne donose novcanu nagradu vec prestiz jel osvojis li 1. mjesto reklamiraju te do bola i imas pravo sluzit se njihovim certifikatom na sto svi padaju na dupe.
idi, vidi, salji... sretno
ps. uvjek ti ostaje googl i rijeci "design contest" i pretrazivacu, morti te posere
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 11.03.2005 19:53    Post subject: Re: ja sam sa dizajna Add user to your forum ignore list Reply with quote

graba wrote:
ja sam sa dizajna, ni jedan ni drugi nemaju diplomu(B&Z)

bruketa ima diplomu, zinic ne
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 11.03.2005 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tarik Filipović wrote:
Draga gospodo, pripremite vase male prstice, i kada vam dam znak, pritisnite onaj odgovor za koji mislite da je točan. Dakle, koji od navedene dvojice nema zavrsen fakultet
A: Davor Bruketa
B: Davor Zinic
C: Nikola Zinic
D: Nikola Bruketa
I molim, samo oni koji znaju točan odgovro neka se jave.

statistika publike wrote:
I publika kaže 25% A, 21% B, 0% C i 54% na D

Burne na kvizu wrote:
Uzimam pola pola. (otkinulo B i D). U pi(ku materinu. Publika me 2aje8ala. Koji vam je Q (censored). Sad sam spalio dva dzokera. Ajde, idemo i treci... pa ovo je tek pitanje za 500kn. Sta je ovo. Pa mislim. Ajd zovi ti meni mog Mirka Miocica.

Tarik F. wrote:
Gospon Mirko, ma drago je meni vas cut ovako cesto, jelde, ajde super... je je... a kako vam ljubavni zivot... je, je... kuzim... da... zato sto vam ovako stalno zvoni telefon, sve zene bize... je... je... a sta cete... ma evo vas prijatelj ovdje sjedi kraj mene... kako koji prijatelj... pa al ga neznate... dobro imate trideset sekundi za odgovor... je, je... znam da znate... ma dobro... ajd sad

Burne wrote:
E Mirko, slusaj, imas 30 sekundi (vrijeme u kojem on pocne prostacit) za rec mi koji od ove dvojice nije zavrsio faks A: Davor Bruketa i C: Nikola Zinic. A znaci? Jesi siguran (zvuk poklopljene slusalice).
A??? a dobro, ako je on siguran, siguran sam i ja.

Tarik F. wrote:
Uh... A sada jedan PePe.


PP wrote:
Za pranje vaseg prljavog kesa, nasa masina za pranje vesa.
Gorenje


Tarik F. wrote:
Nazalost, odlazite praznih ruku, jer trebali ste se bolje informirati. Tocan odgovor je bio C: Nikola Zinic. A tko vam je kriv kada neznate uzimati prave dzoker zovi prijatelje.


Covice, kad ode pola ljudi nezna, pocinjem se zabrinjavati koga da uzmem za dzokera zovi.

Think What's Your Flava?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group