Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problemi s rasterom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 17.10.2003 23:24    Post subject: problemi s rasterom Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jedno pitanjce.....dakle ovak saljem u tisak recimo neki plakatic neki
flayer uopce nije bitno....znaci radi se o nekom rasteru (neka fotkica recimo) i nekom tekstu. Tekst je u crnoj boji.....dam na osvjetljavanje sva 4 filma i skuzim da mi je
neka greska kod teksta koji je crnoj boji....pa ja da ne pustam sad sve filmove ponovo
ja pustim samo crni raster sa crnim tekstom ......znaci jedan bonus film.......
postavke kod izrade post-skripta su mi uvijek identicne.....ali ponekad mi se desi
da kad stavim taj bonus crni film na ova vec postojeca tri dakle CMY.....dolazi mi do
velikog odstupanja tj. radi moire i jednostavno nebi bio dobar tisak.....jos da je zuta
bi kuzio al ovak stvarno neznam Smile

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2003 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao prvo pitanje je totalno nedefinirano i ne kuzim bas kaj oces.. .Kakav moire??? Gle kad delas pripremu na film i ak fulas u crnom tekstu onda pustis samo crnu separaciju i napravis samo crni film i thats it. Nema nikakvog preklapanja i odstupanja i ko zna cega. Ak se ne varam ti si uzeo crni film i stavio ga na postojece i kada su ti se tocke na rasterskoj slici preklapale vidio se tzv. rozetu a ne moire. Moire je nekaj drugo. Rozeta je nazovimo to pattern koji se vidi kada se preklapaju rasterske tocke sve cetiri boje pod kutevima koji su specificni za svaku boju...
Tak da se nemoras brinut, samo ti ponovi crni film i thats it. Ubuduce samo pazi na overprint crne. Znaci kad ispod npr. crnog teksta nemas crnu vec bilo koju od ostale tri, onda obavezno stavi overprint da ti se nebi izbijala pozadina i onda ce ti se skoro uvijek pojaviti bijeli prostor koji se pojavi kad se dobro ne posloze ploce... ali to je sve vec druga prica.
Nadam se da sam pogodio to sto si mislio.... ak nisam sorry Smile
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 18.10.2003 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Idea da mozda sam malo krivo napiso....ajde ovak zaboravimo crni tekst
ima samo neka slika.... Very Happy (nije stvar u overprintu) nego ja iz iste slike pustam
ajde recimo cyan film novi jel on recimo nevalja....i kad ga stavim na postojeca tri
jednostavno ne pase gustoca rastera je potpuno drugacija.....recimo to ovak
cyan film koji sam vec imao i ovaj novi jednostavno nisu isti.....drugacija je gustoca rastera....malo sam se raspito danas tam di radim filmove pa su mi rekli da se to moze desit ako "im" je ostao stari osvjetljivac u aparatu pa se jednostvno film potamni sto je stariji to je tamniji tj. gustoca rastera se zgusne.....ne dogada mi se to bash cesto ali zna se desit pa sam mislio da sam ja uvijek nesto krivo definiro kod izrade PostSkripta al ocigledno sam bio u krivu Smile)

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.10.2003 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a cuj, sad... neam pojma. Mozda je neko kod njih zamijesao krivu koncentraciju razvijaca i fiksira, mozda nekaj ne valja s filmom, mozda su u sumi... Neam pojma, nikad mi se to nije desilo niti sam cuo za takvo sto... Ali, eto, covjek uci dok je ziv Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group