Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
UVEZ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 28.12.2004 16:41    Post subject: UVEZ? Reply with quote

Radim jednu knjigu standarda pa me sad zanima kak bi bilo najbolje da to uvezem?
i dok radim u indizajnu da li i koliko mjesta moram ostavit za uvez sastrane?
knjiga bi imala recimo 10-15 listova!

tnx
Back to top
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2004 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam za spiralni skuzio (i to treba Smile sa su one rupe za spiralu 4mm, a do njih je od ruba papira 4mm. Pa ti sad vidi akoces spiralno Smile
A opet, nije ni svaka spirala ista!

Nisam ti nista pomogao, ali...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 28.12.2004 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj prijedlog bi ti bio metalni spiralni uvez. Imam negdje broj telefona tiskare u ZG koja to radi vrlo povoljno.
Back to top
View user's profile Send private message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 28.12.2004 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za tako mal broj listova ti je najbolji i najjeftiniji uvez klamanjem, i to ti preporucam da si kupis klamericu:

(dode nekih 200 kn)
da te netko neodere za uvez...
jos bi ti dobro dosao i neki noz za papir i covjece imas cijelu doradu... Smile
sve to mozes kupiti u Limes-u (graficka oprema)
Back to top
View user's profile Send private message
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 28.12.2004 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da kad radis za uvez klamanjem nisu potrebne neke posebne margine...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 28.12.2004 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chombila wrote:
e da kad radis za uvez klamanjem nisu potrebne neke posebne margine...


potrebne su vece nego za spiralu....

@djipster: ma daj nekom da ti stavi spiralu... imas u svim print studijima to

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2004 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, svaka fotokopiraona ti to ima...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 28.12.2004 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
potrebne su vece nego za spiralu...
ne nisu....
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 28.12.2004 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chombila wrote:
4thshadow wrote:
potrebne su vece nego za spiralu...
ne nisu....


jesu naravno, i to dosta, osim ako klamas po sredini.... (dakle, dji bi trebao printati na A3 u tom slucaju...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 28.12.2004 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ako klamas po sredini margine mogu biti klasicne...
takode mislim da knjigu standarda moze izraditi i u A5 formatu, cak mislim da bi to bilo i zgodnije...
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 29.12.2004 03:16    Post subject: Reply with quote

SAMO JEDNA NAPOMENA...JA NEBI TIO DA MI IZGLEDA ONAK JADNO TA KNJIGA STANDARDA...KODA DA NEKu (sry za caps) skriptu za fax imam...
jel ima neki malo ozbiljniji nacin uvezivanja...neakvoljepilo koje je dost pouzdano i slicno!??!?
Back to top
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2004 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma otidji ti ljepo u Kolding, i tamo ce ti besplatno uklamati (ako ces u sredinu, ako ces na rub Smile, a spiralu ako se odlucis, naplatiti cca max 20kn.
I naravno, obrezivanje rade...etc.
Najbolji izbor (koji ja znam) za malo primjeraka.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 29.12.2004 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uvez klamanjem nije uopce los, evo tu imam jedan katalog od sony-a, vip-a... maltene svi tjednici kao globus, nacional ti se uvezuju klamanjem... dakle klamanje je jedan sasvim standardni, brzi i jeftini uvez...
ja sam radio neke manje knjizice i brosurice u A5 formatu (print) te sam ih uvezo klamericom i ispalo je sasvim ok...
od drugih malo boljih uveza imas recimo knjizni uvez kao bug, pcchip... no taj uvez je malo skuplji i stvarno neznam di mozes naci da ti to netko napravi na manje kolicine (pri tome mislim do 100 kom.) odnosno moze, al meni su trazili 25kn! za komad...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 29.12.2004 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajme, djip, jos nisi uvezo??!!!!

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 29.12.2004 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
SAMO JEDNA NAPOMENA...JA NEBI TIO DA MI IZGLEDA ONAK JADNO TA KNJIGA STANDARDA...KODA DA NEKu (sry za caps) skriptu za fax imam...
jel ima neki malo ozbiljniji nacin uvezivanja...neakvoljepilo koje je dost pouzdano i slicno!??!?


Daj covjece uvezi to spiralom metalnom.
Kakvo jadno, ove godine je kniga uvezana spiralom dobila RED.DOT za Best of the category. Sve se uvezuje spiralom. Kakvo klamanje knige standarda? Pa nije to slikovnica neka. Stavi t fino metalnu spiralu ko svi normalni ljudi i nemoj pamtovat previse...

Btw ja sam neko vrijeme smisljao uvez sa aluminijskom plocicom (zarotira se loodoo), predobro ce bit kad to osmisim do kraja Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 29.12.2004 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidio sam jedan, izgledao je baš dobro.

otisnut na jako tvrdom kvalitetnom papiru i debelom sa dvije rupice za uvez i obična ukrasna špagica i sve u kutiju ko fascikl. Bio je kvadratnog oblika.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2004 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da, u tim studiima ima te fine metalne spirale? jel inace je ova plasticna, to mi malo cheap djeluje...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 29.12.2004 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
e da, u tim studiima ima te fine metalne spirale? jel inace je ova plasticna, to mi malo cheap djeluje...


Ma nije ni spirala neki high club Very Happy

BTW: Moze se to fino izvest tak da se podijeli na 2 segmenta (ili 3) kao manje spirale (krace ne manje) i onda cak zna full dobro zgledat (ne znam da li ima vise boja, ja sam samo crnu i bijelu vidio)
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 30.12.2004 03:22    Post subject: Reply with quote

SPIRALA BLJAK!
jos nisam vidio nikad u zivotu nekaj da mi fino izgleda a da je uvezeno spiralom...
I REFUSE TO USE THAT!
Smile
Back to top
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.12.2004 03:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
SPIRALA BLJAK!
jos nisam vidio nikad u zivotu nekaj da mi fino izgleda a da je uvezeno spiralom...
I REFUSE TO USE THAT!
Smile


>Think again (red dot only)



simple yet elegant


more simplicity




Ljudi sory ak su vam slike prevelike, nije neki overload Rolling Eyes

Last edited by stripe on 01.12.2005 12:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 30.12.2004 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
SPIRALA BLJAK!
jos nisam vidio nikad u zivotu nekaj da mi fino izgleda a da je uvezeno spiralom...
I REFUSE TO USE THAT!
:)


stvarno kompliciras.....
citaj: koji kaco pitas za savjet ako ga u stvari ne zelis? ili ne znas iskoristiti? ako ne znas iz prve sto ces s odgovorom ili sto on znaci daj prvo malo promisli i pitaj.... imam filing da bi najradije da ti netko izmaketira rjesenje i donese ti ga na vrata....
...ko mazga.....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.01.2005 03:27    Post subject: Reply with quote

4thshadow wrote:
djipster wrote:
SPIRALA BLJAK!
jos nisam vidio nikad u zivotu nekaj da mi fino izgleda a da je uvezeno spiralom...
I REFUSE TO USE THAT!
Smile


stvarno kompliciras.....
citaj: koji kaco pitas za savjet ako ga u stvari ne zelis? ili ne znas iskoristiti? ako ne znas iz prve sto ces s odgovorom ili sto on znaci daj prvo malo promisli i pitaj.... imam filing da bi najradije da ti netko izmaketira rjesenje i donese ti ga na vrata....
...ko mazga.....


Mozda imas pravo...al kad sam postavio pitanje na forumu znao sam kak NE ZELIM da to izgleda...
znao sam da ne zelim klamanje...a za spiralni nisam bio ziher...
nisam opce imo ideju priznajem...htio sam da to fino zgleda....
nego mene je zanimalo kolko mjesta sastrane tream ostavit za uvez....
pa me zanimalo za koju vrstu uveza kolko mjesta treba...
oke donelkle sam i dobio odg...
(osim za ljepljenje)

a kaj se tice makete...
kak ti radis maketu neceg???
bas me zanima tak da znam za ubuduce...
mislim da je to korisno znat...
jel im dofuras nekaj materijalno vec napravljeno / improvizirano ili im skiciras kak si ti to zamisla da izgleda?
tnx Smile
Back to top
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.01.2005 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za maketu: ovisi sto raim i kome je nosim....

za neku prezentaciju se potrudim maksimalno da to izgleda sto vjernije, ako je moguce u 1:1, isprintano na boljem papiru, sve fino sljepljeno i sve sto se ne da stvarno napraviti, isfejkam da izgleda maksimalno uvjerljivo, tj. najblize moguce (za to sam turbo picajzla, pazim na svaki f. big, ljepim pimplavo, rezem za popizdit precizno, ne mogu si pomoc....)

ne skiciram jer vecina bolje reagira na nesto opipljivo, sto mogu imati u rukama, listati, sastavljati, bla... i sto im izgleda vrlo slicno krajnjem proizvodu.
za stvari koje su trodimenzionalne, ako su jako tesko izvedive u maketi, radim sto uvjerljivije montaze, tj. prikaze koje printam...

maketu za tiskaru napravim s malo manje truda, bitno da skuze kako treba sloziti, prebigati i sl, ali i ta bude prilicno vjerna, samo se ne nerviram ako se vide tragovi ljepljenja i sl....

10-15 listova ti se ne isplati ljepiti.... nepotrebno je i tesko da ce ispasti super na tako tankom...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.01.2005 13:42    Post subject: Reply with quote

fala jos jednom...
useful je to sve za znati i fino je imat nekog s puno iskustva Smile
tnx
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group