Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MP3/CD ili MP3 flash[kupnja]
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 09.03.2005 19:48    Post subject: Re: consumer electronics casestudy - portable mp3 player Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
...ono što je najvažnije. lakoća korištenja. iTunes je odličan, sonijev software dosad se i nije baš proslavio...


malo si ga precijenio, sonic stage il kak se vec zove je apsolutni crap! To im odbije sigurno jedno 10% ljudi kaj bi kupili njihove proizvode... i onaj sugavi atrac format...

Hebale ih inovacije ako nisu prihvacene, to nisu inovacije, previse forsiraju na svojem, to ih koci neopisivo...

Kada bi se sony restrukturirao, pojacao R&D i nabavio pristojniji product design team mislim da bi bez pretjerivanja bio najbolji brand na svijetu, sve ostalo imaju vec...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.03.2005 19:56    Post subject: Re: consumer electronics casestudy - portable mp3 player Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
grzzi wrote:
...ono što je najvažnije. lakoća korištenja. iTunes je odličan, sonijev software dosad se i nije baš proslavio...


malo si ga precijenio, sonic stage il kak se vec zove je apsolutni crap! To im odbije sigurno jedno 10% ljudi kaj bi kupili njihove proizvode... i onaj sugavi atrac format...

Hebale ih inovacije ako nisu prihvacene, to nisu inovacije, previse forsiraju na svojem, to ih koci neopisivo...

Kada bi se sony restrukturirao, pojacao R&D i nabavio pristojniji product design team mislim da bi bez pretjerivanja bio najbolji brand na svijetu, sve ostalo imaju vec...


to i govorim, uvjek forsiraju proprietary neki format (doduše, tu sve velike firme prije ili kasnije nešto svoje forsiraju...jerbo nešto i razvijaju, za razliku od recimo Dell-a koji je nešto ko američki hg spot - ništa razvoj i dizajn, samo preprodaja.), u konfliktu su im podfirme koje proizvode muziku i one koje bi je prodavale, a music store sonijev su svi od reda popljucali...inače sony mi je jedan od dražih brandova uvijek bio...znaju napravit kad se sve posloži.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.03.2005 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.luxpro-corp.com/e_575d.htm

SUPERŠAFL!!!

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 11.03.2005 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al glavna fora kod šafla je ipak to da moš reć da je ipod Smile , right?
/.com

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.05.2005 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nakon par dana korštenja šafla (512 Mb), za one koje zanima par komentara...

prvo dobre strane:

kvaliteta zvuka je odlična, sluške su iste koje dolaze i sa velikim iPodom, dobre su al za trčanje bi mi bolje odgovarale neke tipa in ear...

dizajn (od prvog dojma - pakiranja), je očekivano izvanredan...u svakom tenutku se vidi da je dizajner i koristio šafl...tanak je pa ulazi u svaki usb utor bez problema, lagan je, a završna obrada je bez zamjerke...ona kapica što ide na usb kontakt je napravljena da izdrži kolko oćeš otvaranja i zatvaranja...

navigacija je obzirom da nema ekrana vrlo jednostavna...recimo dok sam ga koristio ispod trenerke na joggingu, nemaš uopće potrebe ništa tražiti niti gledati...napipaš krug sa komandama ispod tkanine i to je to...

baterija je po meni sasvim dovoljna (iako ne bi smetalo da traje više od 12 sati), al realno ti treba 2-3 sata da preslušaš sve stvari (neke preskočiš) tako da je vjerojatno da ćeš puno prije nego se baterija potroši spajati šafl na komp i trpati nove playliste...punise preko usb porta, triba mu do dvi ure za 80% 3-4 za 100%

software je dobar, ima sve što triba, i dobra fora je autofill di trpa sam random stvari, a ti biraš iz kojih foldera i po kojim kriterijima, i normalno odrediš oš koristiti cili kapacitet za mjuzu ili ostaviš (slider) mista i za podatke...

osnovne informacije su fino rješene preko dioda (bat. status ima diodu koja svitli zeleno, naranđasto ili crveno, ovisno o trenutnom kapacitetu), ako je stisnuta pauza velika dioda naprid blinka minutu, dok pojačavaš svitli dok pojačavaš, kad ne ide dalje se ugasi, kad ga zaključaš sve svitle crveno umisto zeleno itd.


ne tako dobro

ekran sa osnovnim podatcima bi nekad dobro došao, onako da nekad rangiraš neku stvar (navikao na 40 Gb iPod), eventualno pogledaš koja je i to...doduše priznam da ako dnevno spajaš stvar na komp, vidiš sve u listi i na 512 Mb nije neka potreba...na 1 Gb i preko bi moglo zafaliti...

nema ekvilajzer, opet nije da sam ga nešto koristio i zvuk je super, al nekom će možda faliti...

ne svira .aiff (logično doduše za samo 512 Mb)...

btw u kutiji dobiješ: šafl sa kapicom i konopčićem oko vrata) ,slušalice, rezervnu kapicu (bez konopčića za oko vrata), cd sa iTunesima i pedeefovima, uputstva za upotrebu, garanciju (12 mj), spužvice za sluške, dvi apple naljepnice i malu ko vizitku sa osnovnim uputstvima i dioda "kodovima"....

idealan za trčanje, teretanu, tramvaj-bus itd, kao usb stick je isto koristan, premali kapacitet i nema ekran za neka duga i " studiozna" preslušavanja glazbe...

Od 1-10 odnos uloženo dobiveno 8.5

888,16 kn platio...apple.hr

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group