Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Help, exporting for print

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
L@cni



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 23
Location: Biograd na Moru

PostPosted: 17.01.2005 13:54    Post subject: Help, exporting for print Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad
Evo ovako,

Posto neznam kratko napisati cu poduze Sad
Daklem, radim jedan katalog za jedan kamp, sad, problem je u tome sto klijent hoce da mu kad otvoris prvu stranu na desnoj strani bude kao „menu“ daklem sto se nudi na ostalim stranama i kad uhvatis za taj list da i otvoriš tu stranicu. Daklem izveo sam to da sam napravio da je prva (odnosno 3 stranica) najkraca po cijeloj visinin pa danlja malo duza itd tako do kraja. E to je bio „lakši“ dio posla. Treba sad to dati na tisak.
Nemojte odma pljucati po programu nego bi molio savjet.
Radim u Corelu, ukljuceni su mi „facing pages“ radi lakšeg pregleda stranica koje se spajaju, jer mora biti jedna pozadinska slika preko 2 stranice. Facin pages ima nedostatak sto nedozvoljava razlicite dimenzije stranica kad je on ukljucen, vec kakva je prva takve su i ostale. Tiskara zahtjeva u ovom slucaju da im svaka stranica stigne posebno a ne uparene (1 i zadnja, 2 i predzadnja itd..).
Ne pomaže „pages to separate file“ jer uvijek ostavlja bijeli rub na desnoj ili lijevoj strani krace stranice tako da nije centrirana nego je pomaknuta lijevo ili desno.
Tako da mu ne mozes staviti markere za rez do stvarne velicine stranice nego do „defaultne“ ako ga i natjeram rucno opet nemogu ostaviti napust.
Pitanje je: kako da ga natjeram da mi lijepo izbaci stranice stvarne velicine (ako uopce i moze) a da nemoram sad ponovo svaku stranicu posebno raditi i kidati slike.

Uzas, zakomplicirao sam i pisanjem. Sad
Ako neka dobra dusa razumije napisano i zna rjesenje molio bih odgovor.

Vjecno zahvalan
Lacni
Pray

_________________
:: oCI mOJE nA oRMARU sTOJE i gLEDAJU kAKO mLIKO kIPI ::
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 17.01.2005 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo rado bi pomoga no ne znam nista o Corelu pa mi je besmisleno pricati kako to ide u drugim programima.

Nadam se da ces naici na pomoc.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
L@cni



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 23
Location: Biograd na Moru

PostPosted: 17.01.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala,
cjenim iskresnost,

ajmo ovako dali je mozda u Indesignu moguce napraviti da svaka stranica ima drugacije dimenzije, odnosno da su prva i zadnja najvece a unutarnje savaka manja za 1cm, ali da su "facing pages" znaci da vidis i lijevu i desnu stranu. neznam bas puno oko Indesigna pa zato pitam.

_________________
:: oCI mOJE nA oRMARU sTOJE i gLEDAJU kAKO mLIKO kIPI ::
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 18.01.2005 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da si jednostavno grupiras svaku stranicu u originalu i copy/paste u novi dokument?

ili da obrises sve stranice osim 1., pa "save as", "undo", obrises sve osim 2., pa "save as", pa "undo"...

mislim, valjd nemas 200str...

ja nemam blage veze o corelu (a ni dtp-u Smile), al ak ne ide automatski, probaj pjeske Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
L@cni



Joined: 22 Jan 2004
Posts: 23
Location: Biograd na Moru

PostPosted: 19.01.2005 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a prbati ce mo pjeske Cheers!

_________________
:: oCI mOJE nA oRMARU sTOJE i gLEDAJU kAKO mLIKO kIPI ::
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group