Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
remote pages & authentication

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 12:54    Post subject: remote pages & authentication Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristim fopen (read atribut naravno) da otvorim neki remote sadržaj, točnije Yahoo Groups stranicu. Skripta koju sam složio bi trebala pročitati tu stranicu i dohvatiti ono što ju zanima, ići na sljedeću itd. Da, nešto kao spidering. Stvar je u tome što Yahoo Groups koristi cookie athentication i, makar sam ja pri izvršavanju ulogiran na Groups kao user, PHP skripta koja se tu na mom Apacheu vrti nije ja Smile pa njoj Yahoo odbija poslužiti stranice. Kako bih mogao to riješiti, odnosno kako Yahoo vidi da mu moja skripta pristupa i kako bi mogao 'ulogirati' svoj server na Yahoo tako da ga poslužuje? Need help Confused

Mislim, nisam previše sklon Groupsima Mad ali nam ovo zaista treba...

Idea Moja ideja je bila da, budući da se ja browserom mogu ulogirati, skripta nekako iskoristi browser da dođe do sadržaja. Naravno to je apsurd jer je php server-side Sad Druga ideja bi bilo napisati program koji fejka browser -- out of question (or Perl?). Treće -- neko suludo JS rješenje; Firefeox extension; dohvaćanje internet cachea; xxxxx ???

Ajde mi3 admini Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.02.2005 17:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.php.net/curl
http://curl.haxx.se/libcurl/php/examples/

U osnovi, mislim da ces trebati odsimulirati login na yahoo groups, kao da koristis browser, a zapravo to radis s php skriptom, pozivajuci odredjeni url i predajuci odredjene parametre curl-u, koji ce za tebe obaviti POST slanje forme i handlea-ti daljnju mozebitnu redirekciju i slicno... Curl podrzava cookie-je.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to! to!!! baš sam to tražio!! Very Happy

e kako sam znao da ćeš se ti javit, zyt... je'l ima neki topic na kojem ti ne rješiš stvar?? Smile

idem odmah prilagodit skriptu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2005 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoho -- job complete

skripta, kraj one užasne forme za login, groznog html koda i hrpe naknadnih redirectova u svrhu glupih reklama ipak uspijeva napraviti cookie session i pristupati porukama na grupi koju želim, iz kojih regexpima izvlačim body-e i headere emailova i spremam u bazu... sve zahvaljujući cURL-u Smile

sada mogu napraviti bazu od svih ~10,000 mailova na groupsima... što će uskoro i biti potrebno Cool

sad bih mogao razmisliti i da skriptu malo proljepšam i da je objavim pod nekim open source licensom... Idea jer ipak ovakva stvar postoji samo komercijalno u jednom programu koju sam našao, ali open source skriptu nikako
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.02.2005 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svaka cast Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.02.2005 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:


sada mogu napraviti bazu od svih ~10,000 mailova na groupsima... što će uskoro i biti potrebno 8)


jos slozis regexpe koji ce ti stripat REMOVE_THIS, NOSPAM i slicne stringove unutar email adrese i prodas spamerima i obogatis se :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, to mi je čudno što ljudi stavljaju te dodatke da se zaštite, a svaki normalan čovjek koji programira spidere za traženje e-mailova može sa 5-6 dodatnih linija u kodu maknuti NOSPAM i REMOVETHIS (i varijante) Confused

inače, ne mogu sa yahoogroupsa skidati emailove jer yahoo prikazuje samo prvo slovo od domene (ali da se u većini slučajeva lako pogoditi - 'y' je yahoo.com, 'h' je hotmail, itd.) Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group