Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Problemi sa \n, \r i dvostrukim proredima u textFieldu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 08.02.2005 02:34    Post subject: Problemi sa \n, \r i dvostrukim proredima u textFieldu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad parsam XML node-ove u Flash (u XML-u su fraze koje ispisujem u textFieldovima) i kad u nekim frazama želim imati prorede - imam probleme:

1) Ako u XML-u lupim "Return", u textFieldu dobijem dvostruki prored (!?).
2) <BR> tagove ne mogu koristiti jer kvare XML sintaksu.
3) \n i \r - sa ovim imam misterioznih problema:
Naime, ako unutar Flasha napišem npr. "Ovo je rečenica\ns prijelazom u novi red." - sve je okej i imam prijelaz u drugi red.
Međutim, kad je isti tekst izvučen iz XML-a, Flash to ne kuži kao "return" i ispisuje ih kao obična slova.
Probao sam skužit razliku, ali trace() ispisuje i jedno i drugo identično. Ne kužim...

Stvar sam riješio koristeći neku vrstu UBB-a, u XML-u kao return koristim [n] pa to unutar flasha parsam u <BR>.
Ali ipak me žarko zanima što se to zapravo događa s tekstom i zašto imam toliko problema s proredima.

Ako je netko imao isti problem, molio bih da malo elaborira...

Thanks in advance!

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 08.02.2005 11:59    Post subject: Re: Problemi sa \n, \r i dvostrukim proredima u textFieldu Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvar je u tome sto textField-u imas "render txt as html", i onda flash provlaci sve ulazne varijable kroz svoj parser pa si prolagodjava po svojoj logici (koja bas i nije uvijek ista kao i tvoja)...

1) zato sto ga onda ocita kao <p>
2) u xml stavi:
Code:
&lt;br&gt;
Wink
3) razlog opisan gore ^^

nadam se da ce pomoci... imao sam s tim dosta problema, ali se nisam posvetio tome da skontam kako sve radi, vec kako ga s*ebat Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2005 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, puno mi je jasnije.
(Da, tekst field mi mora bit HTML, zato jer hoću boldana slova, italics, linkove, itd)
No recimo da sam to riješio sa nekim svojim dodatnim tagovima koji se u Flashu parsaju u prored.

No sad imam novi problem: kako iz Flasha PHP-u poslati hrvatske znakove, a bez da se isključi unicode? Problem je opisan ovdje: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=49368#49368.
Dakle, ja želim da Englez, Nijemac i Hrvat mogu u Flash formu upisat tekst sa svojim znakovima, te da on bude prenešen u PHP i mailan.
A istovremeno želim da mi XML na ulazu u Flash i dalje dobro radi (a trenutno radi, kad stavim system.useCodepage = true; onda više ne radi).

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 23.02.2005 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh, ti fontovi... s njima uvijek imam problema. Problem:

Imam textField u koji učitavam tekst na 3 jezika: hrvatski, engleski i njemački. Specijalna slova sva tri jezika moraju se vidjeti istovremeno u textfiledu.
Sve mi dobro radi ako ne embedam fontove i ako koristim font Verdanu.

Međutim ja želim taj textField staviti u scrollPane (hand made scrollPane, ne MX komponenta) u kojem moram maskirati taj tekst, dakle fontove nužno moram embeddati!

Sve je dobro ako je varijabla s tekstom definirana unutar Flasha, tipa:
Code:
panelTekst = "Hrvatski: ČčĆ掞ŠšĐđ\n\nNjemački: Wir haben eine Lösung für Sie.\n\nLorem ipsum dolor sit amet..."

[ primjer: http://dkozar.com/documents/scrollBar/ ]

Međutim, problem se javlja kada je tekst učitan iz XML-a. Tada nestaju slova "Č" - jednostavno ih nema u tekstu.
--> Istovremeno bez embedanja, s Verdanom i istim XML fajlom sva se slova vide.

Jel netko kuži u čemu je stvar? Zašto nemam problema sa npr. "Š" i "Ž"? Jel problem u fontu? Iako među znakovima u fontu vidim slovo "Č"... Možda nije dobro mapirano?

Font koji sam embedao je standard 07_64 hr koji sam našao u ovom paketu HR fontova: http://www.fortology.com/Temp/HR_PIXEL.zip.

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 23.02.2005 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da fontovi imaju jedan drugi problem. tj. slova čćđČĆĐ.
iako su ona ''dobro'' mapirana, razlicite ih aplikacije vuku preko drugih mapova. tako ces npr. u wordu vidjeti sve znakove a u photoshopu i flashu neces.

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.02.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koristio sam standard 07_55 hr (mislim da ga imas i kod Forta), normalno embedao znakove i sljaka...

Jesi napravio to da si stavio ČĆŽŠĐčćžšđ.... u "include these characters"?
Nije dovoljno samo odredit range Confused

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 24.02.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stavio sam "all characters". I ne radi...

Kad mi mi netko mogao pomoći... Crying or Very sad

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.02.2005 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
Stavio sam "all characters". I ne radi...

Ja wrote:
Jesi napravio to da si stavio ČĆŽŠĐčćžšđ.... u "include these characters"?
Exclamation

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 24.02.2005 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kužim na šta misliš, sori. Može malo opširnije?

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.02.2005 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- postavis text-field
- u properities imas button [Character...]
- ukljucis [Specify Ranges]
- oznacis "Uppercase", "Lowercase" i sta ti vec treba...
- u kucicu iznad koje pise "Include these characters" upises:
Code:
čćžšđČĆŽŠĐ


Probaj, pa javi...
U slucaju da to ne radi, morat ces editirati font Sad

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 25.02.2005 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad sam skužio - ti radiš u MX2004, a ja u šestici. Zato nemam te dodatne opcije...

Guess what, kompajlirao sam to u MX2004 i radi!
Uz one standardne znakove (uppercase, lowercase, numerals, punctuation) includao sam čćžšđČĆŽŠĐäöüÄÖÜ, i sve funkcionira.

U MX šestici sam bio stavio "All characters" - što bi po meni značilo da mora includati baš sve charactere koje nađe u fontu - ali baš i nije.

Izgleda da je Flash bugovitiji nego što sam mislio i da je zapravo svaki Macromedijin proizvod prepun bugova koji oni ispravljaju u hodu, u svakoj novoj verziji isprave nešto. A ti bugovi nam oduzimaju sate i dane...

Thx!

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 25.02.2005 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
Sad sam skužio - ti radiš u MX2004, a ja u šestici. Zato nemam te dodatne opcije...

srry, zaboravio sam to napomenuti...

Danko wrote:
Guess what, kompajlirao sam to u MX2004 i radi!

wee!
Dancing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2005 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novi problem u sagi s fontovima Wink

Izgleda da - kad embeddaš font - ne rade svi HTML tagovi u textFieldu. (?)

Dakle, imam textField u kojemu je enejblan HTML. U njega učitam tekst koji ima HTML tagove
Quote:
<a>LINK</a>
<b>BOLD</b>
<i>ITALIC</i>

Ispis super radi do trena kad fontove embeddam:
Quote:
LINK
BOLD
ITALIC

A kad ih embeddam, tada više ne vidim bold i italic tagove (zapravo niti riječi unutar njih - jednostavno nema tih riječi). Ispis je ovakav:
Quote:
LINK

Dakle, samo linkovi prolaze i to samo "http:" linkovi, "mailto:" ne prolazi.

Da li se netko susreo s ovim problemom?

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 05.03.2005 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Macromedia wrote:

When embedding a font, Flash does not include the entire font family automatically. Only the plain font is embedded without the bold and italic variants. Because of this, HTML formatting that uses bold or italic formatting may not display.


Pogledaj:
HTML text fields do not display formatted text

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2005 05:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E pa ne vjerujem! Koje su to fore? S kojim zbagiranim programom mi radimo... Rolling Eyes

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 06.03.2005 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
E pa ne vjerujem! Koje su to fore? S kojim zbagiranim programom mi radimo... Rolling Eyes
suoci se s istinom Cool

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group