Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
help....graf. dizajn
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 25.03.2005 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma grf rula Smile

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo mene zanima kakve radove tocno zele vidjet na studiju dizajna na arhitekturi u zg? dali je netko bio prosao/pao etc...

thx
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.04.2006 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TE|Raven wrote:
Evo mene zanima kakve radove tocno zele vidjet na studiju dizajna na arhitekturi u zg? dali je netko bio prosao/pao etc...

thx

Pa uglavnom vole brojeve, uz brojeve ti obicno vole vidjeti i nekakve slicice, u stilu bakropisa, npr. slike starcevica, marulica, etc... Sto vise takvih radova, to ti je prolaz sigurniji... Mr. Green

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vole brojeve :S bakropise starcevica i marulica :S wtf lol?

mgle ja sam sad citao i kao moze i web dizajn uopce nije bitno ali ja ne mislim na graficki dizajn vec na ovaj na arhitekturi gdje je ovaj drugi tip rekao da primaju samo "sinove i kceri politicara i kirurga" lol.

jesi siguran da je tako?

btw bakropis mislis olovka?

thx
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 01.04.2006 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e pa brojkice to su ti novčeki fini Smile . za ostalo pitaj autora gore navedenog posta Razz Laughing Surprised

a bakropis : http://hr.wikipedia.org/wiki/Bakropis
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahahhahah da sad sam skuzio mozak mi je posvuda lately lol. dobra Smile

ne ja sam mislio ozbiljno ako netko zna....
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.04.2006 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TE|Raven wrote:
vole brojeve :S bakropise starcevica i marulica :S wtf lol?

Hrvatski Velikani wrote:
Da mi kompa bude Mazuranic, frend Stjepan Radic, prijatelj Marulic, ko buraz Ante Starcevic.

Neznas tu pismu?
Eh.
Propala baza.

Quote:
Sinove i kceri politicara i kirurga

Pa ne nuzno. Ja to ovako bockam namjerno. Al siguran sam da ima ljudi koji su uspili i bez toga. Al nekako mislim da su u manjini Mr. Green

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je. ajmo sad nesto konstruktivno.

^_^
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.04.2006 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TE|Raven wrote:
je. ajmo sad nesto konstruktivno.

^_^

ajd ajd, bar si pun optimizma... hehe...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o jebote. iz tebe covjek bas nemoze nista izvadit =]

ma zapravo i nisam samo nema smisla panicarit...
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.04.2006 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A stas da ti kazem. Prosa sam prijemni po starom sustavu, o bolonjskom gori znam samo da su nesto uzimali isti djir kao vamo u ST na akademiji. A o tome kakav je fax gori, valjda ce ti ga nahvalit oni sta su ga upisali. Imas i na ovom forumu dosta receno. Ja osobno nisam nikad bio zadovoljan programom (posebno matematikom na dizajnu), neznam jesu sta minjali i ne zanima me. Ja sam zadovoljan svojim faxom i isplatilo mi se ic tri puta na prijemni, jer je fax prva liga.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jea cool, ma mene zanima prijemni, kuzis ti radovi i sta ocekuju iz njih, treba mi nekakav smjer kojeg se trebam drzat npr. teme i to?
Back to top
View user's profile Send private message
hugama



Joined: 24 Feb 2006
Posts: 60
Location: Varazdin

PostPosted: 01.04.2006 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej, samo za info, otvorio se prosle godine studij multimedije i dizajna u varazdinu. upisala je moja frendica i dosta je zadovoljna (sad je 4 godina FOI i gura 2 faxa istovremeno, pa ipak ima iskustva s cekanjima na ispite, losim vjezbama itd..). veli da se dosta prakticno radi, profesori su mladi, al jos se treba sve to "zalaufati". ja cu upisat valjda ove ili sljedece godine, pa vise info iz prve ruke, nadam se.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TE|Raven



Joined: 21 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 01.04.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma jea ali varazdin mi je daleko.
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 01.04.2006 15:01    Post subject: Reply with quote

djipster wrote:
discuss wrote:
zbilja?? čula sam da je matematika na prijemnom jaaaako teška totalno me strah jer nikad nisam previše vremena i truda posvećivala matematici tak da imam dosta rupa. sad čekam da se dočepam prijemnih od prijašnjih godina da vidim kako to otprilike izgleda. ovo što ste napisali 100% i 10 zvuči utješno ali ipak....
da, ako još netko ima volje napisati neke informacije o prijemnom bila bih zahvalna...


imam ja...
NEMOJ IC STUDIRAT TAJ FAX!
ni slucajno...ako te zanima graf dizajn..NEMOJ TO STUDIRAT!


baš tako. amo svi tražit knjige o dizajnu po kontejnerima dok se pucamo u venu i jebeš faks. Čemu caps lock? Ako ona želi studirat i želi informacije o prijemnom, tvoji ispadi bijesa prema faksu joj baš i neće bogznašta olakšat upad. ne bi ti škodilo vratit se na prvu rečenicu cosmosovog posta na prvoj stranici i malo drukčije ju protumačit.

ostalima fala na informacijama, pomogli ste mi stavit neke stvari u okvir šta se tiče zg/st graf fakseva/akademija. I vidiš esens, opet split rula. odeš živit u bosnu misec dana, tamo isfejkaš domovnicu i sve ostalo i vratiš se i onda ako ne budeš među prvih 7+2, imaš još fore ka strani državljanin Very Happy
Back to top
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 01.04.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na kraju dolazimo do zaključka da su Studij dizajna i Vizualen komunikacije u Splitu najbolji za studiranje??...

a taj u Varaždinu što je to... nešto novo? any info?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 02.04.2006 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam slične dileme...

molio bi nekog da kaže nešto više o tome...iskustva i tako to...
načuo sam jedan razovor o prijemnima i tip je savjetovao i dao par caki za prijemni...kako se najbolje spremit i da crtaš npr. stolice i takve banalnosti..
na web stranici vidim da na prijemnom možeš donijet i svoje radove a da ne budu isključivo crteži već i nešto drugo po slobodnom izboru..
ajde molim vas napišite par informacija..prijemni,profesori,predmeti itd...i koliko ih primaju..?
hvala !
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 02.04.2006 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
TE|Raven wrote:
Evo mene zanima kakve radove tocno zele vidjet na studiju dizajna na arhitekturi u zg? dali je netko bio prosao/pao etc...

thx

Pa uglavnom vole brojeve, uz brojeve ti obicno vole vidjeti i nekakve slicice, u stilu bakropisa, npr. slike starcevica, marulica, etc... Sto vise takvih radova, to ti je prolaz sigurniji... Mr. Green

to uglavnom pričaju oni koji ne upadnu

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 02.04.2006 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i da...zaboravih...
mislim na dizajn pri arhitekturi...
i btw...kako je to s mogućnošću zaposlenja...svi govore da upišeš nešto 'normalno' a da dizajnirat možeš i freelance ili samo s ''nekim tečajem od 7000kn''
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 02.04.2006 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr. guillotine wrote:
i da...zaboravih...
mislim na dizajn pri arhitekturi...
i btw...kako je to s mogućnošću zaposlenja...svi govore da upišeš nešto 'normalno' a da dizajnirat možeš i freelance ili samo s ''nekim tečajem od 7000kn''


dizajnirat mozes onoliko koliko si kreativan i imas smisla, te koliko znas svoj posao i koliko si vremena voljan uloziti u ucenje softwarea i pripreme. npr: lik na mom poslu nema fax, a vec 15godina radi u struci kao pripremas i ide mu super, dok jedan moj poznanik ima zavrsen graficki dizajn i nema posla, skace iz studija u studio nako probnog roka jer poslodavci nisu zadovoljni njegovim radom. sve ti ovisi o tebi i tvojim kvalifikacijama, drugim rijecima rade bi volio imati u firmi lika baz faxa koji radi super, nego nekoga tko je zavrsio fax, a ne zadovoljava kriterije i lose radi. sto se tice zaposlenja - ak si dobar u onome sto radis mislim da nema frke oko posla. to je samo moje misljene...

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 02.04.2006 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
burne wrote:
TE|Raven wrote:
Evo mene zanima kakve radove tocno zele vidjet na studiju dizajna na arhitekturi u zg? dali je netko bio prosao/pao etc...

thx

Pa uglavnom vole brojeve, uz brojeve ti obicno vole vidjeti i nekakve slicice, u stilu bakropisa, npr. slike starcevica, marulica, etc... Sto vise takvih radova, to ti je prolaz sigurniji... Mr. Green

to uglavnom pričaju oni koji ne upadnu

Naravno. Ma necu ja puno blatit taj fax. Ali neke stvari koje znam iz prve ruke su mi dovoljno rekle. Al to javno ja nemam namjeru govorit, niti hocu. Svak ima pravo probat na ono sta zeli. Samo treba bit uporan. Very Happy Moj reply je bio sarkastican, cisto zato sto se sican i onoga sta su meni govorili kad sam isa upisivat pa dolazit po forumu se raspitivat Smile Ajd zivija.

Inace, nije mi jasno zbog cega vi ljudi koje zanima dizajn pri arhitekturi ne odete jednostavno do faxa i sve se raspitate kod ljudi koji su ove godine upali. Ako su upali posteno, nema razloga da vam ne objasne prijemni, svoje bodove, sta se gleda i sl Razz Bar tako ja mislim. Mr. Green eto, opet sam, al staces, mora sam Smile

Edit: Molim da me se na shvati krivo, jos uvik sam u fazi cinizma, ali znam puno ljudi sa dizajna u ZG koji su upali zbog svog znanja i kreativnosti, i svaka im cast. Nekoliko je ljudi i sa mi3ja. Tako da ne zelim poopcavati zbog nekolicine (iako ta brojka ovisno o godini zna bit vise od nekolicine). Tako da se unaprijed ispricavam ako se netko nadje uvrijedjenim zbog mog sarkazma i cinizma.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 02.04.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glow wrote:
dr. guillotine wrote:
i btw...kako je to s mogućnošću zaposlenja...svi govore da upišeš nešto 'normalno' a da dizajnirat možeš i freelance ili samo s ''nekim tečajem od 7000kn''

dizajnirat mozes onoliko koliko si kreativan i imas smisla, te koliko znas svoj posao i koliko si vremena voljan uloziti u ucenje softwarea i pripreme. ... - ak si dobar u onome sto radis mislim da nema frke oko posla. to je samo moje misljene...

Moram jos malo biti cinican/sarkastican/ironican, stavec, zaboravih razliku medju tim izrazima. Najdrazi su mi ljudi koji idu na fakutet za dizajn jer oce odma okrenit veliku paru. To ne ide tako. Posao ce doci samo onda ako si dobar i ako vridis nesto. Ako nisi dobar u svom poslu opet ces bit nezadovoljan. To je tako sa bilo kojim faxom, u bilo kojoj struci. Druga stvar je to da moras i VOLIT ono sto radis. Jer sve sto je preko neke stvari na kraju opet izadje bezveze. Ako ces dizajn samo radi love, onda si propa, ako ces zato sto je to sto bi ti volio radit cili zivot, i ako se svakodnevno susreces s time, onda neces imat problema nikad.
Bit svega je biti u trendu, stalno pratit, i stalno ucit. Moras sve standarde pratit. Najbolji postavljaju trendove. Pitanje je samo sta zelis bit.
Ajd zivili, neda mi se vise pisat, i tako sam se previse raspisa.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 03.04.2006 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:

ostalima fala na informacijama, pomogli ste mi stavit neke stvari u okvir šta se tiče zg/st graf fakseva/akademija. I vidiš esens, opet split rula. odeš živit u bosnu misec dana, tamo isfejkaš domovnicu i sve ostalo i vratiš se i onda ako ne budeš među prvih 7+2, imaš još fore ka strani državljanin Very Happy


ja san ti svoje rekla... normalno da split rula ta se kvalitete faxa tiče, ničeg drugog. a tebi bi bilo bolje da alternativu nađeš..

inače, za one koji neznaju, sljedeće godine se most probably otvara grafički fax u splitu. trebalo bi bit dobro....samo bi što se tiče prostorija bio problem jer bi se predavanja održavala u grafičkoj školi i okolo kud se stigne... eto živi bili pa vidili

i šta je to s varaždinom?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 03.04.2006 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inače, ja mislim da nema zbunjenijih maturanata od nas koji namjeravamo upisat grafički dizajn.. ovo postaje prekomično, nitko ništa ne kužiSmile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 04.04.2006 14:42    Post subject: Reply with quote

alternativa je snimit 10 demo albuma i živit od ega ka i ostatak rvacke ip-op andergraund scene Very Happy Very Happy

"jer bi se predavanja održavala u grafičkoj školi" -bože pomozi.

"i šta je to s varaždinom?" -ništa, zaboravi, krivo si vidila pročitat Smile
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group