Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
linux + apache + php + mysql ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 10.02.2005 00:21    Post subject: linux + apache + php + mysql ? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Instaliro sam Suse 9.2, ali suse nema apache, php, mysql, postgresql ....itd
Pa me zanima dali (se isplati) da skidam svaki od navedenih posebno ili postoje paketi kao za win ?

Imam i Fedoru 3, ona ima sve sto mi treba, ali ne mogu instalirati te rpm-ove u suse, stalno neke gluposti izbacuje. I sa fedorom ne mogu pristupiti fat32 diskovima.

btw
jel zna mozda netko neki dobar editor za php pod linuxom ?

fala
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 10.02.2005 00:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Pa me zanima dali (se isplati) da skidam svaki od navedenih posebno ili postoje paketi kao za win ?


Ne kontam? Ako imas instalacione CDove suseta onda pakete mozes naci na njima, ako ne onda mozes sa susetovom ftp da skines pakete za tvoju verziju suseta koji se instliraju super cool brzo.

Fedorom mozes da pristupis fat32 diskovima.
Ako si sam rekompajliro kernel mozda si zaboravio da ukompajliras podrsku za fat32 sisteme ili ti u linuxui poznatu kao vfat.
Ako ne onda bez problema mozes posto fedora po defaultu daje supprt za fat32. Pogledaj man mount, man fstab.

Ako oces da se autmatski mountuje moras da dodas par linija u /etc/fstab
Code:

/mnt/mojaparticija          /dev/hda7         vfat           default, uid=500              1 0


/mnt/mojaparticija - mjesto gdje se mountuje
/dev/hda7 - particija koja se mountuje, stavis tamo svoju neku
vfat - filesystem
defult, uid=500 - parametri za moutnovanje. Ovo je parmetar koji sve fino mountuje sa default opcija i useru sa uid 500 daje access partcijama. Stavis uid svoj usera ako koristis aktivno root nalog, naravno.

Editor za PHP. Neces vjerovati ali ja nekada koristim gvim Smile i vim. Inace su ti jos za pohvaliti blufish, gphpedit, quanta, screem ... Moj favort je gphpedit, a i qunata je losa ali je QT, a ja sam GTK man Wink
Back to top
View user's profile Send private message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 10.02.2005 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ne kontam? Ako imas instalacione CDove suseta onda pakete mozes naci na njima, ako ne onda mozes sa susetovom ftp da skines pakete za tvoju verziju suseta koji se instliraju super cool brzo.


Nema na susetovom dvd-u nista od onog sto sam trazio. Instaliro sam sve moguce pakete koje suse ima i nist. Morat cu onda preko ftp-a skinut. hvala

Quote:
Fedorom mozes da pristupis fat32 diskovima.
Ako si sam rekompajliro kernel mozda si zaboravio da ukompajliras podrsku za fat32 sisteme ili ti u linuxui poznatu kao vfat.
Ako ne onda bez problema mozes posto fedora po defaultu daje supprt za fat32. Pogledaj man mount, man fstab.


Nisam bas skroz na "ti" sa linuxima Smile Pa se bas ne usudjujem svasta cackati Smile Jos ucim ...
Znam da se moze svasta nadograditi, ali mi fedora po defaultu kako sam je instaliro nije prepoznala fat particije, i imo sam dosta problema sa grubom, stalno mi se resetiro komp.

Code:
/mnt/mojaparticija          /dev/hda7         vfat           default, uid=500              1 0

probat cu to...
hvala
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group