Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
24sata web
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 02.03.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se jako siđa. Good job
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sime
Guest





PostPosted: 02.03.2005 18:50    Post subject: Reply with quote

gog wrote:
BTW, zašto su svi dijakritici hardkodirani?

maratz-ova vizija kompatibilnosti ;)
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.03.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Da, flicker se desava samo u firefoxu, i samo nakon prvog ucitavanja, koliko smo do sada skuzili, nakon refresha se vise ne desava...

Radimo na rijesavanju tih nekih sitnica Cool


vidim da css fixeva za IE verzija razne ima da bole jaja Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.03.2005 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
jes, done


jab da kad kliknem u neki input field da mi cleara recimo "upišite pojam" a ne da ga moram sam rucno brisati.
isto je sa loginom...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2005 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
jab da kad kliknem u neki input field da mi cleara recimo "upišite pojam" a ne da ga moram sam rucno brisati.
isto je sa loginom...
Htjeli smo, ali onda ako hoćeš popravit/promjenit samo jedno slovo isto ti sve obriše. Dovoljno je i da kad je polje u fokusu tekst bude selektiran, onda trebaš samo stisnut 'del' i obriše sadržaj Smile

Za tražilicu ti je accesskey alt + p (pretraži), za login alt + l (login), a za homepage alt + k (kući)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2005 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta se nemoze (cni mi se da sam vidio, mozda se varam)?
(pisat cu flash sintaxu)
input.onfocus (if input == 'upisite pojam') { input = '' }
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2005 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
sta se nemoze (cni mi se da sam vidio, mozda se varam)?
(pisat cu flash sintaxu)
input.onfocus (if input == 'upisite pojam') { input = '' }
Not accessible Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2005 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
blackduke wrote:
sta se nemoze (cni mi se da sam vidio, mozda se varam)?
(pisat cu flash sintaxu)
input.onfocus (if input == 'upisite pojam') { input = '' }
Not accessible :)


objasni, nisam programer.. vidim da radi, ali nije po standardima ili sta?
primjer
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2005 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
maratz wrote:
blackduke wrote:
sta se nemoze (cni mi se da sam vidio, mozda se varam)?
(pisat cu flash sintaxu)
input.onfocus (if input == 'upisite pojam') { input = '' }
Not accessible Smile


objasni, nisam programer.. vidim da radi, ali nije po standardima ili sta?
primjer
Nisam ni ja programer, a accessibility/usability je stvar dizajnera (korisničkog sučelja), ne programera Smile

Tvoj primjer radi, ali ne onako kako svaki korisnik očekuje. Iznenadno nestajanje sadržaja input polja je nešto što posjetioca stranice može zbuniti (ili natjerati da pomisli da je nešto napravio krivo), iako se to tebi gledano iz tvoje perspektive čini logično. Implementirano rješenjje ima manju mogućnost unosa konfuzije u korištenje interfacea i dovoljno je jasno da ga mogu koristiti svi korisnici, bez obzira na njihovo iskustvo u korištenju interneta.

Last edited by maratz on 02.03.2005 23:41; edited 1 time in total

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 02.03.2005 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bug sa flickerom u firefoxu je nadam se mrtav.
Can somebody confirm? Jerbo, meni vise ne flickera Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 02.03.2005 22:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Bug sa flickerom u firefoxu je nadam se mrtav.
Can somebody confirm? Jerbo, meni vise ne flickera Smile


Umh, meni se đubre javilo. One reklame gore, uvijek flickaju. Al bi sajt bio bez njih ljepši, uf! Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.03.2005 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
blackduke wrote:
maratz wrote:
blackduke wrote:
sta se nemoze (cni mi se da sam vidio, mozda se varam)?
(pisat cu flash sintaxu)
input.onfocus (if input == 'upisite pojam') { input = '' }
Not accessible :)


objasni, nisam programer.. vidim da radi, ali nije po standardima ili sta?
primjer
Nisam ni ja programer, a accessibility/usability je stvar dizajnera (korisničkog sučelja), ne programera :)

Tvoj primjer radi, ali ne onako kako svaki korisnik očekuje. Iznenadno nestajanje sadržaja input polja je nešto što posjetioca stranice može zbuniti (ili natjerati da pomisli da je nešto napravio krivo), iako se to tebi gledano iz tvoje perspektive čini logično. Implementirano rješenjje ima manju mogućnost unosa konfuzije u korištenje interfacea i dovoljno je jasno da ga mogu koristiti svi korisnici, bez obzira na njihovo iskustvo u korištenju interneta.


- za ovo sam se povlacio buduci da si ti govorio da kad oces promijeniti jedno slovo da se isto sve obrise... dao sam ti rjesenje koje ne brise kad ides popraviti nesto, to doduse nisi spomenuo u svome replyu. ja opce nisam razmisljao o ovome na taj nacin niti sam ga prezentirao kao bolje rjesenje od vasega, vec sam davao prijedlog za problem zvan: "ako hoces popravit/promjenit samo jedno slovo isto ti sve obrise"

- ali, ako smo vec poceli raspravu, onda moze.
polje za unos texta ima uputu uputu 'upisi username' ili nesto slicno sa strane. dakle, user (ili bar pocetni user) ocekuje prazno polje za unos texta (kao sto je prisutno na vecini web siteova, te sadrzaj polja gore i lijevo od njega). zato, kada user krene pisati (a zaprimio je informaciju da ovdje ide username), onda input polje postane prazno, i zaprima svoje 'pocetno' stanje. Nestajanje sadrzaja je tako i tako neophodno da bi user nastavio rad jer kada klikne na input polje, njegov mozak je vec zaprimio informaciju da se trenutnog texta u polju treba rijesiti. onfocus sam rjesava taj problem (a ukoliko se user 'zbuni', kada je polje prazno na onblur vraca stanje 'username')

- @zyt: meni takodjer flickera vise nema (ff 1.0.1)

Last edited by blackduke on 02.03.2005 22:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 02.03.2005 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BTW zyt, I'm on FF 1.0. Užas od flickera Sad

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 02.03.2005 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bla. Izgleda da ipak nije mrtav skroz :-\
The hunt continues tomorrow i guess...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 02.03.2005 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
- ali, ako smo vec poceli raspravu, onda moze.
polje za unos texta ima uputu uputu 'upisi username' ili nesto slicno sa strane. dakle, user (ili bar pocetni user) ocekuje prazno polje za unos texta (kao sto je prisutno na vecini web siteova, te sadrzaj polja gore i lijevo od njega). zato, kada user krene pisati (a zaprimio je informaciju da ovdje ide username), onda input polje postane prazno, i zaprima svoje 'pocetno' stanje. Nestajanje sadrzaja je tako i tako neophodno da bi user nastavio rad jer kada klikne na input polje, njegov mozak je vec zaprimio informaciju da se trenutnog texta u polju treba rijesiti. onfocus sam rjesava taj problem (a ukoliko se user 'zbuni', kada je polje prazno na onblur vraca stanje 'username')
Opet gledaš iz svoje perspektive čovjeka koji vidi, koristi miš i ima dovoljno inteligencije i šta sve ne da poveže što treba gdje upisati.

@flicker testers: jel to samo na naslovima boxova ili i na drugim mjestima?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 02.03.2005 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni flicka ovaj golemi fleš. That's all now, I think.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2005 00:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Opet gledaš iz svoje perspektive čovjeka koji vidi, koristi miš i ima dovoljno inteligencije i šta sve ne da poveže što treba gdje upisati.


- nisi mi odgovorio na prvu natuknicu, gdje ti govorim da ti NE govoris u svom replyu carru da ne koristite to jer nije user friendly vec govoris "ako hoćeš popravit/promjenit samo jedno slovo isto ti sve obriše". na sto ti ja dajem rijesenje koje ti to sve ne brise (probao sam, funkcionira, a ako nije po standardima onda prihvacam to kao odgovor), a ti spominjes user friendly issue (koju ja uopce nisam osporavao niti cak spomenuo)

(ili ti, ja o kruskama ti o jabukama)

- on topic nase rasprave: kolko ja znam, 24SATA su novine koji su namijenjene mladima, novoj generaciji (fil mi prico vec prije, a i sad to vidim). da se priblizi dnevni tisak 'online generaciji', zato ima koncepciju da ima puno njuza, kratke njuze, sve sta se dogodilo, te velike fotke. znaci, 'moja perspekiva' je, da je ciljana publika ista kao i ona za koju su radjene novine, tj. ona koja vidi, ima mis te dovoljno inteligencije i iskustva u surfanju i input poljima buduci da je barem ispunjavala input polja na iskrici ako nigdje drugdje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.03.2005 00:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@duke: Sorry—istina, tvoj prijedlog je rješenje za carrovo pitanje, skroz sam zabrijao na drugu stranu Smile Apologies, majke mi??!

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2005 00:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
@duke: Sorry—istina, tvoj prijedlog je rješenje za carrovo pitanje, skroz sam zabrijao na drugu stranu :) Apologies, majke mi??!

nema problema... vidim da na prvoj stranici to sad ima sa input poljima? (ono, u svakom slucaju gg, a ako sam ja nesto sa time imao, jos bolje)

@flickeranje - vise ne flickara na rollover njuza, sada flickera pri loadu, kasnije se sve pet
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.03.2005 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da, sexy rrrrrrrah
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.03.2005 01:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
- on topic nase rasprave: kolko ja znam, 24SATA su novine koji su namijenjene mladima, novoj generaciji (fil mi prico vec prije, a i sad to vidim). da se priblizi dnevni tisak 'online generaciji', zato ima koncepciju da ima puno njuza, kratke njuze, sve sta se dogodilo, te velike fotke. znaci, 'moja perspekiva' je, da je ciljana publika ista kao i ona za koju su radjene novine, tj. ona koja vidi, ima mis te dovoljno inteligencije i iskustva u surfanju i input poljima buduci da je barem ispunjavala input polja na iskrici ako nigdje drugdje.


btw...meni je izdavanja novina koje su toliko preblizu formi vijesti na webu besmislena, cak glupa (a pogotovo kada je forma vijesti takva da ide puno ispod kriterija web njuza kao u 24 sata)... ako zelis krace i dinamicnije napisane vijesti jednostavno odes na web, cemu kupovati novine iz kojih ne mozes saznati nista vise (a izgleda da saznas i manje)? u novinama bi vijest trebala biti puno bolje i opsirnije obradjena nego na webu (mada i na webu moze biti), ali nikako suprotno..inace je skorz nepotrebno kupiti takve novine.

kao sto sam napisala vec u komentaru na njuz, meni je 24sata.hr puno bolji (jer je pregledniji i daleko bolje organiziran) od 24sata na kiosku. malo blesavo, jer ispada kao da je 24sata s kioska podrska ovom webu, a ne suprotno.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.03.2005 09:56    Post subject: Reply with quote

procito sam prvi broj i bas su mi oke...
malko previse sporta Sad
a web mi je ultimativno prenatrpan...
ne svidja mi se!
Back to top
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 03.03.2005 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema sta,web je jako dobar,odlican posao ste obavili.
A sto se tice tiskanog izdanja,slozio bih se sa 4th,ne zna se tko je kome podrska.Novine su mi stvarno grozne, imam dojam da citam neki od besplatni hizdanja raznih trgovackih lanaca tipa malo reklamice,malo "fora" stvari i sve sto vole mladi,malo trebica ...
Nigdje ni traga novinarkog rada,kao da su sve agencijske vijesti. Da ne kazem kako nema ni jednog kolumnistickog rada,istrazivackog novinarstva, ostvrta.Razumijem da se u cijenu od 3 kn ne moze stavit sve to plus neki normalan format dnevnih novina,ali ipak. A tvrdnja da je to kao za mlade, jer oni nemaju vremena za vise toga je glupa, jer bi to znacilo da umjesto lektira trebamo gledati filmove, umjesto kreativnog razmisljanja trebamo citati hladne cinjenice. Jer novine su oduvijek,kao i knjige, jedan od vidova neformalne edukacije, razvijaju kreativno razmisljanje, ovdje vecinu od toga nisam mogao vidjeti.
Ali sretno im svakako Smile

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 03.03.2005 10:43    Post subject: Reply with quote

fakz wrote:
Nema sta,web je jako dobar,odlican posao ste obavili.
A sto se tice tiskanog izdanja,slozio bih se sa 4th,ne zna se tko je kome podrska.Novine su mi stvarno grozne, imam dojam da citam neki od besplatni hizdanja raznih trgovackih lanaca tipa malo reklamice,malo "fora" stvari i sve sto vole mladi,malo trebica ...
Nigdje ni traga novinarkog rada,kao da su sve agencijske vijesti. Da ne kazem kako nema ni jednog kolumnistickog rada,istrazivackog novinarstva, ostvrta.Razumijem da se u cijenu od 3 kn ne moze stavit sve to plus neki normalan format dnevnih novina,ali ipak. A tvrdnja da je to kao za mlade, jer oni nemaju vremena za vise toga je glupa, jer bi to znacilo da umjesto lektira trebamo gledati filmove, umjesto kreativnog razmisljanja trebamo citati hladne cinjenice. Jer novine su oduvijek,kao i knjige, jedan od vidova neformalne edukacije, razvijaju kreativno razmisljanje, ovdje vecinu od toga nisam mogao vidjeti.
Ali sretno im svakako Smile


pa meni se bas cini da jesu za mlade...skoro pa opce nema politike...to mi se full svidja!
format novina mi rula!
Back to top
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 03.03.2005 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Web je fakat cool. Onak, svjetski zgleda... Nisam tu neki xpert pa ni necu duljit... ali tiskano izdanje mi u kiti do jaja...
Font glavnog naslova premali, previse rupa ima izmedju naslova i ostatka sloga. Preglednost samih stranica nikakva. Listajuci izdanje ne osjeca se dojam preglednosti. Ne znam di tema pocinje di zavrsava i na kojoj sam stranici...
Osim toga u prvom broju je karikatura bila na drugoj ili trecoj stranici... Mislim kuzim da je to neki novi pristup novinama, ali politika i nekakva saljiva karikatura mi ne idu together. Cjelokupni dojam novina mi je konfuzan i nepregledan i trebalo bi se poraditi na tipografiji... Nepoteno mi je da si glavni naslovi svi pisani u verzalu s manjim fontom... Radje da je obrnuto... valjda ce se popravit s vremenom, ali ja im ne predvidjam dug boravak na hrvatskom medijskom prostoru...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group