Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
računalo za grafiku

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ice



Joined: 12 Mar 2005
Posts: 9

PostPosted: 12.03.2005 15:55    Post subject: računalo za grafiku Add user to your forum ignore list Reply with quote

dali se isplati uzimati komp sa dva procesora, jel ima netko iskustva s time?
i inace kakve kompjutere koristite za grafiku....
Back to top
View user's profile Send private message
white Rabbit



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 6

PostPosted: 12.03.2005 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nazalost nemam iskustva s racunalima s 2 proc... ali koliko se to isplati uzimati ovisi o tome sto planiras raditi... grafika - 3d ili raster... za 3d sto vise to bolje Wink ... za 2d i ne treba imati neku tesku mrcinu.
evo ja trenutno imam p4 2.4, 512mb rama, geforce 6600gt i sasvim me dobro sluzi Smile

_________________
w h i t e R a b b i t
http://www.rabbitgfx.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 12.03.2005 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dfi il msi nforce4 plocha... athlon64 3000+ (dovoljan i predobar) gigu dobrog rama recimo 2x512 corsair value, graficka koju oces, gf6 su odlicne. Monitor min. 19" lcd ili CRT, crt od 19" samsung NF il lg920P (il veci crt). 19" lcd samsung odlican, nova serija. (to je ono minimalno, manje je premalo:) Uzmes kvalitetno napajanje od 400W, ne neka jeftina preko 400 kn neko. Logitech opticki mis i doar mousepad :) to je isto bitno po meni.

Nikako Intel proc, jer trenutno se nemoze mjerit sa athlon64. Nema usporedbe po performansama a skuplji, no go :) ipak je P4 generacija ispod po starosti od amd64
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 12.03.2005 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A koje programe koji imaju podršku za 64-bitne procesore koristiš?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.03.2005 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što više procesora, to bolje! Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
white Rabbit



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 6

PostPosted: 12.03.2005 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi: Smile koliko bi kostao takav stroj?
ja sam onda zaostao u svakom segmentu... jos uvijek imam 17" monitor a tebi je 19" lcd monitor taman Very Happy

_________________
w h i t e R a b b i t
http://www.rabbitgfx.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 13.03.2005 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa sta nije vec negdje bilo spomenuto da je puno bolje uzet 2x17'' nego 1x 19''?

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 13.03.2005 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

17" ionako mos za malo love dodatno kupit :) al frka je sto su 2x17" crt meni tu tu mac za na stol.. morali bi lcd oba il bar 1, a lcd 17" nije neka razlika u cijeni ko 19" lcd.

To bi ti kostalo cca 8000-9000 kuna , za 9k imas odlicni 19" lcd sa tom konfom :)

naravno komp je najbolje kupiti u linksu ( www.links.hr ). Ve-mil ima slicne cijene al nigdje ni blizu izbora (nit dfi ploca) ko u links-u. 17" lcd isto nije los kad podrzava 1280x1024, sto je po meni minimum da mos posteno radit, al the bigger the better !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.03.2005 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se cijena tiče -> www.nabava.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 14.03.2005 02:49    Post subject: Re: računalo za grafiku Add user to your forum ignore list Reply with quote

ice wrote:
dali se isplati uzimati komp sa dva procesora, jel ima netko iskustva s time?

prvo pogledaj mogu li tvoji graficki programi koristiti dva procesora.
Back to top
View user's profile Send private message
ice



Joined: 12 Mar 2005
Posts: 9

PostPosted: 14.03.2005 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako znati da li program podržava više procesora?
Koristim najviše Photosop cs i Freehand 10/11
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 14.03.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 proca ti nista ne znace, to je old news. Apsolutno nista ti to ne koristi i ne treba :) jedan amd64 prashi sve.... giga rama i dobar monitor ti je bitnije za grafiku !!!! proc je najgora investicija
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.03.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
2 proca ti nista ne znace, to je old news. Apsolutno nista ti to ne koristi i ne treba Smile jedan amd64 prashi sve.... giga rama i dobar monitor ti je bitnije za grafiku !!!! proc je najgora investicija


možda na pc-ju? ali PS koristi oba procesora, provjereno, još dosta drugih programa također, (aftereffects, cinema...) neznam kako windowsi koriste oba ali na Macu je veeelika razlika 1 il dva procesora, od sistema pa nadalje... (puno bitnije od brže grafičke koja ionako služi samo za 3D, igrice ili render...)

Ako stvarno misliš radit neke kompozicije sa brdo layera i u velikim formatima razmisli o dva procesora, al prije toga:

1. dobar monitor (čitaj 21" ili više)
2. puno rama (1 - 2 giga)
3. brz i velik HD (razmisli o nekom što se vrti na 10000 ili sa više cacha, raid?)
4. razmisli o Mac-u ako je grafika u pitanju, definitivno odabir profesionalaca...

ako sve ovo imaš, onda vidi za 2 proca...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.03.2005 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:

To bi ti kostalo cca 8000-9000 kuna , za 9k imas odlicni 19" lcd sa tom konfom Smile
!


Ma kakvih 9k, imas za 5.3k Dellov Ultrasharp 20.1" wide (16:10) sa 12ms responseom i 3 godine garancije. Takav je kod nas u ducanima oko 6800 cini mi se. Totalno sam se napikirao na njega, ali cash je jos neko vrijeme zamrznut dok ne pronadjem dual g4 stroj Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ice wrote:
Kako znati da li program podržava više procesora?
Koristim najviše Photosop cs i Freehand 10/11


iz iskustva znam da ti 2 procesora (na PC-u pod windowsima xp) ne znače ništa u odnosu na veću cijenu koju plaćaš za njih. do nedavno sam imao dva xenona, svaki sa 1MB cache memorije i 1Gb RAMBUS memorije.

Photoshop (7 i CS) bi se uredno sjeo na jedan procesor, dok bi drugi bio na nuli. isto je sa flashom, dreamweaverom i sl. druga stvar je ako radiš paraleno u više programa - npr. u pozadini ti se enkodira video, dok radiš pripremu i pržiš cd. e onda se koriste oba procesora i možeš cijelo vrijeme normalno raditi.

Ako ćeš koristiti aftere i baviti se video editingom, preporučam ti da ne uzimaš AMD-e (iako su puuuno bolji od intela) zato što ćeš imati jebenih problema s njim. isto tako, ako se baviš obradom videa, dva procesora će ti puno značiti. ako ne, rađe investiraj u 2Gb rama nego u dodatni procesor.

dakle, da zaključim. uzmi amd64 3000, 2gb rama, bar 200gb diska, neku grafičku i to ti je to. dva procesora ti ne trebaju

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 14.03.2005 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:

iz iskustva znam da ti 2 procesora (na PC-u pod windowsima xp) ne znače ništa u odnosu na veću cijenu koju plaćaš za njih.

disagree. malo kasnije sam sebe pobijas...
jurka wrote:

Ako ćeš koristiti aftere i baviti se video editingom, preporučam ti da ne uzimaš AMD-e (iako su puuuno bolji od intela) zato što ćeš imati jebenih problema s njim. isto tako, ako se baviš obradom videa, dva procesora će ti puno značiti

agree

and... proc se zove XEON Wink

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2005 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry XEON. pisao sam na brzinu...

ne znače ništa za photoshop, flash i
Quote:
za grafiku....
što čovjek traži, ali za video editing znači. ali to ice nije pitao. ja sam to dodao bez pitanja

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 14.03.2005 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na mac-u znace nes 2 proca jer mac proc i nije tolko jak. Mac rula najvise radi OS-a. AMD64 jede sve i netreba ti 2 komada za nikakavu grafiku :)) giga rama, dobar monitor i dobar disk (hitachi/seagate)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.03.2005 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
Na mac-u znace nes 2 proca jer mac proc i nije tolko jak. Mac rula najvise radi OS-a. AMD64 jede sve i netreba ti 2 komada za nikakavu grafiku Smile) giga rama, dobar monitor i dobar disk (hitachi/seagate)


ima jedan jednoprocesorski pentium i mnooogo je slabiji...

http://www.barefeats.com/macvpc.html

1 ili 2 G5 procesora, bitna razlika...

http://www.barefeats.com/g518.html

btw G5 je prilično jak procesor i kad je sam...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 16.03.2005 17:50    Post subject: Re: računalo za grafiku Add user to your forum ignore list Reply with quote

ice wrote:
komp sa dva procesora....

procitaj si ovo: http://forum.er45.com/viewtopic.php?t=3437
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 17.03.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
Na mac-u znace nes 2 proca jer mac proc i nije tolko jak. Mac rula najvise radi OS-a. AMD64 jede sve i netreba ti 2 komada za nikakavu grafiku Smile) giga rama, dobar monitor i dobar disk (hitachi/seagate)


bravo! sjajna logika!!
2 * slab procesor = nešto
2 * jak procesor = ništa

mislim, stvarno...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej ej bez rasprave tko je bolji, mac ili pc

svi znamo da je moj tata najjači Smile

thread je o preporučenoj konfiguraciji za grafiku -- može biti pc ili mac, ali nema tu ovaj bolji, ovaj lošiji... poznato je da je mac najbolji za grafiku i 3d ali je zato skup kao padavica, a PCevi nisu samo ekonomsko rješenje nego mogu i postati dosta moćni unatoč gadnom OS-u

svoju energiju preusmjerite u ovo -- koju grafičku da kupi čovjek kad hoće dobre performanse u 3d programima (viewport n' stuff), dva monitora, a apsolutno ga ne zanimaju benefiti u igricama (ne želi plaćati ono što neće iskoristiti, odnosno ono što samo igre koriste)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.03.2005 20:07    Post subject: Re: računalo za grafiku Add user to your forum ignore list Reply with quote

ice wrote:
dali se isplati uzimati komp sa dva procesora, jel ima netko iskustva s time?
i inace kakve kompjutere koristite za grafiku....


evo ja koristim dual G4 867 i dual G5 2.0 (koji koristi žena)...

G5 je poprilično brži (jedno 4 puta Embarassed ) ali meni dual 867 sasvim ok loži PS, illustrator, quark i slično...istovremeno slušam mjuzu, pržim, radim u ps-u sa puno layera, surfam, šaljem-primam poštu, skeniram itd.

flash i video aplikacije rade primjetno brže na G5 ici...a od igrica igram samo Warcraft 3, i neke old school pa mi ne triba jača grafička...

samo 768 Rama, pa bi trebo još bar giga...

inače dual 867, 1.0 ili 1.25 (možda i 1.42) G4 možeš kupit prilično povoljno rabljeni (6000-10000 kn), a OSX se vrti na dualima zakon...

...btw za cca dva miseca po svemu sudeći izlazi dual dual core G5 na priko 3 GHz pa možeš nabavit jeftino dual G5icu Smile

Tiger (OSX 10.4) izlazi isto za dva miseca, a trebao bi u potpunosti podžavati 64 bitne G5ice i bolje koristiti preko 2 giga rama (PS-u i većini aplikacija je još uvijek limit na 2 giga...) tj. radiće brže na starijem hardveru (G4 i posebno G5).

veseli sa OSX-om to da svaki apdejt radi sve brže na istom hardveru...

Neznam točno kakva je situacija sa dual pisijima al sumnjam da su baš puno jeftiniji od macova, al kako ne koristim pisije ako ne moram drugi će o tome......

uglavnom, htjedoh reć da su dva proca na macu mucho better nego jedan...ne da ne bih htio za po doma jedan iMac ili minija...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group