Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hrvatski dizajn
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vice



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 09.11.2003 01:51    Post subject: Hrvatski dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo su neke od stvari o kojima razmisljam vec duze vrijeme, pa bih molio i vas komentar u vezi istih....

1. Nepostojanje casopisa (hrvatskog) iz podrucja grafickog i produkt dizajna.
Npr. imamo 5000 vrsta casopisa koji se bave svim i svacim, dok od dizajna nista...
Vec dugi niz godina smo prisiljeni citati stranu literaturu (CA, Graphis...itd.) i moram priznat da mi je pomalo dosadilo citati Engleze, Nijemce, Svedane...itd. Ne znam da li su stvari financijske prirode ili je u pitanju to tko bi zapravo
pisao u tom casopisu...enivej, mislim da bi zainteresiranih bilo puno...

2. Respekt struke
Odnos prema klijentima
Danas se u Hrvatskoj izgleda svatko moze baviti dizajnom...od tajnica, menadera, itd...
Naime, sve su cesci slucajevi kada dizajn kroji "teta iz marketinga" i nama "sole" pamet kako stvari trebaju izgledati...mislim stvarno...to nema ni u jednoj profesiji...to je ista stvar kao da netko od nas, koji nema pojma, recimo o ekonomiji, ode kod ekonomiste i onda mu pocne govoriti kak da radi svoj posao...jednostavno nema smisla...
A najjaci argument koji sam cuo u zadnje vrijeme glasi: "Ja sam sef i ja placam, pa ce i biti po mome..." .....ma fak off!!! Smile
I onda takvi luzeri i seljacine kroje sliku dizajna u Hrvatskoj....

3. Dizajnerska etika
Autorska prava, copyright i sl.
Izgleda strani pojmovi u Hrvatskoj.
Krada ideja na sve strane.
Ne kuzim stvarno...kopira se neciji rad i prikaze ga se kao svoj. Ne razumijem koja je vrijednost tog cina i smisao tog svega.

4. Novi narastaj
Nekako mi je fakat tuzno da su od svih mladih dizajnera zapravo "najludi" dizajneri
koji su presli pedesetu...Smile.
Mislim, sta ce se desavati sa hrvatskim dizajnom kad tih ljudi vise ne bude bilo...
Zar cemo postati zemlja koja nema svoj identitet i vizualni izricaj?






to be continued...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.11.2003 02:08    Post subject: Re: Hrvatski dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

prekasno za pisanje o ovakvim temama, ali.....

vice wrote:

4. Novi narastaj
Nekako mi je fakat tuzno da su od svih mladih dizajnera zapravo "najludi" dizajneri
koji su presli pedesetu...:).

kvotam tocku 4. jer je prvo sto mi je palo na pamet da "najludji" ide na racun Ljubicica...nadam se da nisi mislio na njega...

Quote:
Mislim, sta ce se desavati sa hrvatskim dizajnom kad tih ljudi vise ne bude bilo...

ostat cemo svi mi? (ako prije ne pokrepavamo ili damo petama vjetra u zemlje sa zelenijom travom..)

Quote:
Zar cemo postati zemlja koja nema svoj identitet i vizualni izricaj?

....OSTATI, ne pOSTATI...


cuvam zivcani slom za neki drugi dan...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vice



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 09.11.2003 02:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Da, mislio sam na Ljubicica
Covjek je jedan od rijetkih koji ima "muda" za reci nesto...
Radi covjek hrvatski dizajn, a ne kopira tamo Švabe, Engleze itd....


2. Ostat cemo svi mi...o.k...samo nisam bas siguran u kojem ce se smjeru stvari razvijati...Danas izgleda vrijedi pravilo informaticar=dizajner.
Evo tako u Algebri za par milja kuna naucis Photoshop i automatski si proglasen dizajnerom...Olovka, papir, koncept, ideja...to je zakon...a kompjuter je tu zadnja stvar
Danas izgleda vise nitko ne razmislja o onome sto radi, nego ajmo palit kompjuter pa ce on sam stvorit dizajn....no, to je vec neka druga tema Very Happy


i jos jedna stvar...
ono sto me nervira je poplava tzv. "link sajtova", gdje svako svakog "linka", hvali...itd.
svaka stranica na istu shemu (tipa: 2advanced)...i onda je to kao dizajn...po meni je to cisto kopiranje...samo sto valjda danas svi nastoje biti fini i korektni jedni prema drugima
bez da kazu ono sto stvarno misle...


ima jos gomila stvari...ali o tome kad se naspavam... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 03:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ono sto me nervira je poplava tzv. "link sajtova", gdje svako svakog "linka", hvali...itd.
svaka stranica na istu shemu (tipa: 2advanced)...i onda je to kao dizajn...po meni je to cisto kopiranje...samo sto valjda danas svi nastoje biti fini i korektni jedni prema drugima
bez da kazu ono sto stvarno misle...

kul.

Quote:
1. Nepostojanje casopisa (hrvatskog) iz podrucja grafickog i produkt dizajna.

predlozio vec 10puta, al me nitko ne shvaca ozbiljno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 03:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
hrvatski dizajn

o cem ti pricas? da je to tako prepoznatljivo, onda bi ja znao i drugi koji svi tvre da hrvatski dizajn kao takav nije prepoznatljiv. meni, s druge strane su te nacionalizacije potpuno pizdarije. razliciti umjetnici imaju svoje stilove, svoj "dizajn". to nije hrvatski dizajn nego ljubicicev jer bi onda svi hrvati to radili., ne?

i ja kad cujem engleski dizajn ne pomislim na nista. mozda je to moje neznanje samo?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vice



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 09.11.2003 03:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh...ne kazem da je samo Ljubicicev dizajn=Hrvatski dizajn...iako covjek je ipak postavio odredene standarde ( crveni kvadrati, HTZ-a, Zg. velesajam, Vojne igre, HRT...itd.)
...samo zelim reci da je postavio dobre osnove za daljnji razvoj...to je sve Smile


Quote:
i ja kad cujem engleski dizajn ne pomislim na nista. mozda je to moje neznanje samo?


Pa svaki ima neku svoju prepoznatljivost....Englezi "briju" na Helveticu, Nijemci na geometriju, Japanci opet imaju neki svoj "đir"...tako npr. kad vidis neki plakat kojeg je radio Japanac odmah znas da se radi o Japancu Smile
Oni opet umjesto crvenog kvadrata imaju crveni krug...to sad ne znaci da na svakom dizajnu mos nac crveni krug Smile, nego jednostavno imaju neki svoj "feeling" i prepoznatljivost...odnosno, vizualnu kulturu...


btw. sto si budan u ovaj rani sat? Very Happy [/quote]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.11.2003 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da,, bas smo nei dan na faxu imali raspravu,, u struci Smile) kako svatko moze ovoriti graph. studio ili tiskaru,, bio u struci ili ne,, a npr kolege zubari,,,hehe,,, moras imati 5 doktorata, 2 magisterija itd,, i nema da "krpaš" svugdje.. i kad što je vice rekao,,, "..ja šef, ti crnac!"

::blackduke said: "predlozio vec 10puta, al me nitko ne shvaca ozbiljno"
predlozio "nama" ili? pa gledano,, svatko moze krenuti sa nekim casopis zar ne? trebaju nam par cura sa ekonomije,, ima nas gomila koji bi mogli pisati o svakom detalju dizajna,, a ima toga puuuuno,, dakle di ćemo to tiskati Laughing Laughing

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 09.11.2003 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bubam bezveze, al' čini mi se da po kioscima viđam neki artsy-fartsy časopis "Kontura" (ili nešto slično). Nije li to domaći časopis za dizajn? Ako nije, sorry, jer nisam nikad prišao bliže da vidim koji je to kua zapravo.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@vice: ok, ja sam englez onda :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 09.11.2003 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vice wrote:
...tako npr. kad vidis neki plakat kojeg je radio Japanac odmah znas da se radi o Japancu


Mislim da danas, interneta radi, ne postoji "nacionalni dizajnerski štih". Mislim, zašto bi bili ograničeni određenim stvarima (khm, "brijali na helveticu") kad mi je tisuću raznolikih ideja i "feelinga" nadohvat miša?

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ne postoji "nacionalni dizajnerski štih"

that's what i'm sayin'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.11.2003 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painkillerz wrote:
Bubam bezveze, al' čini mi se da po kioscima viđam neki artsy-fartsy časopis "Kontura" (ili nešto slično). Nije li to domaći časopis za dizajn? Ako nije, sorry, jer nisam nikad prišao bliže da vidim koji je to kua zapravo.


nije, to je casopis za modernu umjetnost uglavnom, bavi se slikarstvom, kiparstvom i nesto malo arhitekturom (u HR i nesto vani)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inace, nisam mislio ja nista lose komentarom o casopisu.
vjerojatno bi svi htjeli nesto takvo, i cak je vecina spremna nesto raditi, al jednostavno... nema se pocetnog kapitala jel tako.
mislim da bi se cak i prodavalo, mislim to je ipak 'strucni casopic' nije za masu, mozda recimo kao fotomag, premda mi se cini bi oni imali vise citatelja.
neznam.

jel bi se prodavalo to ljudi? ha? danas uz internet i sve a i sa ljudi tolko kolko ima i dizajnera tolko kolko ima?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 09.11.2003 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
Painkillerz wrote:
Bubam bezveze, al' čini mi se da po kioscima viđam neki artsy-fartsy časopis "Kontura" (ili nešto slično). Nije li to domaći časopis za dizajn? Ako nije, sorry, jer nisam nikad prišao bliže da vidim koji je to kua zapravo.


nije, to je casopis za modernu umjetnost uglavnom, bavi se slikarstvom, kiparstvom i nesto malo arhitekturom (u HR i nesto vani)


Ahaaaaa. Ništa onda.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.11.2003 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
ne postoji "nacionalni dizajnerski štih"

that's what i'm sayin'


ne postoji jer je to cista glupost i izmisljotina. Postoji dizajn koji je namijenjen promicanju kulture/naslijedja i nacionalnog identiteta neke zemlje (a to se radi smisljeno, dakle, dizajn s tom namjerom) i postoji DIZAJN (dobar/lost/bla) koji ima svoju drugu namjenu (prvenstveno funkcionalnu) bez tih "nacional" pretenzija. Jedno s drugim nema veze, odnosno u rijetkim slucajevima moze i imati (poklopi se dobar dizajn koji je usput i dobar nacional-dizajn).
Apsolutna je idiotarija forsati i traziti da dizajn radjen u Hrvatskoj ima ispred svega predznak tog "nacional" okusa. Dizajn neke zemlje prepoznatljiv je kao takav u odredjenim razdobljima i kontekstu, a ne u cijeloj povijesti dizajna. Osim toga, to uglavnom potjece iz raznoraznih umjetnickih/dizajnerskih pokreta nekog razdoblja (koji se javljaju u toj ili vise zemalja). Dakle prepoznatljiv je "talijanski dizajn automobila 40-tih", "ruski predratni plakati" itd....

To sto radi Ljubicic je nacional-dizajn po svaku cijenu, odnosno, ok, covjek se fokusirao iskljucivo na neki svoj vid promoviranja "hrvatskog", to je maksimalno sto mogu u njegovom slucaju dopustiti (jer o kvaliteti vecine njegovih uradaka ne bih..poklali bi se, a pogotovo oko misljenja da zapravo grcevito konstantno promovira sebe po svaku cijenu iskoristavajuci na senzacionalisticki nacin te svoje "nacional-namjere").

Last edited by 4thshadow on 09.11.2003 22:18; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2003 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inace, mene zanima samo statistika ovako i misljenja ljudi u vezi casopisa
ja nisam kompetentan za pisanje neko konretno a kamoli za strucan casopis :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.11.2003 10:56    Post subject: Re: Hrvatski dizajn Add user to your forum ignore list Reply with quote

vice wrote:

1. Nepostojanje casopisa (hrvatskog) iz podrucja grafickog i produkt dizajna.[/b]
Npr. imamo 5000 vrsta casopisa koji se bave svim i svacim, dok od dizajna nista...
Vec dugi niz godina smo prisiljeni citati stranu literaturu (CA, Graphis...itd.) i moram priznat da mi je pomalo dosadilo citati Engleze, Nijemce, Svedane...itd. Ne znam da li su stvari financijske prirode ili je u pitanju to tko bi zapravo
pisao u tom casopisu...enivej, mislim da bi zainteresiranih bilo puno...


nazalost, postoji par (IMHO nepremostivih) problema:
1. urednistvo. ako se radi o komercijalnom proizvodu, treba ti komercijalno urednistvo. koji je to urednik/insider/dizajner sposoban to raditi? netko tko je radio arkzin? arkizn je propao... ljubicic? boze... fedja? ajme... hrvatski teoreticari dizajna ne da nisu komercijalni, nego su dosadni i hard-core struci.
ako se ne radi o komercijalnom proizvodu, koji ce izdavac bit toliko blesav da izdaje casopis u kojem ce se pljuvat po njegovim drugim izdanjima? mislim, ako taj casopis bude izdavao EPH, sto kad se netko u casopisu raspise o dizajnu EPH izdanja?
2. pare. u hrvata magazini ne zive od naklade. jednostavno nas je premalo. tocka. ajd ti nadji dovoljno reklama da isplatis strukovni casopis koji ima urednistvo od makar 6 ljudi (sto je minimum: glavni, izvrsni, urednik deska, redaktor, art direktor, dizajner). no chance. druga je varijanta poluprofesionalna, volonterska redakcija. koja bi mozda uspjela izgurat 2 broja.
postoji jos i varijanta da magazin izdaje neka velika tiskara (tipa radin), kojoj bi isti sluzio kao dobra promocija. to, pak, znaci da bi se magazin fokusirao na tehnicke aspekte dizajna (dakle, nove tehnike tiska i dorade). isto tako znaci da si tiskara ne bi mogla priustiti vrhunske kadrove. jednostavno, nema se dosta para.
3. sadrzaj. CA i slicni magazini su nekako blize izvoru informacija. u svijetu bas i nema press agencija posvecenih dizajnu - dakle servisi koji bi nam omogucili da primamo informacije istodobno kad i strani magazini jednostavno NE POSTOJE. dakle, nas magazin kasni mjesec dana za svijetom. makar prvih 5-6 mjeseci dok se ne pohvataju kontakti. sto je, btw, krucijalno vrijeme za uspjeh projekta. ili bi se, pak, fokusirao na domace teme. ups? domace teme...?
4. novinari. e, da samo znate kako je tesko pronac novinara koji zna prepoznat informaciju i onda je prezentirat cisto i jasno, bez prazne frazeologije... pogotovo ako se bavi dizajnom. usporedite tekstove u CA i @ sa nekim potpisima u galerijama na mi3dot.org, pa ce vam sve bit jasno.

jednostavno, cini mi se da bi bilo mudro obnovit pretplatu na computer arts (ili eye, sto zahtjeva vise para). u hrvata tesko opstaju i puno komercijalniji projekti, bojim se da za dizajn jos uvijek nije vrijeme...
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 13.11.2003 17:32    Post subject: StoSeCasopisaTice Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam vec tu i tam dizao frku oko dizajnerskog casopisa. Cak ga i jugici imaju - i to dobar, pa je zbilja zanimljivo da smo mi tak nesposobni. Istina da nema para, ali nema ni volje ili bar nije tak uocljiva. ODGOVORNO IZJAVLJUJEM da ako itko misli pokretat ili organizirat kakav casopis i ako misli da ja mogu pomoći na bilo koji način, uradio bih to i za "nista para" koliko je god u mojoj moći. Zbilja je vrijeme da ak se vec takav casopis ne pokreće, da se bar onda priča o njemu. REKOH

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 13.11.2003 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekako mislim da tu nema plodnog tla za takav casopis, bar ne onakav za kakvim bi se trebalo teziti, ie nepristran, objektivan, neklanovski. struktura urednistva je isto dvosjekli mač - uzmes 'kompetentne' suradnike, ajmo rec obrazovane = klanovsko klanje arhitektura vs. graficki vs. veleuciliste... svi znamo te spike. uzmes ljude koji po nekim standardima nisu kompetentni ali mogu dati puno vise = 'struka' takav casopis nece respectat. pa ako se danas u 'rvackoj ne moze oformiti ni normalan objektivan i neklanovski 'ziri' za pokoju izlozbicu ili natjecaj, kako ce onda za magazin...
Back to top
View user's profile Send private message
gim



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 1

PostPosted: 14.11.2003 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

>>>To sto radi Ljubicic je nacional-dizajn po svaku cijenu, odnosno, ok, covjek se fokusirao iskljucivo na neki svoj vid promoviranja "hrvatskog",<<<
istina prije dvije godine kad sam ga slusao je jos vise, lupao o tome. shvacam ga, da covjek hoce nesto napravit za svoju domovinu, novac, grb, zastavu isklesat novu bascansku plocu. hoce zivjet i nakon 200 godina. jer mu je to sad jedino i preostalo. i to mi se jedino ne svidja kod njega. jer posto to nije uspio sad opravdava svoj trud kroz svoje prezentacije. moje misljenje je da su mu to najgora djela, i da je bolje da ih zakljuca. jedino sto ostaje je taj crveni kvadratic i kocka, i to je jedino sto bi trebao od svog nacional-dizajna predat mladim narastajima i vise se posvetit prosljedjivanju ostalog znanja, sto vjerujem da je svjestan i radi to odlicno , jednostavno oslobadja ljude iz te kutije, u koju se sve vise mladih dizajnera ne svojom krivicom zatvara. sigurno ne zeli da se svi zatvor u tu njegovu crvenu kocku. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2003 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj samo mi nemojte spominjati ljubicica,...
prije 2 godine kad sam ga pitao zasto se na hrtu spajaju dvije kockice leda ispred barkoda,... znao mi je samo reci da barkod predstavlja komercijalu, a za kockice nije imao blage,... mislim svo postovanje to covjeku, ali napuhavanje je napuhavanje. ako itko radi po shabloni, onda je to on.

sto se tice casopisa, to je momentalno malo luda ideja jer bi taj casopis kupovali svi ljudi koji idu na mi3 i mozda 200 sastrane.

o da,... i ako je duke englez onda sam ja japanac Smile

ja se u potpunosti slazem sa idejom dizajnerske udruge,...
da postavimo cijene, kriterije, sva pravila igre pa nek svi imamo vise para.
meni je iskreno vam kazem DOSTA toga da mi klijent sjedi iza mene i pravi od mene "prevoditelja" sa jezika kreten - photoshop, photoshop - kreten.
jos je najgore kad kreten *ovaj* klijent komentira na sasjajsani web:" da da, to je sve super,... samo promjeni boju i ovaj tip na slici neka bude cura. ". pa opet sve ispocetka.

uff,... sta sam danas isfrustriran
nadam se da me nitko nije krivo razumio.

Pozdrav svima

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 14.11.2003 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da su te svi savrseno razmujeli... : )))

svi smo mi netko ispred fotosopa ko pokusava vodoinstalateru objasnit zasto je ova crta tu a ne tamo Brick wall
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2003 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas to! hvala bogu da nisam jedini Smile

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 17.11.2003 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:
svi smo mi netko ispred fotosopa ko pokusava vodoinstalateru objasnit zasto je ova crta tu a ne tamo


hijao, nebi ovo bolje reko, nikad!

i sad par carskih za kraj:
baci to u raster
poigraj se s tim
povecaj za 7%
cmykana ti je fotka (los jpg, ispod 60% kvalitete)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2003 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali ona standardna,
ja bi da se tu nešto vrti

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group