Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomicanje mc-a u Flash-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
_moko
Guest





PostPosted: 18.03.2005 15:02    Post subject: pomicanje mc-a u Flash-u Reply with quote

ma ja neznan šta krivo radin ili je to uobičajeno, ali nikako da dobijem glatko pomicanje elemenata u flashu. nije baš doslovno isctavanje, ali nije ni oku ugodan prelaz.
konkretno: namjeravan omogučit pomicanje po vektoriziranoj mapi s tim da je fokus uvik isti, a da se mapa miče.
da li postoji još koji način osim petlja sa koordinatama?

evo i najbanalniji primjer mog jada...

http://www.03go.hr/ruznoiscrt.html

p.s. proba san sa framerate-om...do kompa nije jer je athlon na 3000....neznan...help! please. Sad

Last edited by _moko on 18.03.2005 15:33; edited 1 time in total
Back to top
mali_od_palube



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 91
Location: Atlantik

PostPosted: 18.03.2005 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj sa ActionScriptom -
Back to top
View user's profile Send private message
_moko
Guest





PostPosted: 18.03.2005 15:50    Post subject: pa... Reply with quote

ovo i je actionScript...

Code:
onClipEvent(enterFrame){
   this._rotation += 5;
}


dapače, jednostavnije ne može...
ako se nekom da pogledat na

www.adamf.com

super site i sve lipo klizi...klizi...
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2005 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

petlja s koordinatama?? nešto si ti tu gadno krivo krenuo

ajde objasni malo što točno hoćeš, ne kuži se previše iz tvog posta... uglavnom zadavati koordinate nikako, to je no-no

EDIT: evo sad vidim AS koji si postao... to je ok, samo budi siguran da ti je framerate bar 20-30 ako hoćeš glatko
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
_moko
Guest





PostPosted: 18.03.2005 16:10    Post subject: Reply with quote

ma ne pomaže framerate samo se sve ubrza...

ne mari za koordinate i to, bitno je da ja nemogu (pa nije vrag da se ne može) nikako dobit čisto klizanje nego izgleda kao iscrtavanje.

primjer sa 30 frame per sec je još gori

http://www.03go.hr/ruznoiscrt30.html
Back to top
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 18.03.2005 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim...sta zelis postici s time?
on ima konkretnu animaciju. tj. negdje pocinje i negdje zavrsava. to mu omogucuju da stavi ease out i ease in. tebi se ova animacija vrti jednolicno u krug. na njegovom se introu isto vidi malo trzanje kada animacija ima samo pomake iste vrijednosti.
kako ta tvoja animacija treba izgledati? mislim...poceti i zavrsiti? ili je konstantno pomicanje?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 18.03.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni nije jasno sta se ovdje trza

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 18.03.2005 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_moko wrote:
ma ne pomaže framerate samo se sve ubrza...

ne mari za koordinate i to, bitno je da ja nemogu (pa nije vrag da se ne može) nikako dobit čisto klizanje nego izgleda kao iscrtavanje.

primjer sa 30 frame per sec je još gori

http://www.03go.hr/ruznoiscrt30.html


po meni je ovo bolje (gladje) samo sta se brze krece. znaci trebas se samo zajebavati s onim parametrom kod rotacije (za kolko ga pomakne)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2005 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_moko wrote:
primjer sa 30 frame per sec je još gori

pa naravno, zato smanji 5 (kod rotacije) na 3 ili 2
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
_moko
Guest





PostPosted: 21.03.2005 11:53    Post subject: Reply with quote

hvala na pomoći, ali svejedno uvik se vidi to iscrtavanje...da ne objašnjavam puno: nije kao u prirodi!
Back to top
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 21.03.2005 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onaj flash s adamf.com je negdje oko 60fpsa. A jedino sto ti jos preostaje za promijenit je za koliko se stupnjeva objekt rotira u svakom frejmu. Nemas sto vise. Inace oni njihovi "nišani" kada pritisnes neku tocku na mapi su, vjerujem, napravljeni u timelineu. Probaj postic efekt koji zelis u timelineu pa onda mozes pogledat za koliko je nesto okrenuto na svakom slijedecem frameu pa taj broj unijet kao stupanj rotacije.

Neznam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group