Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3 flash pitanjca-osnove

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tome54



Joined: 23 Dec 2004
Posts: 25

PostPosted: 01.04.2005 23:38    Post subject: 3 flash pitanjca-osnove Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.zanima me kako u flashu prebaciti sve key framove za jedno 30-tak slicica odjednom a da se ne prebacuje jedan po jedan.
2.kako se narihta da animacija kada se exportira u swf ne vrtu u krug vec da se zaustavi na zadnjoj slicici (znam da u swf "playeru" ima mogucnost da se to regulira, no to mi i nije neka shema,hocu da se animacija zaustavi bez dodatnog prtljanja u swf-u).
3.kako ubaciti neke osnovne zvukove.

pa ako netko ima volje...
tnx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 02.04.2005 00:25    Post subject: Re: 3 flash pitanjca-osnove Add user to your forum ignore list Reply with quote

tome54 wrote:
1.zanima me kako u flashu prebaciti sve key framove za jedno 30-tak slicica odjednom a da se ne prebacuje jedan po jedan.
2.kako se narihta da animacija kada se exportira u swf ne vrtu u krug vec da se zaustavi na zadnjoj slicici (znam da u swf "playeru" ima mogucnost da se to regulira, no to mi i nije neka shema,hocu da se animacija zaustavi bez dodatnog prtljanja u swf-u).
3.kako ubaciti neke osnovne zvukove.

pa ako netko ima volje...
tnx


1. ako mislis kako prebaciti sve frameove u keyframeove..selekiras te koje hoces i desna tipka..convert to keyframe

2. selektiras zadnji keyframe i otvoris actionscript i upises stop();

3. importiras zvuk..file import ..pa sta vec zelis
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tome54



Joined: 23 Dec 2004
Posts: 25

PostPosted: 03.04.2005 02:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.ne nije mi problem frameove prebaciti u key frameove vec me zanima kako nrp.: imam 20-tal key framova i kroz sljedecih 30tak slicica bi mi akciju trebao obavljati samo 1 key frame, a neda mi se za sve ostale key framove raditi sljedece: prebacivati jedam po jedan za 30 slicica i za svaki posebno kreirati motion between kojeg zapravo niti nema jer stoje na mijetu i nemicu se ali ipak bi trabali biti vidljivi.
dakle da li mogu nekako sve njih selektirati i prebaciti tik 30tak slicica i za sve odjedanput keirati taj motion between u kojuem zapravo i nema pomaka vec mi trebaju da na sceni samo mirno stoje.
btw.totalni sam pocetnik tako da neznam da li je ovo pravi nacin da dobijem animaciju kakvu zelim no nemam bolju ideju.
2.tnx.
3.ja importiram mp3 stvar koju zelim da mi svira u pozadini animacije ali nista mi se ne promjeni osim sta mi se uz kurser pojavi mali pravokutnik s kojim neznam sta da radim.
mozda bi mi zvuk tebao biti u nekom drugom formatu ili nes.
tnx abeja!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 03.04.2005 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tome54 wrote:
1.ne nije mi problem frameove prebaciti u key frameove vec me zanima kako nrp.: imam 20-tal key framova i kroz sljedecih 30tak slicica bi mi akciju trebao obavljati samo 1 key frame, a neda mi se za sve ostale key framove raditi sljedece: prebacivati jedam po jedan za 30 slicica i za svaki posebno kreirati motion between kojeg zapravo niti nema jer stoje na mijetu i nemicu se ali ipak bi trabali biti vidljivi.
dakle da li mogu nekako sve njih selektirati i prebaciti tik 30tak slicica i za sve odjedanput keirati taj motion between u kojuem zapravo i nema pomaka vec mi trebaju da na sceni samo mirno stoje.
btw.totalni sam pocetnik tako da neznam da li je ovo pravi nacin da dobijem animaciju kakvu zelim no nemam bolju ideju.
2.tnx.
3.ja importiram mp3 stvar koju zelim da mi svira u pozadini animacije ali nista mi se ne promjeni osim sta mi se uz kurser pojavi mali pravokutnik s kojim neznam sta da radim.
mozda bi mi zvuk tebao biti u nekom drugom formatu ili nes.
tnx abeja!


1. ne kuzim sta tocno hoces postici..kakva je to animacija?

3. sto se muzike tice isto mi nije bas jasno sta si tocno napravio....ubacio si je ali ne svira?

_________________
www.fritula.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tome54



Joined: 23 Dec 2004
Posts: 25

PostPosted: 03.04.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.u animaciji imam hrpetinu slova=texta koji se vrte,nestaju i slicne gluposti no na kraju animacije sav text stoji jedino se tri slova "vrte" pa me zanima moze li se nekako selektirati sve ostle key framove prebacivati ih za potreban broj slicica koji bi za sve bio isti i koji bi svi imali isti motion between tj. motion between koristim kako bi mi se svi layeri vidjeli do kraja animacije iako imaju zadatak samo stajati na odredjenom mjestu na sceni.
3.ma nemam pojma, nis se ne napravi.
daj mi molim te reci kak na naj jednostavniji nacin ubaciti neku pjesmu ili zvuk,u kojem formatu bi to trebalo biti.
jer ja na prazan novi dokument importiram mp3 pjsmu i jedino sto mi se dogodi je da se na
time liniju stvori jedan static "layer" kojega nema na sceni, i to je to
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group