Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Random pojavljivanje MC-a u flashu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 04.04.2005 20:20    Post subject: Random pojavljivanje MC-a u flashu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad bi ja trebao smisliti kako opisati ono sto mi treba Smile
Kako god bilo pretpostavljam da se problem upotrebom actionscripta moze jako lako rjesiti, problem je u tome sto o AS-u osim najelementarnijih stvari pojma nemam.

Dakle htio bi u animaciju staviti polje malih movie clipova koji bi se random fade-in-out-ali, zamislimo ovo:
oooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooo

Polje je animacija, a slova "o" MC-i, sad bi ja htio da mi se oni random fade-in-outaju, al da u svakom trenutku bar 50% njih bude vidljivo/aktivno.

Zna li mozda netko kako rijesiti moj problem?
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 05.04.2005 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onClipEvent(enterFrame){
this._alpha = (Math.random()*40);
}

a ti se sad igraj sa mnozenjem clipova itd.....

a moze i ovako pa se igraj:

onClipEvent(load)
{
speed = 0.5;
this._alpha = 0
}
onClipEvent(enterFrame)
{
privremeno = this._alpha + speed;
this._alpha = (Math.random(privremeno)*5)/(Math.random(100,privremeno));
}

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 05.04.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma može i lakše Smile

1. nacrtaj taj O.
2. pretvori ga u movie clip.
3. unutar njega napravi animaciju (fade out/fade in).
4. e, sad. Prva tri frame-a moraju bit obična. Znači pomakneš sve frameove animacije prema desno za tri frame-a. Prva tri bi trebala biti prazna, tako da kopiraj taj objekt u prvi frame da popuniš sva tri.
5. napravi novi layer.
6. napravi tri keyframe-a.
7. u prvi keyframe novog layera stavi ovu skriptu:

E = Number(getTimer())+Number(random(10000));

8. u drugi frame stavi ovu skriptu:

if (Number(E)<Number(getTimer())) {
gotoAndPlay(4);
}


9. u treci frame stavi ovu skriptu:

gotoAndPlay(2);

----------------

sad imaš dva layera. na prvom je actionscript, a ispod su tri ista framea i zatim animacija. to bi ti bilo to!! Smile Stavi taj movie clip na stage i vidjet ces da se randomly pokreće. Sad samo radiš copy>paste koliko god želiš po stage-u i svaki će ti se pokretati u drugačijem vremenskom razdoblju. Jako kratkom btw. Ako želiš da se ti rijeđe pokreću onda promjeni onaj broj na kraju (10000) na više, a ako hoćeš da se ti još brže pokreću onda stavi manji broj. Evo napravio sam ti i FLA verziju ako ne skužiš. Eto, uživaj. Hope it helped.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 05.04.2005 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na savjetima!
Prvi nacin je ok, al nazalost malkec nezgodan za jednog AS selju-belju Very Happy

luksy wrote:
Evo napravio sam ti i FLA verziju ako ne skužiš. Eto, uživaj. Hope it helped.

Pomoglo je itekako!
Mislim s vremenom bi i sam shvatio di i kako sto staviti, al ovako je ipak daleko lakse, fala jos jednom.

Idem se sad malo igrat pa ukoliko naletim na ekstra nejasnoce kasnije jos gnjavim.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group