Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zračenja i sl.?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 11.04.2005 18:12    Post subject: Zračenja i sl.? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ovako ljudi, javio m se prije neke dvije godine jedan problem naime iz mog starog 15" monitora su mi se nakon recimo 2-3 minute počele pojavljivati neke crte koje kao da pucaju iz fontova. Kada bih npr. gledao svoj clean desktop vidio bi kako mi iz my computer ikonice tj. samog naziva my computer pucaju sa ljeve na desnu horizontalne crtice veličine fonta.Kada stisnem print screen ih na slici nevidim ali evo kako to otprilike izgleda
My Computer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ok rekoh monitor je start popizdio je i šta ja znam, odoh u ZG i kupim novi 17" Samsung SyncMaster 793DF kad ono nakon 2-3 tjedna dobrog rada ista fora. Možete si zamisliti kako je meni surfati ili kucati nešto u Wordu. Zanima me dali je netko imao sličan problem ili dali netko zna o čemu je riječ? Zračenja nekog trećeg uređaja? Bad luck sa monitorima ili šta već?
Tenks in advance

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 11.04.2005 18:21    Post subject: Reply with quote

hm...dijagnoza = neakvo magnetsko polje...
da nemas slucajno uz monitor zvucnike ili slusalice neakve...ili pak nesto 3. sto stvara magnetsko polje ...jer dijagnoza mi se cini tocna,...

probaj sve maknut od monitora...sve uredjaje...pa cak ak je npr uz zid monitor a u drugoj sobi na istom mjestu uz zid velki zvucnjak....

2. premjesti samo kuciste i monitor na neko drugo mjesto i probaj...
3. otfuraj kod nekog svoj monitor pa probaj...
GL!
Back to top
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 11.04.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brz si čovječe. Pa i ja brijem da je to jer sam sa kupnjom monitora kupio i cijelu novu konfu pa je maltene nemoguće da je stara grafička ili šta ja znam. Evo upravo gledam šta bi moglo biti na zidu i jednio je kutija od osigurača ravno iznad monitora. Zvučnika nema. Pokušat ću nakako okrenuti sve naopako pa bum javil kako je prošlo

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 11.04.2005 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih rekao kutija sa osiguračima Smile
Back to top
View user's profile Send private message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 11.04.2005 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad sam premjestio cijeli stol sa svim na drugi kraj sobe dakle suprotno od ugla gdje je prije stajalo i još uvijek me je*e. No došlo je do napretka naime kada zveknem monitor lakše onak sa strane crte nestanu pa se ponovo pojave nakon nekog vremena.
Ali nije ni to riješenje.
Može sljedeći prijedlog.Samo da nije premjesti računalo u drugi ugao sobe Laughing

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 11.04.2005 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da sam na tvom mjestu odnio bi monitor do frenda, time bi utvrdio radi li se o monitoru, ili do greske na grafickoj kartici, ukoliko je ono prvo vjerojatno imas jos garanciju, pa znas sto ti je ciniti. U svakom slucaju nakon fizikalije znat ces u cemu je problem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 11.04.2005 21:15    Post subject: Reply with quote

ej...ja toi na svom monitoru imam button koji ti ima slicicu onaj magnet ko u crticima i grom...i onda to stisnem i cijeli se screen zatrese i isprave se sve te linije i greske od magneta...
al moj monitor je star 12 god Sad
Back to top
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 11.04.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
ej...ja toi na svom monitoru imam button koji ti ima slicicu onaj magnet ko u crticima i grom...i onda to stisnem i cijeli se screen zatrese i isprave se sve te linije i greske od magneta...
al moj monitor je star 12 god Sad


Degauss Smile

No ti si još super prošao. Kolega ima trafo stanicu pod prozorom i ne isplati mu se uopće imati komp doma jer...slika mu bježi kroz prozor Smile
Back to top
View user's profile Send private message
brainless



Joined: 01 Dec 2004
Posts: 96
Location: nyc

PostPosted: 11.04.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo izgleda da sam riješio problem premještajem. Crta više nema a ni nemoram lupat po monitoru Laughing

Naponski kabal je bio malo klimav pa sami to riješio od onda više nezajebava.

Quote:
ej...ja toi na svom monitoru imam button koji ti ima slicicu onaj magnet ko u crticima i grom...i onda to stisnem i cijeli se screen zatrese i isprave se sve te linije i greske od magneta...


Taj gumb imam i ja ali mi nije rješavao problem. Evo sad sam neka dva sata online i sve ok

Hvala na savjetima

_________________
Making the world a better place since 1983 !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group