Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
valjda session i slično

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova
View previous topic :: View next topic  
Author Message
buzztard



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 84

PostPosted: 18.11.2003 01:01    Post subject: valjda session i slično Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne želi me ulogirati na glavnim stranicama iako sam u forumu ulogiran. mislim da mi je u međuvremenu istekao session na sajtu. nisam 100% siguran.

_________________
___(-o_o) .o( The tears of stangers are only water. )________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2003 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, to se zna desit nakon duzeg inactivityja. zgasi browser i opet upali i np. radi se o tome da forum ima svoj interni sessioning tako da se expajranje forum sessiona i core sessiona nekad ne poklopi. nije neki major issue pa zato i nismo puno razbijali glavu s tim, al doci ce i to na red.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
buzztard



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 84

PostPosted: 18.11.2003 11:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto ne koristite isti session?

_________________
___(-o_o) .o( The tears of stangers are only water. )________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2003 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato sto je forum phpbb koji sessioning ima rijesen na svoj nacin. mi smo napravili integraciju foruma s nasim core.web sustavom ali ovo nije bilo potrebe mijenjat zato sto previse stvari u phpbb-u relyja na te njihove mehanizme. ergo puno posla, puno potencijalnih problema i mali gain. ima varijatni da se problem rijesi na drugi nacin ali trenutno nije na vrhu todo liste.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sh00le



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 18.11.2003 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam i ja jedan problem..

Ne radi mi autologin na forum (na njega idem direktno)..

Ima li ko ideju u čeme je problem?!
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 18.11.2003 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sh00le wrote:
Ne radi mi autologin na forum (na njega idem direktno)..

Ima li ko ideju u čeme je problem?!

A na siteu ti radi? Mislim, ja najnormalnije dodjem i na forum i na site direktno...
Koji browser? Koje postavke? Imas iskljucene cookie mozda nekim cudom? Firewall eventualno, ali sumnjam iskreno? Ovak na prvu nemam pojma, daj detalje tocno...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sh00le



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 18.11.2003 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
sh00le wrote:
Ne radi mi autologin na forum (na njega idem direktno)..

Ima li ko ideju u čeme je problem?!

A na siteu ti radi? Mislim, ja najnormalnije dodjem i na forum i na site direktno...
Koji browser? Koje postavke? Imas iskljucene cookie mozda nekim cudom? Firewall eventualno, ali sumnjam iskreno? Ovak na prvu nemam pojma, daj detalje tocno...


Evo sade sam testiro i na siteu i na forumu..
Jok ne radi...

Browser IE 6.0 (shell Crazy Browser)
Postavke one koje su normalne i koje rade sa ostalih 8 foruma potpuno normalno (što znači automacki me logira).


P.S. Ako nekom nešto znači prošli tjedan je sve bilo ok..
Uglavnom /me zbunjen... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.11.2003 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sh00le wrote:
Evo sade sam testiro i na siteu i na forumu..
Jok ne radi...

Browser IE 6.0 (shell Crazy Browser)
Postavke one koje su normalne i koje rade sa ostalih 8 foruma potpuno normalno (što znači automacki me logira).

P.S. Ako nekom nešto znači prošli tjedan je sve bilo ok..
Uglavnom /me zbunjen... Cool

Aj probaj obrisat cookie-je vezane za mi3, pa onda opet probaj... Stvarno ne znam sto moze biti, buduci da ti je sve radilo prosli tjedan, a koliko me sjecanje sluzi nismo nista mijenjali na tom dijelu Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sh00le



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 21.11.2003 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
sh00le wrote:
Evo sade sam testiro i na siteu i na forumu..
Jok ne radi...

Browser IE 6.0 (shell Crazy Browser)
Postavke one koje su normalne i koje rade sa ostalih 8 foruma potpuno normalno (što znači automacki me logira).

P.S. Ako nekom nešto znači prošli tjedan je sve bilo ok..
Uglavnom /me zbunjen... Cool

Aj probaj obrisat cookie-je vezane za mi3, pa onda opet probaj... Stvarno ne znam sto moze biti, buduci da ti je sve radilo prosli tjedan, a koliko me sjecanje sluzi nismo nista mijenjali na tom dijelu Smile


Yap pomoglo brisanje cookiea
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.01.2004 12:41    Post subject: autologin i logout? Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
zato sto je forum phpbb koji sessioning ima rijesen na svoj nacin. mi smo napravili integraciju foruma s nasim core.web sustavom ali ovo nije bilo potrebe mijenjat zato sto previse stvari u phpbb-u relyja na te njihove mehanizme. ergo puno posla, puno potencijalnih problema i mali gain. ima varijatni da se problem rijesi na drugi nacin ali trenutno nije na vrhu todo liste.


Nešto što je vezano uz diskusiju s autologinom: da li klikanjem 'logout' uništavamo session tako da nas site pomoću cookie-a ponovno ne ulogira, i da li je uopce potrebno koristiti logout kad koristimo cookie?

Pitam zato sto mi se cini da me par puta ulogirao automatski nakon logouta, a prethodno sam koristio cookie (uz problem u IE koji su i drugi ovdje imali).

- Sulien
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.01.2004 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

klikom na logout zavrsava samo trenutni session, ne ubija se autologin cookie, jer bi onda taj isti autologin izgubio svrhu Smile

ako si stisnuo logout i ugasio browser, naravno da te ponovno ulogirao kad si upalio novi browser i dosao opet na site ili forum, ali ako si stisnuo logout i u istom browseru (sessionu) kliknuo na neki link negdje dalje na siteu ili na forumu, ne bi te trebao ponovno ulogirati... sad sam probao i radi na taj nacin...

mozda sam samo krivo shvatio sto si zelio reci?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.01.2004 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
ako si stisnuo logout i ugasio browser, naravno da te ponovno ulogirao kad si upalio novi browser i dosao opet na site ili forum, ali ako si stisnuo logout i u istom browseru (sessionu) kliknuo na neki link negdje dalje na siteu ili na forumu, ne bi te trebao ponovno ulogirati...


Stvar je ovakva - autologin bas i ne radi (probat cu izbrisati cookie, drugima je to upalilo), ali pitao sam za drugi problem: kada stisnem logout, izvrsi se skripta, ekran trepne, i evo me natrag na glavnoj stranici, samo sto najnizoj kucici desno i dalje pise "Welcome, Sulien" kao da se nikakav logout i nije desio. Podjeca me na to kako sam ja jednom napravio logout na svom testnom site-u zaboravivši pri tome da će me nakon logouta moja skripta (kojom sam se jako ponosio) ponovo ulogirati zbog postojeceg kolacica. Naravno, to sam odmah ispravio, a i ne vjerujem da se to desilo na vasem site-u, samo mislim da session nije pravilno unisten ili nesto slicno... (?)

I jos: da li je dobra praksa odlogiravati se nakon svakog browsanja?

_________________
jebo signature!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 07.01.2004 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

I jos: da li je dobra praksa odlogiravati se nakon svakog browsanja?


neznam zasto bi to radio?

a i vjerojatno session crkne nakon nekog vremena.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.01.2004 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien:
Probaj obrisati cookie - to bi ti moglo rijesiti i jedan i drugi problem... ako ne rijesi, vici pa cemo ispitivati stvar dalje - moguce je da i taj nas kod stekucka negdje u nekim slucajevima...

Glede logouta, nemas nista od toga, osim ako neces recimo gasit browser, a predajes ga nekom drugom u ruke i ne zelis da surfa po sajtu pod tvojim loginom... Lakse ti ga je zgasit samo Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2004 11:04    Post subject: izgubljeni session Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos jedna stvar glede ove diskusije (ali nije u vezi autologina) - na vasem siteu sam oko tjedan dana i sljedece mi se desilo već dva-tri puta: surfam po stranici, citam, pisem, otvaram nove prozore, zatvaram stare (ali niti jednom ne zgasim cijeli IE), i kad zelim odgovoriti nekome na forum pise u dnu ekrana "you can't post replies, you can't post new topics", pogledam gore i vidim da vise nisam ulogiran, a nisam se micao sa tastature i misa zadnjih pola sata. Kao da je session cookie pocinio samoubojstvo u tom procesu browsanja i klikanjem na sljedeci link postajem gost.
Ako je na pocetku svake stranice session_start(), a nema sanse da se desio nekakav timeout na serveru jer stalno browsam, kako je moguce da session cookie izgubi?

-Sulien
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.01.2004 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo se desava ako u jednom od prozora neko duze vrijeme ne napravis nista nego ga samo imas otvorenog, session istekne i ode pa-pa za kompletan browser session...
"It's not a bug it's a feature" Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Ovo se desava ako u jednom od prozora neko duze vrijeme ne napravis nista...


Taj timeout u php-u po defaultu uznosi oko 3 sata, ako se ne varam. Nije valjda namjesten na pet minuta Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2004 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tajmaut je po defaultu 1440 sec, ili 24min
kod nas je 1800 sec
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group