Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zlaaaato...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 19.11.2003 13:35    Post subject: zlaaaato... Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne duljim, evo ga pitanje...
imam cestitku napravljenu u PS i sve mi je cool, samo bi ja da to iz tiska ode sa ZLATNIM slovima, a to ne znam nastelat...jel bi bio netko ovdje tak dobar da mi pomogne?! pls? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 19.11.2003 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To nemres dobit u shopu i s normalnim tiskarskim bojama... moras napravit poseban film za to ( u punom tonu) i rec im da oces zlatno od toga. Obicno to ide neka folija gore ili slicno, vise se ne sjecam...
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 19.11.2003 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima jedna nova shema tiskanja metalik boja, no nisam siguran dal je neki od nasih tiskara vec koriste. a boga mi ni ljudi za pripremu.
sve se da nariktat u compu.
no...treba kupiti disk...tiskara treba kupiti licenciranu mashinu te jos jednu boju i pridodati je CMYKu...bla..bla
super je to sto se sa jednom dodatnom tintom sve boje mogu isprintati metalik.
treba to jos dodatno prouciti. vjerojatno ni sam nisam shvatio sve mogucnosti, no vidio sam njiohov promotivni materijal otisnut na papiru. izgleda genijalno.
mozda jednom dodje i kod nas.

info na:
www.metal-fx.com[/url]

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 19.11.2003 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da kak je bond reko moras zlato definirat kao posebnu boju (puni ton)
i pustit na poseban film.....i rec ljudima koji ce ti to tiskat da oces da ti to bude
zlato pa po mogucnosti pridodaj uzorak ili ti maketu uz to

ako je veca povrsina zlata ostavi svoj uzorak zlatne boje na postojecoj
slici (radis u ps-u) ak sam dobro skuzio i napravi novi lejer od istih slova koji ce bit zlatan
(tj. ta tvoja peta boja) al to samo ako je veca povrsina zlatna jel ces dobit puno vjerniji otisak pogotovo ako jos lak ide na to, znaci da ispod te tvoje zlatne bude jos tri sloja boje
....ja ti obicno stavim 10% cyana 30 % magente i 60 % zute ......al to samo radis ako ti to ide iz cmyk-a tj sve 4 boje .....ak definiras samo dvije recimo onda radi bez podloge
samo stavi kao spot ili ti posebnu boju (obavezno puni ton) Smile

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
iwill



Joined: 05 Dec 2003
Posts: 10

PostPosted: 05.12.2003 02:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok za laika ovako rečeno. Recimo oćemo isprintati slova ZLATO.
ZLATO je prazno okolo je crno na filmu. Npr. čokolade Fantasy od Zvečeva hahaha!! Ne zezam se stvarno ih pogledaj i kupi jednu, zatim raširi etiketu i smaži čokoladu (stvarno je ok Wink) e ta etiketa crvene ili plave boje sva mora biti crna (možeš zamisklit to) za pripremu za film, a slova ne smiju biti popunjena (prazno) film za zlatotisak. AKo se dobro sjećam ima i ispod slova ornament i on mora biti otvoren aušparanc ili ti tako nekako, ako je zlatan.Ohbrati pažnju da ispod slova ima sjena i to mora da se vidi na filmu. Ma čovječe šta će ti zlato to košta.
Ti vjerovatno misliš na ovo...pretvori fotku u crno bijelu ali ne tako da ideš u grejskale nego lupi desaturejt i ispuni selektiranu površinu nekom tamnom toplom smeđom (ako to postoji) bojom da dobro sam napisao smeđom...nakon toga u Layer paleti lupi COLOR blend mod ( se to tako zove) i imaš zlatnu.Kada vidiš kako to funguje igraj se malo dok ne dobiješ zlatnu komšija kako je tebi po volji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group