Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
maxDSL & 2PCa
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 15:58    Post subject: maxDSL & 2PCa Add user to your forum ignore list Reply with quote

uglavom!

iman dva PCa ( xp sa servis pakom dva)! mreža uredno radi! sve zakon samo me dsl zeza. ima ko ideju kako to rijesit, dsl je onaj od 99 kuna Razz, ide preko ISDNa ... pa je shema sta iman neke dvi konekcije! kad upalin kompic ucita mi da je veza od 384kbps uspostavljena a kad se spojin na adsl piše veza od 1Mbps. ako van to sta pomaze Smile

aj moze pomoć!

unaprid hvalaaa Very Happy

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.05.2005 16:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mreža radi,
radi li dsl ?
radi li na jednom barem ?
na onom di je instalirano ?

ako radi
onda shareaj konekciju i na onom drugom pod gateway postavi IP adresu ovog računala koje ima dsl i shareanu konekciju.


or read forum.
Back to top
View user's profile Send private message
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 03.05.2005 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je normalno da ucita 2 veze, jedna od dsla a druga 'spoj do dsla'. Ja imam 4 compa na kojima je sad routano sve, no prije sam imo sharing isto. Radilo sve super. Znaci ako radi mreza, i ako radi dsl na glavnom compu onda samo shareaj i thats it.

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2005 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi si switch i problem riješem. imaš ih i za manje od 100kn

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.05.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
kupi si switch i problem riješem. imaš ih i za manje od 100kn

nema switcha za manje od 100 kuna ima hub-a , ne nije isto, ali će njemu poslužiti.
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rjesenje... cito na mikrosoftu...

naime, za shareanje konekcije bez koristenja proxy programa jedino rjesenje je:

1. na komp na kojemu ti je adsl (nadam se ethernet) ti trebaju biti DVIJE MREZNE kartice (tako brate pise na mikrosoftovom sajtu)
2. na drugom kompu / ostalima samo jedna
3. tek tada ti internet conn sharing radi, tj. mozes samo stavit gateway IP tvog kompa sa dvi mrezne i ideeees.

isdn radi jerbo imas isdn modem + mrezna... ics trazi dvi mrezne za to... ja imam hub i moram ic preko proxya... (s drugog kompa) a to mi je tlaka...

enivej, procitaj malo po netu, meni se neda stavljat jos jedna mrezna u kuciste tako da sam to odjeba zasad... nemam di ustekat tu drugu mreznu Very Happy...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.05.2005 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili recimo jeftinije usb adsl modem izabrat prilikom instalacije.
Confused
đizs što nedate 100 kuna u pađe onom finom čiki iz T-com-a da vam to sve spoji..
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto bi mu da 100kn extra kad ce on to sve fino namistit i ja za misec dana formatat komp... radje cu sam se ispizdit dok ne nadjem rjesenje... bar cu ga moc nac opet nakon toga...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 03.05.2005 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
zasto bi mu da 100kn extra kad ce on to sve fino namistit i ja za misec dana formatat komp... radje cu sam se ispizdit dok ne nadjem rjesenje... bar cu ga moc nac opet nakon toga...


i hear you bro'!!! Very Happy

potpisujem.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako je ... ma napetijemi je da sam naucim! sta on mi dodje instalira sve i ode! a ja ka papak kanije neznan nista Rolling Eyes

nego.... sema je sta je dsl spojen na usb..ima samo jedna kartica na svakom od kompica ..e al još veća šem je da san ja to sve uspija odavno i on mi uredno prepozna DSL na drugom kompicu kad se spojin ( otvori mi sam onaj Gateway nešto.. ) al neželi se nikako spojit? uredno prikaze da je spojin al neće nikako! ebiga! jel može bit do Servis paka 2 !? e da i isklučia san i Firewall! mislia san da je to toga al isto neradi!

tnx evribodi Very Happy

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 03.05.2005 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ak je adsl preko usb-a onda ti ne trebaju 2 mrežne dosta je samo jedna. Znaći što tebi treba je klasično umrežavanje dvaju kompjutera. Treba ti crossover kabel. O umržavanju ti je bilo prije nekoliko dana tema na forumu ovdje. Ako gdje zapneš javi se
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ak ti je usb mozes to nekako srediti, ali u principu najbolje je rjesenje preko etherneta... to su mi cak T-Comovi serviseri rekli...

doduse, provaj nac malo na netu o tom ICsharingu, uvik ti ostaje da jedan komp ide preko proxija... al mislim da bi usb trebao moc NEKAKO namistit... trust me... ja sam JEDNOM uspio... to je ipak Windows Very Happy haha...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@bozob - ma spojia san ih ja vec. citaj postove gori Razz
@burne - daj aj posalji mi te servisere ih na adresu firme Very Happy

e a sta je najjace bilo! kad san ih u pocetku spojia sve je radilo! jedan je bia SP1 a drugi SP2! i lipo mi se spojia i sve radilo a sad kad oba dva imaju SP2..neće. fak! jel može bit do servispakova

ajmo jos kreativnih solucija i ideja! tnx

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.05.2005 22:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze biti moze biti... tako je u biti i meni prvi put radilo... moj je ima SP1, drugi ima SP2... hmmmmm?

ali mi priki sta ima SP2 na oba kompa sve radi besprijekorno... morat cu malo to "istraziti"... dunno... jer ono sta sam vidija, ekipa masivno koristi te dvi karte i to... a meni ne odgovara... mislim, dzabe mi sta imam onda hub u kojem mi ustekan adsl... jer bi tija da onaj drugi komp moze na net kad moj nije upaljen...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 04.05.2005 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
jurka wrote:
kupi si switch i problem riješem. imaš ih i za manje od 100kn

nema switcha za manje od 100 kuna ima hub-a , ne nije isto, ali će njemu poslužiti.
Very Happy


kaj nema, kad ima!

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.05.2005 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne košta manje od sto kuna a radi kao half duplex hub..
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 04.05.2005 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda sam ja blesav
u hgspotu piše "Data TransmissionFull Duplex"

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.05.2005 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napisao sam kako radi, a to da na plotu pise pichka - nemora nuzno znacit da cemo svi gurat nesto u njega.

govno od hardware-a koje ne da nemre routat pakete , nego pokušavajući još uspori promet.. - i zato radi kao half duplex hub - uglavnom govno od opreme.

i ne košta manje od sto kuna
Razz
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 04.05.2005 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm, ocito si ti testiro sa krivim stvarima... ja sam spojio testni adsl kod prijatelja i jos 7 kompova preko bas ovoga huba i svakome je uredno islo oko 100kbps... i jos smo igrali preko neta dok smo medjusobno snimali neke fileove. No dobro... bilo bi to jos bolje za kupiti jedan od 500kn za kucnu upotrebu i za dva kompa Wink
p.s. da se razumimo, da sam ima vise love, kupija bi ja bolji, ali ko sto reko, za kucnu upotrebu je more than enough...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.05.2005 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma naravno
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 04.05.2005 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ga preporučio zato što smo takve nedavno dobili na poslu... sve nam radi ok, imamo gro kompova spojenih, ne zna, zašto bi štekalo samo na dva kompa.

i da, to je više od 100 kn Very Happy
čak 126,00 kn (sa pdv-om)

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.05.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super, vi koristite i dalje te , ja ću nortel networks i sve super Smile
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 04.05.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e super! a odgovor na moj problem glasi !?!

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.05.2005 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš li usb ili utp varijantu dsl modema ?
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 04.05.2005 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skrollaj gore pa vidi Smile! USB!

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group