Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iMac G5
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 04.05.2005 08:55    Post subject: iMac G5 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Konacno!!11!!!

ja sam svoje oko bacio na:

The new iMac G5, for a suggested retail price of $1,799 (US), includes:

* 20-inch widescreen LCD with 1680-by-1050 pixels;

* 2.0 GHz 64-bit PowerPC G5 processor;

* 512MB of 400 MHz DDR SDRAM;

* 8X SuperDrive (DVD+R DL/DVD+/-RW/CD-RW) optical drive;

* ATI Radeon 9600 graphics processor with 128MB video memory;

* Built-in AirPort Extreme wireless networking and Bluetooth 2.0 +EDR;

* 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet networking, 56K V.92 Modem;

* 250GB Serial ATA hard drive running at 7200 rpm;

* Two FireWire 400, three USB 2.0, two USB 1.1 ports;
and
* Built-in stereo speakers and microphone.

Applause Applause

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 04.05.2005 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a cijena kod nas?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 04.05.2005 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dual layer Superdrive
Veeeliki hard
Vise RAMa
Tigar

weeeeee!!

$1799 u Ameriki.
cca. 14000+pdv kad stigne kod nas, nadam se ne više Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 04.05.2005 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
a cijena kod nas?


ne znam, ali ja koristim jedan "loop" koji mi omogucuije da kupim iz US, bez carine i pdv-a! lucky me! Cool

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 04.05.2005 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PaNtHeR wrote:
Dual layer Superdrive
Veeeliki hard
Vise RAMa
Tigar

weeeeee!!

$1799 u Ameriki.
cca. 14000+pdv kad stigne kod nas, nadam se ne više Smile


predviđam 15900 sa pedeveom (bez popusta) super kombinacja...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.05.2005 02:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sebi narucio:

20" 2Ghz iMac G5
ati radeon 9600 128MB
dual layer DVD+/-RW+/-R 8x
250 GB SATA
airport extreme
bt
i BTO (Build To Order) opcije
1GB RAM (single module)
wireless keyboard/mouse
apple care protection plan

sve to za 2,203.00 zelenih=cirka 1700 ojra!

trebao bih ga imati pocetkom lipnja. yeah!!!!!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.05.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

12600kn za tu masinu ??? jebate... svaka cast... sad znam sta si uzimam krajem lita...
A reci ti meni, pari mi se da je tu oslobodjeno nekih dadzbina, jer gledam cijene na apple.hr i vidim da su puno vece i da nema 2ghz mac...

P.S. kako to da je iMac 2.0 (koji ukljucuje monitor) jeftiniji od PowerMac iste jacine bez monitora?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.05.2005 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
P.S. kako to da je iMac 2.0 (koji ukljucuje monitor) jeftiniji od PowerMac iste jacine bez monitora?


di si to video? na apple.hr ili na apple.com?

dazbine ja ne placam.....



koskar wrote:
ne znam, ali ja koristim jedan "loop" koji mi omogucuije da kupim iz US, bez carine i pdv-a! lucky me!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2005 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
ja sebi narucio:
20" 2Ghz iMac G5


jesi provjerio napajanje? čini mi se da nove imace rade za 110/60 ili 220/50. nisam baš siguran, ali mi ta informacija sjedi negdje u primozgu... u svakom slučaju - better safe than sorry.

također, mislim da ti se za stolna računala ne isplati apple care protection plan - samo za prenosnike kupljene u americi dobivaš worldwide garanciju


btw, fini izbor. ubjedljivo najbolji kompaktni stroj svih vremena (premda imac g4 "stolna lampa" nešto bolje izgleda). mljac!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2005 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
kako to da je iMac 2.0 (koji ukljucuje monitor) jeftiniji od PowerMac iste jacine bez monitora?


paaaa, mislim da si nešto pobrkao. ne postoji single 2.0 G5 powermac

cijene u usa:

imac 20" single g5 2.0 $1800

powermac dual G5 2.0 $2000

razlika je u procesoru više, bržem busu (1ghz naprema 667 mhz) i mogućnosti upgradea.
imac je kompaktni stroj koji ima ograničenu mogućnost proširenja - samim tim je namjenjen drugačijem tržištu

btw, single 1.8 powermac košta $1500
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.05.2005 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jes, da, malo sam "polupao loncice" tu... dobro.. al recite vi meni, jel se isplati uzet iMac 20" za rad sa photoshopom i indesignom te malo ilustratora... znaci rad za tisak sa slijama i fajlovima velicine od 200mb...

trenutno radim na pcu 2.6 i sad razmisljam sta mi je bolje, da idem na amd64bit sa gb rama i malo zescim grafama i sl... ili bi presa (zbog poprilicnog manjka prostora u stanu) na iMac... na kompu, barem u zadnjih 5-6 mjeseci maisvno radim grafiku i pripremu za tisak tako da za igre mogu uvik koristiti piceka kojeg bi dao starome...

pa sad, ako mi mozete pomoc bilo bi zakon... znaci je li single 2.0 ghz bolji od 3.0amd... al ono, necu flejmanje, nego me samo zanima misljenje ljudi koji su ovo probali i rade na tome...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.05.2005 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
jes, da, malo sam "polupao loncice" tu... dobro.. al recite vi meni, jel se isplati uzet iMac 20" za rad sa photoshopom i indesignom te malo ilustratora... znaci rad za tisak sa slijama i fajlovima velicine od 200mb...

trenutno radim na pcu 2.6 i sad razmisljam sta mi je bolje, da idem na amd64bit sa gb rama i malo zescim grafama i sl... ili bi presa (zbog poprilicnog manjka prostora u stanu) na iMac... na kompu, barem u zadnjih 5-6 mjeseci maisvno radim grafiku i pripremu za tisak tako da za igre mogu uvik koristiti piceka kojeg bi dao starome...

pa sad, ako mi mozete pomoc bilo bi zakon... znaci je li single 2.0 ghz bolji od 3.0amd... al ono, necu flejmanje, nego me samo zanima misljenje ljudi koji su ovo probali i rade na tome...


e...
imaš svu silu za i protiv, ali mislim da je osnovno pitanje - živciraju li te windowsi?
ako windowse smatraš dobrim, stabilnim i kvalitetnim os-om, ostani na piceku.

mislim da bi ti najbolje bilo pronać nekog tko ima maca, sjest uz njega na sat-dva i vidjet razliku u filozofiji osx-a i windoza...

btw, za ugodan rad sa photoshopom na imacu, treba ti minimum giga ram-a. dva giga je idealno.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
koskar wrote:
ja sebi narucio:
20" 2Ghz iMac G5


jesi provjerio napajanje? čini mi se da nove imace rade za 110/60 ili 220/50. nisam baš siguran, ali mi ta informacija sjedi negdje u primozgu... u svakom slučaju - better safe than sorry.


Samo da znas za ubuduce, svi, ali bas _svi_ Macovi imaju takav power supply da rade sa napajanjima 100-240 V. Ono, ne samo da si siguran da ce raditi na raznim kontinentima, nego si popriclino siguran i od oscilacija napona.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.05.2005 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
jes, da, malo sam "polupao loncice" tu... dobro.. al recite vi meni, jel se isplati uzet iMac 20" za rad sa photoshopom i indesignom te malo ilustratora... znaci rad za tisak sa slijama i fajlovima velicine od 200mb...

trenutno radim na pcu 2.6 i sad razmisljam sta mi je bolje, da idem na amd64bit sa gb rama i malo zescim grafama i sl... ili bi presa (zbog poprilicnog manjka prostora u stanu) na iMac... na kompu, barem u zadnjih 5-6 mjeseci maisvno radim grafiku i pripremu za tisak tako da za igre mogu uvik koristiti piceka kojeg bi dao starome...

pa sad, ako mi mozete pomoc bilo bi zakon... znaci je li single 2.0 ghz bolji od 3.0amd... al ono, necu flejmanje, nego me samo zanima misljenje ljudi koji su ovo probali i rade na tome...


za grafiku ako mozes uzmi duala G5 2.0 ili 2.3...

iMac je zakon al nemos ga usporedivat sa nekom sad franken amd pilom, to je ferari protiv šlepera...

200 Mb fajle u PS-u i illustratoru nisu problem, samo napuni giga il dva rama...iMac ima 180 ili 250 Gb disk koji bi trebao biti dovoljan jerbo radis backup na dvd jelde, al znaj da unutra vise iod tog diska ne stane...imas opcije vanjskih diskova...

problem bi ti mogo biti lcd moitor koji je na iMacu izvrstan al niti jedan lcd nije jos on par sa dobrim crt om za obradu kolora...

btw frend mi ima tog iMaca doma i nemos virovati kako stroj lipo radi i izgleda...a tek tigar Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
e...
imaš svu silu za i protiv, ali mislim da je osnovno pitanje - živciraju li te windowsi?
ako windowse smatraš dobrim, stabilnim i kvalitetnim os-om, ostani na piceku.


Ja iskreno ne vidim sto bi to moglo biti "protiv", osim financija. Ljudima koji ne gube vrijeme na plain old "prckanje" po kompu nego se bave konkretnim stvarima (grafika, video, glazba) Mac se ionako isplati od jednog ili dva obavljena posla. A isti ti se ne bi ni mrtvi vratili na Windowse, cak ni uz argumente da ih racunalo kosta visestruko manje. Nije tu nikakav elitizam u pitanju, cinjenica je jednostavno da je i OS jako zahvalan za koristenje, da je odrzavanje racunala doslovno zero effort, i da je i sam software odlicno napisan tako da nema boga da neki vrag krepa i zajebe projekt.

"Isplati li se kupovati Maca" totalno ovisi o onome tko ga kupuje. Vjerujem da se svi slazu da je suludo u danasnjim prilikama (osim ako nisi loaded beyond belief) dati 15k kuna za stroj samo zato da bi isao misem preko docka i gledao kako se ikonice povecavaju. My point being, Mac je odlican alat za rad. Mozes li njime zaraditi, neces pozaliti sto si ga kupio.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.05.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Samo da znas za ubuduce, svi, ali bas _svi_ Macovi imaju takav power supply da rade sa napajanjima 100-240 V. Ono, ne samo da si siguran da ce raditi na raznim kontinentima, nego si popriclino siguran i od oscilacija napona.


Jel ovo vrijedi i za monitore?
MOZDA bih imao opciju da mi frend dofura 20icu iz US ak cu imat love jos tad (tamo je 800$ cini mi se) pa sam mislio pitat u Apple servisu da li bi mogao kupiti tu napajanje posebno + da li mi vrijedi garancija...

Jel zna tko ziher, ak je bio u slicnoj situaciji?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
lekke wrote:
Samo da znas za ubuduce, svi, ali bas _svi_ Macovi imaju takav power supply da rade sa napajanjima 100-240 V. Ono, ne samo da si siguran da ce raditi na raznim kontinentima, nego si popriclino siguran i od oscilacija napona.


Jel ovo vrijedi i za monitore?
MOZDA bih imao opciju da mi frend dofura 20icu iz US ak cu imat love jos tad (tamo je 800$ cini mi se) pa sam mislio pitat u Apple servisu da li bi mogao kupiti tu napajanje posebno + da li mi vrijedi garancija...

Jel zna tko ziher, ak je bio u slicnoj situaciji?


Evo pa se uvjeri sam: http://www.apple.com/displays/specs.html

Druga je stvar sto bi mu je HR carinici mozda mogli skuzit u dzepu, pa mu naplatit barem PDV jos Wink

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.05.2005 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

za grafiku ako mozes uzmi duala G5 2.0 ili 2.3...

iMac je zakon al nemos ga usporedivat sa nekom sad franken amd pilom, to je ferari protiv šlepera...

200 Mb fajle u PS-u i illustratoru nisu problem, samo napuni giga il dva rama...iMac ima 180 ili 250 Gb disk koji bi trebao biti dovoljan jerbo radis backup na dvd jelde, al znaj da unutra vise iod tog diska ne stane...imas opcije vanjskih diskova...

problem bi ti mogo biti lcd moitor koji je na iMacu izvrstan al niti jedan lcd nije jos on par sa dobrim crt om za obradu kolora...

btw frend mi ima tog iMaca doma i nemos virovati kako stroj lipo radi i izgleda...a tek tigar Smile

G.

A sto je sa onim 23" i 30" jel i oni imaju isti "problem" boja. I jel dobrim CRTom smatras SyncMastera 1100DF.

Opcenito je stvar da doma imam komp koji je ok (2.6P4) ali nemam bas neki kvalitetniji ram (iako ga ima giga) i stvari stoje da bi ja taj komp uvalija starome, pa bi mi on da dio love za iMaca... zato sam i pitao, jer me zanimalo bas to sto meni iMac izgleda super, ali najbitniji detalj je da malo mista zauzima, to me uvik fasciniralo jer ja imam mali stan (sa jos troje clanova familije) i onda bi rado to frknija na stol... samo me zanimalo kako se "nosi" sa prelomima caospisa i obrade fotki... mislim... boje mi nisu sjajne ni na jednom monitoru koji sam ima, al mislim da macov ipak jest nesto bolji...

meni je bit da mi 2.0 obicni, ako moze, potegne uredno 2d graficke toolove, zahtjevnije rendere mogu uvik pustit na drugom kompu. inace mi se, u principu, ne isplati nadogradjivat komp, jer mi stari oce radit na svojim fotkama i sl, i athlon900 mu je spor, i onda ako bi se vec "tradeali" onda bi si ja uzeo nesto sto se dobro mjeri sa performansama koje imam trenutno... iako si nemam previse kesha, gledajuci sta bi uzima ja trenutno opet bi me dosla ta amd mrcina negdi kao ovaj iMac, al ko sto rekoh, trenutno mi brze od ovoga nije potrebno (doduse stabilnost znam cijeniti)...

A ako bi uzima G5 onda bi ga vjerojatno ostavija na ovome mom 21" CRT, ali mi je nekako... neznam, opet ne "dobivam" nista... sto se prostora tice... neznam... nista jos cu malo razmatrati idejno sve to, al mi drago da negdi mogu dobit lipe informacije...

jos jedno stupidozno pitanje: jel tesko umreziti mac i pc (sa winxp)

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.05.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svi lcd-ovi koji postoje jos uvijek dosta nerealnije prikazuju boje od crt-a, appleovi lcd-ovi su uvijek negdi u vrhu ako nisu najbolji al za obradu kolora si sigurniji sa crt om iako znam ljude koji rade na lcd-u, a i ja se mislim uskoro preci.

...pretpostavljam da ne radis neke super monografije u boji pa bih se na tvom mistu usudio...tvoj samsung nije neka klasa od crt-a al je solidan sto se boja barem tice...

iMac 2.0 ce bit brzi od compa kojeg imas u ps-u, illustratoru itd...i osim ako ne radis neznam s koliko layera u PS-u sve su to dovoljno brzi strojevi...lcd mu je kvalitetan, tako da problema nema, al pikni mu bar jos giga rama tako da imas 1.5 total...

ako ti je prostor bitan, iMac je super rjesenje...

i da mreza nije problem...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.05.2005 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm...

Apple Care; moj ce se iMac voditi kao da je u ameriki. cuo sam horor price o "hripavim" iMac G5icama. navodno dovoljna je promjena mid plane assembly-ja (sto god to znacilo). isto navodno taj je problem nepostojecim na novim i macovima, ipak, kad bacam 2k dolara na mashinu, mogu i josh tih 170-tak.

napajanje; na siteu apple pishe da je 110-240V. navodno, prva revizija je bila 110 za US, Japan itd., a 240 za ostale. diler koji mi prodaje "peticu" garantira da je 110-240V. (moja G4 lampa je 110-240...)

@burne, stajaznam.... iMac G5 je all-in-one desktop, znaci samo externo prosirenje je moguce. ali g5 20" 2Ghz, sa recimo 2GB RAMa bi ti super sluzio za DTP. Naravno uzmes ga sa 512MB, to prodas i uzmes si 2 iste gigabajtne "plocice", jerbo:
Apple wrote:
If your iMac G5 has matching memory modules, which are known as "DIMMs," it will operate with a 128-bit data path. If the DIMMs aren't matched, then it uses a 64-bit data path.

onda tu dolazi OSX koji se ne objasnjava ali potpisujem dungov komentar za razliku u filozofiji osx-a i xp-a.
slazem se i oko zivciranja... meni windows-i idu na qratz, narocito nakon 'switch-a'
(disklejmer: to je moj stav, nemojte me flejmati, da nas 4th ne zakljuca) i ne bih si kupio piceka, nema sile.
zatim photoshop, ilustrator i ini, originalno su pisani za mac, jer je tad pc imao samo herkules ili CGA. to danas ne znaci puno ali fakat je da ti su softveri pisani nativno za mac.

ali sve ovo pada ako nemas dovoljno novaca.... hell, za puno manje mozes uzeti AMD zvjer i raditi DTP bez jebemti i igrati se u free time... taj bi ti picek brze vratio ulozeni novac.

sada moje mac iskustvo. imam ga od 03.2003. samo sam 2 puta radio clean install. jednom kad sam se htio igrati linux-a i kad sam sa jaguara presao na panter. na jaguaru sam imao par puta "kernel panic" (ekvivalent blue screen of death(tm)) i to zbog usb ISDN adaptera, a na panteru nikad. neke aplikacije su mi stekale par puta tako jako da sam morao resetirati komp. mada kad aplikacija steka i ne daje force quit, skoro je uvjek mozes ubiti iz unix-a (terminal) ili snimiti druge dokumente i pogasiti ostale aplikacije, pa onda "ubiti" citavu masinu.
Nikad nisam mislio na registry, drajvere, viruse (prije nekog vremena sam deinstalirao Norton Anti virus). Defragmentaciju nisam nikad radio, osx ne dopusta defrag na sistemski disk. (ne daje mi se zajebavati se butabilnim CD-ovima, a i nema potrebe).
OSX sam radi skoro sve; prebinding, cron skripte, swapping.... jedino se svako malo i narocito prije i posle instalacije vecih programa treba napraviti repair permissions. to je alfa i omega mac-a i unixa uopce. nevaljali permissions = cudno ponasanje sistema.

moj iMac se koristi za surfanje, mail, malo photoshop, amaterska obrada videa (sa bandlanim iMovie), malo muzika (garage band), puno iTunes (obicno i wireless streaming na liniju), puno przenja muzike, i kopiranje svakojakih DVDa u ogromnim kolicinama. kupio sam (onomad) 80Gb firewire HDD i firewire DVD+/-R, RW DL. imam i gigu ram-a.

mogao bih ovako do jutra ali za kraj screenshot koji govori sam za sebe:

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.05.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, zaboravih da na iMaca (kao i na duala) idu dimmovi u paru...dakle giga ili dva...

@ koskar - tek si na 10.3.2 ) tigar je zakon... evo priznaju i sa dark side-a...

http://www.winsupersite.com/reviews/longhorn_5048.asp

n the one hand, we have Windows XP with SP2, which many people describe as "good enough," a phrase that will haunt Microsoft for years to come as it tries to foist new Windows and Microsoft Office versions on them with decreasing success. On the other hand, I present the competition, Linux and Mac OS X. The Linux market may be convoluted and disjointed, but Linux, too, is "good enough," and it's free, along with "good enough" applications like OpenOffice.org and better Web browsers, like Firefox.

It gets worse. Apple's Mac OS X, recently upgrade to version 10.4 ("Tiger," see my review) is more than "good enough." In many ways, OS X is simply better than Windows, especially for experienced computer users, and Tiger rubs Microsoft's nose in the embarrassment of shipping a key Longhorn feature--instant desktop search--a full year ahead of the software giant. That's right folks. We already knew that Microsoft was facing smaller, nimbler competitors. But those competitors are now starting to outperform Microsoft in the feature department too. It's time for Redmond to stop pretending Linux and OS X don't exist.

Anyway, Longhorn build 5048 is pretty boring.


G.

Last edited by grzzi on 07.05.2005 21:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 07.05.2005 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ludilo... ako mi prijemni prodje kako treba, vec polovicom sedmoga cu si nesto takovo srediti...

buduci da ce mi se zamzeng nalaziti manje od dva metra od mene s kompom koji imam, kolor nece predstavljati problem, a stari ce svoje fotke sigurno puno bolje moci obradjivati nego sada.

ako mi upadne koji dobar poslic, necu puno razmisljat, provat cu skupit za G5 (mozda budem moga skockat nekih 25000kn... al vidicemo...)

e, jos jedno stupidozno pitanje... garancija na monitor? oni neki umrtvljeni pikseli i sl.?

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.05.2005 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
e, jos jedno stupidozno pitanje... garancija na monitor? oni neki umrtvljeni pikseli i sl.?


nazalost apple je, kao i svi ostali prilicno asshole po tim pitanjima. samo odredjen broj minimalno mrtvih pixela, grupirani neznam kako ti daje za pravo da menjas LCD. kad kupis novi lcd, ako i ima pokoji mrtvi pixel, to se cesto da popraviti. jer to su ustvari "zaspali" pixeli. mala masaza ekrana counterclockwise ih vrlo cesto probudi... proguglaj repair dead pixels....


apple i samsung tvrde da su displeji veoma kvaliteni i cak i da nemaju "mrtvace"...

cheers.

p.s. ako kupis maca, welcome to the club:)

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 07.05.2005 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
@ koskar - tek si na 10.3.2 ) tigar je zakon...

G.


no hard feelings grzzi, ti nemas mac-a?

10.3.2 je verzija Findera sto ti fino pise....

sada sam na 10.3.9, sto je i maximum za panter.

tigar cu imati na novoj masini. do tad ce izaci 10.4.1, koji ce ispuniti rupu (pre)ranog objavljivanja 10.4.... tigar je procurio na sve strane, pa je i oficijalno izlazenje ubrzano....
ali to je OT.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.05.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
It gets worse. Apple's Mac OS X, recently upgrade to version 10.4 ("Tiger," see my review) is more than "good enough." In many ways, OS X is simply better than Windows, especially for experienced computer users, and Tiger rubs Microsoft's nose in the embarrassment of shipping a key Longhorn feature--instant desktop search--a full year ahead of the software giant. That's right folks. We already knew that Microsoft was facing smaller, nimbler competitors. But those competitors are now starting to outperform Microsoft in the feature department too. It's time for Redmond to stop pretending Linux and OS X don't exist.


Spot on. Tih naprednih detalja u OS X-u ima toliko puno da postaje nevjerojatno koliko Windowsi "kasne" za njime. Evo, danas sam morao nekome objasniti strukturu jednog websitea. Otvorio site, desna tipka, export PDF. Otvorim PDF s desktopa, dodam 4 annotationa, ugasim prozor i snimim promjene. Nisam niti na jednu od radnji prepustenih racunalu cekao ma niti sekundu. Ostalo je jos samo mailati file (moram li naglasiti da se taj file moze otvoriti na bilo kojoj plaformi i to tako da izgleda onako kako sam ga ja zamislio? tu sam skroz bez brige hoce li ga primatelj moci otvoriti). Pitam se pitam koliko bi mi vremena i softwarea trebalo da to napravim pod Windozama? Vrlo vjerojatno bih morao izmisljavati sve i svasta, ili u krajnjoj liniji poslati malo opsezniji / opisniji mail. I to je ta jednostavnost koja mene u radu s Macom fascinira. A takvih detalja je doslovno bezbroj.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group