Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
eAccelerator

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 16.05.2005 11:56    Post subject: eAccelerator Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel koristi ko?

Ja sam se igrao nesto s tim i mogu reci da je prilicno dobar. Sve skripte koje sam istestirao rade bez problema..

http://eaccelerator.net/HomeUk

i link na topic kako ga loadati dinamicki na serveru:
http://sourceforge.net/forum/forum.php?thread_id=1224465&forum_id=416741

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.05.2005 13:57    Post subject: Re: eAccelerator Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
Jel koristi ko?

Ja sam se igrao nesto s tim i mogu reci da je prilicno dobar. Sve skripte koje sam istestirao rade bez problema..

http://eaccelerator.net/HomeUk

i link na topic kako ga loadati dinamicki na serveru:
http://sourceforge.net/forum/forum.php?thread_id=1224465&forum_id=416741

jesi primijetio kakva poboljsanja u brzini?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 16.05.2005 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm...mislim da jesam..ne znam...testirao sam na localhostu...pa ono nisam ziher...ali i da nema ubrzanja koristio bi ga jer kompajlira kod, i jer ti omogucuje fancy stvarcice ko datum isteka koda i restrikcije pristupa prema ip-u, jedino sto mi se cini da je podrska za PHP5 dosta labava jos uvijek..

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 16.05.2005 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi probo na server staviti i tamo iztestirati "od oka".
ovo mi se cini OK, posto se moze koristiti na svoju ruku a ne moras admina moliti da ti skompajlira php sa "eubrzivacem"

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.05.2005 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mi smo malo prckali s tim dok se jos zvalo mmcache, tj. turck mmcache - stvar je dobro radila, nije u tim ranim fazama ne znam kako ubrzavala cijelu priču (malo je, ali se tek na vecim stvarima kuzi speedup), ali je code scramble radio odlično.

Koristenje na svoju ruku radi (odnosno, radilo je, onda kada smo se igrali s tim) samo ako je na serveru dozvoljena dl() funkcija, a sve češće to nažalost nije slučaj.

Ovaj eAccelerator je nastavak mmcache-a, ali bez originalnog developera (Dmitry Stogov), koji je pozvan u Zend. Onda je netko odlucio uzeti njegov kôd sa sourceforge-a, forkat ga, i nazvati ga eAccelerator - http://sourceforge.net/forum/forum.php?forum_id=236227

Stara turck mmcache stranica: http://turck-mmcache.sourceforge.net/index_old.html

Sve u svemu, ako je target nešto komercijalno, možda je ipak bolje kešnut neku lovu za zendovo ili ionCubeovo rješenje. Zend ima i small business program, a ionCube je stvarno jeftin ako se planira neka lova okretat od svojih skripti. IMHO.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 17.05.2005 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
jesi probo na server staviti i tamo iztestirati "od oka".
ovo mi se cini OK, posto se moze koristiti na svoju ruku a ne moras admina moliti da ti skompajlira php sa "eubrzivacem"


jesam...doduse sa phpinfo() funkcijom...al je ferceralo Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 17.05.2005 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Sve u svemu, ako je target nešto komercijalno, možda je ipak bolje kešnut neku lovu za zendovo ili ionCubeovo rješenje. Zend ima i small business program, a ionCube je stvarno jeftin ako se planira neka lova okretat od svojih skripti. IMHO.


da istina je da je komercijalno rijesenje vjerojatno isplativije kad govorimo o supportu i nastavku razvoja, ali dobro je da postoji i open source alternativa

inace, postoji jos jedna alternativa: www.sourceguardian.com koji je u cjenovnom rangu s ioncubeom, ali ne zahtjeva nikakav loader instaliran na servoaru nego pokrece sve preko neke svoje php datoteke

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.05.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
da istina je da je komercijalno rijesenje vjerojatno isplativije kad govorimo o supportu i nastavku razvoja, ali dobro je da postoji i open source alternativa

svakako.

Quote:
inace, postoji jos jedna alternativa: www.sourceguardian.com koji je u cjenovnom rangu s ioncubeom, ali ne zahtjeva nikakav loader instaliran na servoaru nego pokrece sve preko neke svoje php datoteke

Pa sad: http://www.sourceguardian.com/products/php_encoder.htm
Quote:
Unlike some methods of code protection, SourceGuardian™ 4.2 for PHP does not generally require any special modifications to be made to the server. In fact, we designed it with a view to allowing developers to distribute code onto the majority of virtual hosting setups with no alteration to the php.ini file. All you need to run a protected script is a small decoder file which is simply included with your script and the ability to dynamically load modules at run time - the default install of PHP. Even if your target platform is running in PHP Safe Mode (and hence won't allow dynamic module loads) we've not found a hosting provider yet who refused to enable SourceGuardian™ 4.2 for PHP compatability server wide with a single entry in the PHP.ini file.

(boldove i italics ja dodao)
Dakle, moze se mozda desiti i da nece raditi... Da, cjepidlacim malo Smile dosadno mi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 17.05.2005 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidis...vidis to nisam primjetio Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group