Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3D U HRVATA JE DEFINITIVNO MRTAV....
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 26.05.2005 07:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demetrius wrote:
u čemu si modelirao tomz??,dobar model samo su stakla pretamna:-)),si ima sliku od auta,pa preko nje modelirao,ko što neki rade za model glave pa po slici vuku linije???


Nisam ja izmodeliro juga to je napravio m4t3. Vjerujem da je tako radio. Tako model može biti jako precizan. Ispraviti me ako nisam u pravu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 26.05.2005 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je to san radia u maxu, i naravno iza je slika po kojoj se radi... Wink

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 26.05.2005 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije se nikad ni rodio, da mrtav je...nakon sto ja uteknem iz drzave Razz

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 26.05.2005 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
nije se nikad ni rodio, da mrtav je...nakon sto ja uteknem iz drzave


Sorry ali na ovakve izjave ja poludin... Jadan ti si zapali domovnicu i ne govori nikome da si HRVAT, to te sram može biti. što si to ti napravia da se 3D u nas rodi???
Takvi su mi najjači što bježe iz države pod izlikom da nema posla i vo no... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Idea Idea

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 26.05.2005 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

m4t3 wrote:
Quote:
nije se nikad ni rodio, da mrtav je...nakon sto ja uteknem iz drzave


Sorry ali na ovakve izjave ja poludin... Jadan ti si zapali domovnicu i ne govori nikome da si HRVAT, to te sram može biti. što si to ti napravia da se 3D u nas rodi???
Takvi su mi najjači što bježe iz države pod izlikom da nema posla i vo no... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Idea Idea


pa ono htio sam organizirat 20 ljudi, da se napravi 3d film ravan shreku final fantasy i ostalo i onda zabije u dupe onima gore u ministarstvu da otvore neku CG skolu u HR i da zaposle nekog, al malo je ljudi shvatilo ozbiljne namjere a sam nikad nebi uspio. I BTW sta se tice domovnice dok ste vi tu u Zagrebu ceskali jaja, ja sam imao pusku u ruci i branio most zato STFU ! Originalne namjere su otici se vani educirati samo a ne otici zauvijek. Koji blento covijece..

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 26.05.2005 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kod nas je problem što svi hoće sve raditi npr. modeler - hoće modelirati, texturirati, animirati, skicirati likove. To i nije loše ako se radi za sebe, ako se radi u timu, mora se odlučiti kome što najbolje ide. To je kao da bi jedan doktor davao anesteziju, operirao, pratio otkucaje srca. Što je moguće na jednostavnijim operacijama, ali na zahtjevnijim jako teško!

Ja nisam upoznat sa CG-om ali dosta se razumjem koko to ide s igrama. Od 3d mi se više sviđa level dizajn. Za jedan Serious Sam mod, ja sam bio jedan od level dizajnera. Moj jedini posao je bio izmisliti mapu da bude zanimljiva i ljepa za igru. Kada sam smislio što bi bilo najbolje rekao sam modeleru što mi treba od modela. Nešto od 3d-a se moglo napraviti i u serious editoru ali za nešto kompleksnije treba modeler. A modeler treba pomoć onoga koji crta texture.

Evo nekih slika moje mape iz tog moda.

http://www.cad-creations.net/images/screenshots/btba/pb1/maps/gym.jpg
http://www.cad-creations.net/images/screenshots/btba/pb1/maps/gym2.jpg
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 26.05.2005 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tomz wrote:
Kod nas je problem što svi hoće sve raditi npr. modeler - hoće modelirati, texturirati, animirati, skicirati likove. To i nije loše ako se radi za sebe, ako se radi u timu, mora se odlučiti kome što najbolje ide. To je kao da bi jedan doktor davao anesteziju, operirao, pratio otkucaje srca. Što je moguće na jednostavnijim operacijama, ali na zahtjevnijim jako teško!

Ja nisam upoznat sa CG-om ali dosta se razumjem koko to ide s igrama. Od 3d mi se više sviđa level dizajn. Za jedan Serious Sam mod, ja sam bio jedan od level dizajnera. Moj jedini posao je bio izmisliti mapu da bude zanimljiva i ljepa za igru. Kada sam smislio što bi bilo najbolje rekao sam modeleru što mi treba od modela. Nešto od 3d-a se moglo napraviti i u serious editoru ali za nešto kompleksnije treba modeler. A modeler treba pomoć onoga koji crta texture.

Evo nekih slika moje mape iz tog moda.

http://www.cad-creations.net/images/screenshots/btba/pb1/maps/gym.jpg
http://www.cad-creations.net/images/screenshots/btba/pb1/maps/gym2.jpg


ti pricas nesto sto sam ja rekao na samom pocetku, tako funkcionira van i zato su uspjesniji i bolji, ode u HR jedan modeler radi sve, usput odrzava opremu radi webstranice, popravlja alektronicke kvarove, u isto vrijeme je i kuhar blablabla. 1 firma 1 covijek 1 veliki bullshit.

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 26.05.2005 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš tako kako si rekao! Po meni naj svjetliji primjer kod nas je Croteam! Za ostale nisam baš upoznat vjerujem da ih ima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 26.05.2005 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
I BTW sta se tice domovnice dok ste vi tu u Zagrebu ceskali jaja, ja sam imao pusku u ruci i branio most zato STFU !


Prvo nisan iz zagreba, ja san bia dite kad je rat bia, i zato ti se ispričavan jer san mislia da si jedan od onih što su utekli kad je rat bia pa se sad tu neštu prave pametni... Zato ISPRIČAVAN SE, ali mi je malo čudan tvoj stav prema HR-u, jer ja san ponosan i nebi nikad otiša vanka

To što se tiče CG škole u nas, u pravu si, al jebiga, sad je na nama da to pokrenemo, ja virujen i nadan se u bolje sutra što se tiče informatike u HR-u. Wink

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 27.05.2005 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja modeliram iz gušta ne za zaradu,šteta da ne modeliramo svi u istom programu da možemo ideje izmjenjivati,max nisam n iprobao,mayu imam,ali sad sam se uhvatio blendera koga mogu svugdje instalirati 9 mb zauzima,maya ima 200mb,ali ima sve robu,dlake vodene površine itd,sigurno je jednostavnija od blendera,ilo bi fora imati sajt,može dvojezičan hrv i engl,da tutoriale bi trebalo prevesti na hrv,samo treba volje za to i vremena.
Back to top
View user's profile Send private message
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 27.05.2005 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demetrius wrote:
ilo bi fora imati sajt,može dvojezičan hrv i engl,da tutoriale bi trebalo prevesti na hrv,samo treba volje za to i vremena.


i to je bilo u planovma...i propalo

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 27.05.2005 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Critical wrote:
demetrius wrote:
ilo bi fora imati sajt,može dvojezičan hrv i engl,da tutoriale bi trebalo prevesti na hrv,samo treba volje za to i vremena.


i to je bilo u planovma...i propalo


ja imam svaki dan i volje a vremena se uvijek nađe za nešt što voliš. pokušao sam barem jednog još naći da napravimo sajt, al kaj kad niko nema vremena/volje/ne znam čega. Nikom se neda radit sajt, a svi bi da postoji!!!

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 01.06.2005 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nevirujem da je 3d u hrvata mrtav. dapace zivi samo sto nije u ocima ostalih ljudi. nazalost za nas nema skole u Hrvatskoj koja bi podrzavala ovaj novi trend (koji itekako moze biti lukritivan) pa se eto dosta nas mora skolovati u inozemstvu (kao ja). Bude to sve dobro za 5-6 godina, kad filmska industrija se takoder probudi.

eto ako vas zanima dvi tri info o mom faksu www.schoolofvisualarts.edu u nyc-u. Computer Art major. www.svacomputerart.com




Ciao Smile

3d NIJE MRTAV! nije se jos ni posteno rodio - ali bude!





--------------------------------
www.jelenavukosav.com

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 02.06.2005 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo,u čemu ti modeliraš??
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 02.06.2005 09:54    Post subject: Reply with quote

Quote:
nije se jos ni posteno rodio - ali bude!


potpisujem!!!!
Back to top
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 02.06.2005 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n/a

Last edited by aikon on 10.05.2006 14:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
demetrius



Joined: 19 Mar 2005
Posts: 35

PostPosted: 03.06.2005 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam za to da se prevedu neki tutorijali naravno neće se sve prevoditi,sranje,mi se uvjek nekome prilagođavamo,kad dođe stranac tu objašnajvaš mu na engleskom ili njegovom ka ideš van opet moraš znat engleski ili njegov,tu se govori hrvatski,ubuduće kad me neki stranac nešto pita na hrvatskom odgovaram:-)), ja sam za sajt na hrvatskom isam na hrvatskom.
Back to top
View user's profile Send private message
d@nijel



Joined: 11 Mar 2005
Posts: 1
Location: Hrvatska

PostPosted: 05.06.2005 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja mislim da bi se trebala organizirati neka skupina ljudi koja bi nešto složila (web stranicu) i to malo održavala jer nam to sigurno fali. Ja sam za stranicu na engleskom jeziku zato što bi se tako lakše sporazumjeli sa ostalim ljudima iz 3D svijeta koji sigurno zanju više od nas (pošto mi i nemamo baš neku vezu izmađu nas osim ove stranice) te bi nam i oni u svačemu pomogli
.
Back to top
View user's profile Send private message
m4t3



Joined: 13 May 2005
Posts: 69
Location: Pakoštane

PostPosted: 05.06.2005 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoji X na kvadrat stranica o 3D-u na internetu pa ako ti je do sporazumijevanja priključi se na neku od njih... Ja mislim da bi dobro došla jedna hrvatska stranica na kojem bi se pisali tutoriali na hrvatskom jer engleskih ima koliko ti srce želi... Wink

_________________
http://www.matemaksan.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 05.06.2005 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, baš se ne slažem o tutorialima na hrvatskome, pošto je max na engleskome...
nekak mi se čini da bi, barem ja, prije skužil neke stvari na eng nego na našem jeziku, pogotovo jer u tim tutorialima ima 50% riječi koje nema smisla prevoditi, i to bi blesavo izgledalo.

al definitivno treba neka stranica na našem... čisto radi jednostavnije komunikacije.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 07.06.2005 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F4usT wrote:
hm, baš se ne slažem o tutorialima na hrvatskome, pošto je max na engleskome...
nekak mi se čini da bi, barem ja, prije skužil neke stvari na eng nego na našem jeziku, pogotovo jer u tim tutorialima ima 50% riječi koje nema smisla prevoditi, i to bi blesavo izgledalo.

al definitivno treba neka stranica na našem... čisto radi jednostavnije komunikacije.


šta ti zapravo hoćeš reći? da nam treba stranica na hrvatskom ili na engleskom jeziku ??
javite kad napravite stranicu !!! Laughing

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.06.2005 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demetrius wrote:
zanimljivo,u čemu ti modeliraš??



Maya

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Corangar



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 84

PostPosted: 14.06.2005 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o bok svima. evo novi sam ovdje pa da vam prestavim svoja djela


Primjer

Primjer
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tomz



Joined: 19 Dec 2004
Posts: 66
Location: Osijek

PostPosted: 15.06.2005 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije loše samo su texture nakao male rezolucije. I cini mi se da je pod i zid ista tekstura.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 15.06.2005 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobro je, samo daj nekakvog osvjetljenja... sve je tak plain

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group