Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe After Effects

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rango



Joined: 14 Feb 2004
Posts: 12
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 16.05.2005 20:36    Post subject: Adobe After Effects Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav ljudi!

Moje ime je goran i studiram animaciju na likovnoj!
Sad sam u krakowu na studentskoj razmjeni i radim film!

Pa vezano s tim imam pitanja vezana uz aftere jer u njjima radim!

Radim na staklu uljanim bojama i fotkam frejmove foto kamerom, te ih slazem u afterima..

E, sad, bio sam naisao na neke probleme, koje sam rijesio, ali i dalje cu imati pitanja, pa cu ih postavljati u ovaj topic, a nadam se da ima netko tko mi moze odgovorit i pomoc!

Za pocetak, imam pitanja vezana uz renderiranje. Za preview koristim dv kompresiju, iz prostog razloga sto sam jedino nju koristio, i neznam kakve su ostale!
Kada cu rendat final project, sto preporucate? Vjerojatno je losless najbolje, ali bit ce mi ogromno! Ima li rijesenja?

Takodjer imam pitanja vezana uz sliku! Ispitivao sam neke ljude, ali nisam dobio neki odgovor! Kako dobiti meksu sliku, finiju, da nije tako ostra, kakva vec je zbog fotica! Vjerojatno ljudi koji se bave postprodukcijom znaju to! Neki filter koj nakraju stavim na sve? Neki pugin?

Toliko za sad, idem radit il jest nesto, pa se cujemo kasnije Very Happy

Hvala, G
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 16.05.2005 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WMV format je zakon. Idi s njime. U render formi za kompresiju imaš na samom kraju izbor za taj codec. Ali možeš i tako da recimo exportaš u DV format maximalne kvalitete i onda kompresiraš windows media encoderom kojeg možeš besplatno skinut sa microsoftovog sajta, cca, 10mb.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rango



Joined: 14 Feb 2004
Posts: 12
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 17.05.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali sto znaci dv format maksimalne kvalitete? Pa to i nije neka kvaliteta..? Zasto onda jos kompresirat kompresiju?

Probat cu s wmv!

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 17.05.2005 06:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravi na WMV. Zasto bi to koristia? Kao prvo mozes gledat samo na windozama, kao drugo lose je. Ako vec hoces nesto sta mozes nosit okolo sa sobom, bolje ti je uick time.

Ako oces max kvalitetu koristi nemoj komprimirat nego napravi loseless. Koji ti je format animacije? Ako imas standardno 720x576 u loseless fomatu, broadcast kvalitete, to je 30 MB/sec animacije. Puno je ali ako ti se ne da rendat ispocetka, ako ti za nesto treba full kvaliteta, onda ti je to mozda najbolje. Snimi na DVD ili kupi, ako mozes, neki disk pa ga koristi kao storage za takve finalne rendove.

Mozes koristit quicktime, on isto ima razlicite stupnjeve kvalitete pa isprobas sta odgovara, za max kvalitetu koja je kao "loseless" imas opciju "millions of colors".

Mozes nastavit koristit i DV. On je dosta OK. Njegova kompresija u odnosu na loseless je oko 1:9, znaci negdi otprilike imas oko 3MB/sec. To ti je skroz dobro za preview, mozda i predobro ako ti treba puno za rendat. A dobro je i za final rend. Prednost je i sta mozes exportat animaciju na DV traku.
Ovo je dosta OK DV codec http://dshow.narod.ru/video/Sony_Software_DV_Codec_v.2.23.exe

I zadnje Smile Mozes koristit i mpeg2 kompresiju. Max joj je oko 9MB/sec tako da moze postic dobru kvalitetu za finalni export. A mozes exportat, za gedat okolo, na DVD.

Najbolje je da istu stvar exportas u nekoliko razlicitih formata od ova 3-4 i sa razlicitm postavkama i usporedis.Probaj kako ti se vidi na monitoru, na TVu, a i na projektoru da znas kako izgleda sta na razlicitim "ekranima". Pa sam odlucis koji ti je najbolji jer jedino ti znas kakve boje i sl. stvari zelis i kako ti sta treba.

Nadam se da ti je malo pomoglo Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Rango



Joined: 14 Feb 2004
Posts: 12
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 17.05.2005 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jap, hvala!

Problem je sta radim na svom lapu i nemam mogucnosti takvog pregledavanja na razlicitim medijima, osim na drugim kompovima i eventualno na zidu (projektoru).

A sto je sa mpeg4 formatom? On bi trebao biti najbolji od mpega?

Inace, u aftere slazem uglavnom photoshop format, ali je velik, a za animaciju je bolji png? I manji je, i imam za birati interlaced. Da li da stavljam interlaced?Ovo ovako ispitujem zato jer neznam puno o tome, pa dosta pikam..

Ako imate i kakvih korisnih linkova, dajte! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 18.05.2005 05:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razmisli koliko su ti vazne te animacije koje exportas i za sta ti trebaju. Za preview ti je dobar QT,a cak i divx. Za final export, za sebe, za dat profi, slat na natjecaje i festivale, ... koristi DV jer svi to prihvacaju i to je dovoljna kvaliteta. Sacuvaj originalne fajlove i AE projekat pa onda ako ti zatreba broadcast uvik mozes izrendat ponovno.

Ako u Aftere ubacujes slike sa layerima onda koristi psd. Ako samo ubacujes flat slike kao npr. fotografije onda snimi slike kao neki loseless format koji moze imat alpha kanal; tga, ili tiff sa LZW kompresijom pa exportaj tako i ubacuj to u aftere.
Mislim da je mpeg2 najbolji od mpeg kodiranja. Mpeg4 je noviji i omogucava veci stupanj kodiranja, ali je kvaliteta slabija.
Na fajlove koje ces ubacivat u Aftere i radit na njima nemoj stavljat interlaced jer ti ne treba. Ako ces animaciju koju napravis gledat na kompu isto nemoj exportat kao interlaced. Interlaced je nacin na koji se na TV-u prikazuje slika. Znaci exportaj animaciju kao interlaced samo ako ces posli tu animaciju gledat na TV-u.
Back to top
View user's profile Send private message
Rango



Joined: 14 Feb 2004
Posts: 12
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 21.05.2005 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aha...Ok, hvala na savjetima!

Inace neke sam stvari sad ves u photoshopu sejvao ko interlaced...KOlko je vazno da ne bude interlaced? Ja nisam primjetio nikakvu promjenu kod rendanja ili gledanja kasnije, dali da to micem ili mogu ostavit?

Ne treba mi u principu sejvano u lejerima (iako sad kad razmislim, tako sam mogao brze neke stvari napravit, budala!), pa sejvam ko png.. Inace, mislim da photoshop 7 ima neki bug, jer nece sejvati alfu sa targa kanalom!

ok, hvala, cujemo se jos Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 01.06.2005 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dorbo ti je rekao ovaj dole. Smile Ako hoces na TV onda interlaced. mozes to ostaviti. A ako hoces za kompjuter DEINTERLACE. i to je to.
ali ovakva je situacija sa formatima.

ovisi sta zelis sa svojim filmom. Budes li ga stavljao na tape, renderiraj sve frameove u SGI sequencu (najkvalitetniji) i kasnije mozes to prebaciti u sta ti god srce zazeli(to profesionalno se radi). Ali ako imas samo pokazivati na faksu preko cd-a. Mozes jednostavno QUICKTIME - ANIMATION CODAK. - jako je dobra kvaliteta. Veci je fajl ali smanju quality na 80 ako ti je velicina problem. A ako je za internet gledanje onda quicktime mpeg4.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 03.06.2005 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rango wrote:
Inace, mislim da photoshop 7 ima neki bug, jer nece sejvati alfu sa targa kanalom!

mislis targu sa alfa kanalom?
hoce. moras stavit da je targa 32bitna, alfa je jos 8 bitova Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Rango



Joined: 14 Feb 2004
Posts: 12
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 05.06.2005 01:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jes, to sam mislio!Smile

Nisam siguran, znam da sam svasta isprobavao ( i asistent samnom) al nisam uspio, ali sad se ne sjecam vise!

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 28.07.2005 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tu pisem da ne otvaram bezveze drugi topic o A.E,

trebao bi mi samo neki link di bi se dalo pogledat rad napravljan u after E,

iz razloga sto sam pocetnik u tom programu zanima me krajnji rezultat i programove mogcnosti.

nemora biti link jos bi mi draze bilo da pogledam rad od nekoga sa foruma.

Shocked


bio sam u galeriji..jel to mozda mjesto za mene? nisam se snaso pod kojim da nazivom trazim da nadjem to sto trazim....bilo sta napravljeno u after_E.


neki filmic koj poblize bar pokazuje sto program moze sa materijalom?

hvala Shocked Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 28.07.2005 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj tv
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 28.07.2005 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
gledaj tv


Kuzim se ja u dosta toga. tako da obicno gledanje tv_a nije od neke pomoci..isto ko ni ti.

znaci gore pise sto bi htio vidjet. (KONKRETNO IZ AFTERA:) neki bi rekli ravno iz kovačnice...

hvala.! Cool

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 28.07.2005 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim da se kuzis Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 28.07.2005 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nista ti nevidis.

kontraproduktivan si...

dizes mi zivce. za sta? iz tvoje dosade...odi se bavi.

Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Luna



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 14
Location: SunCity.

PostPosted: 28.07.2005 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LUKAvac wrote:
.cdr wrote:
gledaj tv


Kuzim se ja u dosta toga. tako da obicno gledanje tv_a nije od neke pomoci..isto ko ni ti.

znaci gore pise sto bi htio vidjet. (KONKRETNO IZ AFTERA:) neki bi rekli ravno iz kovačnice...

hvala.! Cool


puno emisija na hr tv zapakirano je afterima.
gotovo sve grafike se rade u afterima - nesto malo u maji.
dobro ti je covjek reko.
Wink

_________________
La réalité c'est tres complexe
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 29.07.2005 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne sumljam da se rade.

al sam mislio vrlo jednostavno da mi neko ko ima da link da pogledam crno na bjelo i tak.

ovak cu gledat tv do besvjesti i pratit spice misleci si di je sta napravljeno...nije sve to toliko ni bitno al sam mislio da bi mi moglo bit korisno ko pocetniku u A:E da pogledam tako nesto,a izgleda da je jako komplicirano

svejedno hvala Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 29.07.2005 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema na cemu!
(ne mozes covjeku ni napisat da gleda tv, a da se ne sokira i ne izgubi zivce)
Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 29.07.2005 17:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

necemo dalje..
sve je ok..
lako gubim zivce valjda pa zato. Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group