Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
smrdljivi flash buttoni

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 19.06.2005 15:59    Post subject: smrdljivi flash buttoni Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam problem.. najnoviji flash 2004 7.2..

pokusavam napraviti button.. importiram image.. konvertiram ga u symbol.. testiram i slika bude nekako skupljena.. ne znam.. font postane necitak i slicno (sve je to slika).. dok god je samo slika sve je u redu.. cim convertiram u symbol slika se malo skupi i tekst na njoj postane necitak.. to sam uspio rijesiti tako sto sam u opcijama u library-u ugasio kompresiju (stavio jpg, 100%, ugasio smoothing) i cinilo se da je sve ok.. (u editoru je uvijek sve ok.. tek kada exportiram i isprobam onda ne valja).. kasnije sam primjetio da je tekst na buttonu pomaknut za 1 pixel prema dolje.. to opet nema smisla jer je to rasterska .png slika.. znace da je slika malo rastegnuta.. ali ona stoji na svom mjestu i nema ni viska ni manjka pixela ni sa jedne strane.. uopce mi nije jasno sta se dogadja..

zasto se takva sranja dogadjaju? jeste li i vi imali slicnih problema? kako ste ih rijesili?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 19.06.2005 16:14    Post subject: Reply with quote

jesi pripazio na export kvalitetu jpg/gif/png -a kada si exportiro iz fleša?
Back to top
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 19.06.2005 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj jos provjeriti da li su ti apsolutne koordinate slike cijeli brojevi, a ne na neku decimalu tipa x: 150,0 umjesto x;150,2.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 21.06.2005 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

provjerio sam oboje i opet mi radi sranja flash.. i to samo kod mene jer kod prijatelja sa istim postavkama ne.. sada sam importirao gif sliku koja je u editoru ok i kada isprobam sa F12 na jednom dijelu bude pomaknuta slika.. stvarno mi nije jasno zasto se ovakva sranja dogadjaju!

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 21.06.2005 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...reinstaliraj flash i ako imaš orginalnu verziju pošalje error report....
pozdrav Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2005 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, Flash stvarno zna zezat...

Provjeri:

1) da li su ti svi MovieClip-ovi koji su parenti tog bitmapa na 100% (Remove Transform -> Ctrl+Shift+Z)
2) da li su ti svi parenti na cjelobrojnim koordinatama
3) Flash "gricka" rubove gif-a ("1px bug"). Bitmap koji ufuravaš u Flash mora biti na svaku stranu za 1 pixel širi, dakle ako imaš gif veličine 30x30 px, povećaj "canvas" na 32x32 (taj vanjski dio nek ti bude transparentan)

Ponekad sam i imao problema iako su sva 3 uvjeta bila ispunjena.
Onda sam obrisao sve, ponovno importao gif, ufurao u MovieClip i sve je bilo okej.
Weird! Rolling Eyes

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 25.06.2005 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj nadam se da ce adobe ispraviti ova sranja sto se dogadjaju..

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 28.06.2005 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto rijesio sam problem.. ako netko bude imao slicnih evo u cemu je bila stvar:

button nam je velicine 43 x 25 a registraton sam stavio u sredinu.. e stvar je sa registration-on jer se sada koordinate racunaju od sredine koje zapravo nema.. i zato flash vrsi neke cudne operacije i slike koje importiram ispadnu cudne.. smanjene i svakakve.. eto ako imate ili budete imali slicnih problema znate kako cete ih rijesiti Smile

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 28.06.2005 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vooood wrote:
eto rijesio sam problem.. ako netko bude imao slicnih evo u cemu je bila stvar:

button nam je velicine 43 x 25 a registraton sam stavio u sredinu.. e stvar je sa registration-on jer se sada koordinate racunaju od sredine koje zapravo nema.. i zato flash vrsi neke cudne operacije i slike koje importiram ispadnu cudne.. smanjene i svakakve.. eto ako imate ili budete imali slicnih problema znate kako cete ih rijesiti Smile


hvala što si podjelio rješenje problema s nama... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group