Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
odlucio sam - prelazim
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 20.12.2005 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Tangens wrote:
grzzi wrote:
iMac ...

ako nije frka, pričekaj 1. misec i nove macove koji bi se navono trebali pojaviti ... superslim powerbookovi i novi iBook, novi mini ...

G.


Hvala na prijedlogu, mislim da i budem jer mi se ne žuri.

BTW, to je provjerena informacija?


vjerojatna ... al nikad se ne zna jer apple NIKAD ne objavljuje službene informacije do dana prezentacije ...

G.


daj baci još koju informaciju, kaj se kuha, šta ljudi nagađaju...?
ja sam se zagrijao za novog Powerbooka, ali ako će u prvom mjesecu izađi noviji, mislim da ću čekati....

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.12.2005 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa prateći www.macsurfer.com - otprilike:

http://news.softpedia.com/news/New-Mactel-iBooks-Will-Go-Dual-Core-From-The-Get-Go-15174.shtml

http://www.macrumors.com/pages/2005/12/20051219123900.shtml

http://www.macrumors.com/pages/2005/12/20051218234838.shtml

nije sigurno, al informacije dolaze sa svih strana pa je lako moguće ... uglavnom MacWorld SanFrancisco ove godine bi trebao biti zanimljiv ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 21.12.2005 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super, Mactel. Confused

Možda ipak da uzmem Mac dok je još čistokrvan? Sve više naginjem iMacu.

Da li se mogu pouzdati u vas juzere za neki softver koji će mi trebat (za početak samo PS CS2 za mac)?

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.12.2005 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.appleinsider.com je isto dobar site za "informacije"

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.12.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tangens wrote:
Super, Mactel. Confused

Možda ipak da uzmem Mac dok je još čistokrvan? Sve više naginjem iMacu.

Da li se mogu pouzdati u vas juzere za neki softver koji će mi trebat (za početak samo PS CS2 za mac)?


as long as they dont put "intel inside" sticker me ne smeta previše Smile)



G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 21.12.2005 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tangens wrote:
Super, Mactel. Confused

Možda ipak da uzmem Mac dok je još čistokrvan? Sve više naginjem iMacu.

Da li se mogu pouzdati u vas juzere za neki softver koji će mi trebat (za početak samo PS CS2 za mac)?


Ako imas adsl, lako se nadje sve.. if ju nou vot aj min Wink

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.12.2005 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još dva tjedna?

A US school district has struck a deal with Apple to keep Macs at the heart of education there - and inadvertently hinted that new Intel Macs will ship early in 2006.


A report on the Kinston Free Press reveals: "The school system will sell its 2,041 existing laptops before Apple announces its new product lines on January 9, 2006."


The plan is to get new notebooks from Apple - and save one million dollars.

from: http://www.macworld.co.uk/news/index.cfm?RSS&NewsID=13422
Back to top
View user's profile Send private message
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 22.12.2005 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
Tangens wrote:
Super, Mactel. Confused

Možda ipak da uzmem Mac dok je još čistokrvan? Sve više naginjem iMacu.

Da li se mogu pouzdati u vas juzere za neki softver koji će mi trebat (za početak samo PS CS2 za mac)?


Ako imas adsl, lako se nadje sve.. if ju nou vot aj min Wink


Aj nou! Wink (a deesel je u ugradnji..)

Pao mi na pamet slogan za Mac Arrow

Fuck the specs, give me OS X! Twisted Evil

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 08.02.2006 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zvao sam da pitam za cijene novih MacPro laptopa. Dok sam ja živio u nadi da će koštati malo više nego vani (vani će biti cca 13000kn) dočekao me hladan tuš: 18somova za 15" model!

12000 je stari Powerbook 15". Šta sad... Evil or Very Mad

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.02.2006 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tangens wrote:
Zvao sam da pitam za cijene novih MacPro laptopa. Dok sam ja živio u nadi da će koštati malo više nego vani (vani će biti cca 13000kn) dočekao me hladan tuš: 18somova za 15" model!

12000 je stari Powerbook 15". Šta sad... Evil or Very Mad


Polovni Powerbook, stari iMac G5 2.1 (ako ga moš nać sniženog, tribalo bi zvat zastupnike malo pa pitati) novi intelov iMac 20"


to su strojevi za od cca 8000 - 14000 kn koje se trenutno isplati uzeti po meni ...

also, ako voliš još čekat krajem ožujka po svemu sudeći izlazi novi iBook (macbook-non pro valjda Smile ) intel core solo ili duo slabiji ... cijena novog oko 9000 (u hrvatskoj) 13.nešto widescreen, new form factor...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 04.06.2006 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prokleti Mac snobovi.. Mac je ultimativni proizvod kapitalizma.. upakuješ nešto loše u fino pakovanje i to masno naplati.. ja još ne znam zašto ljudi briju na njega.. radio sam nekoliko godina na Mac-ovima svih vrsta.. na svakakvim Os-ovima.. nikad ga ne bi kupio.. nikad Evil or Very Mad

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 04.06.2006 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
prokleti Mac snobovi.. Mac je ultimativni proizvod kapitalizma.. upakuješ nešto loše u fino pakovanje i to masno naplati.. ja još ne znam zašto ljudi briju na njega.. radio sam nekoliko godina na Mac-ovima svih vrsta.. na svakakvim Os-ovima.. nikad ga ne bi kupio.. nikad Evil or Very Mad


pa ja sam slicnog misljenja, ali pusti ljude neka trose, ocito je problem - kamo s parama? Rolling Eyes

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 04.06.2006 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte shvatite da su to mašine za profesionalnu primjenu... računala koja doslovno ne treba održavat i koja se NE KRŠE... mislim, backupirat treba uvijek, ali na macovima sjedneš i radiš poso... i u pravilu ga otplatiš sa jednim ili dva projekta... ne kupuješ top level mašinu za čitanje maila i igranje sa exposeom...

i sad se vi tu kao cudite kakvi to tu glupani puse macove, kad ste vi najpametniji... igrajte se sa svojim windowsima i pustite mac ekipu da radi kaj oce... svatko tko je jednom iskusio sto znaci kad te software NE LIMITIRA u ispoljavanju svojeg kreativiteta i tako dan za danom, ne pada mu vise na pamet vratit se na win poluproizvod...

rant off..

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 04.06.2006 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pc je bolji.. simple as that.. Pc je stabilniji od Mac-a i lakše ga je održavati.. lakše je nabavljati software (bilo piratski ili legalni).. Macovi se ruše čim otvoriš dva-tri programa simultano.. OS je tako dobar primjer nefunkcionalnog sustava.. ili u svakom slučaju manje funkcionalnog sustava od Windows-a.. tko god je puno radio na jednom i drugom kompu.. znat će da je sve u vezi Mac-a preseravanje.. od vanjskog izgleda, preko sustava pa sve do miša (sa jednom tipkom).. sve agencije rade na mac-ovima, svi dizajneri, svi strani studenti se čude kako mi normalni ljudi koristimo PC.. to je sve dio jedne velike marketinške kampanje koja nameće mišljenje da je Mac iskljućivo jedini profi komp..

jeli se itko sjeća Silicon Graphics-a - komp koji je služio samo za 3d.. totalni obsolete, tako nešto će se desit i Mac-u ako ne promjene politiku

znam da malo previše rintam.. ali hoću da ljudi koji pređu na taj sustav čuju i pokoju riječ protiv.. a imam i osobni grudge na ljude koji imaju toliko para da ispljunu 15 - 30 somova za komp

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 04.06.2006 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Pc je bolji.. simple as that.. Pc je stabilniji od Mac-a i lakše ga je održavati.. lakše je nabavljati software (bilo piratski ili legalni).. Macovi se ruše čim otvoriš dva-tri programa simultano.. OS je tako dobar primjer nefunkcionalnog sustava.. ili u svakom slučaju manje funkcionalnog sustava od Windows-a.. tko god je puno radio na jednom i drugom kompu.. znat će da je sve u vezi Mac-a preseravanje.. od vanjskog izgleda, preko sustava pa sve do miša (sa jednom tipkom).. sve agencije rade na mac-ovima, svi dizajneri, svi strani studenti se čude kako mi normalni ljudi koristimo PC.. to je sve dio jedne velike marketinške kampanje koja nameće mišljenje da je Mac iskljućivo jedini profi komp..

jeli se itko sjeća Silicon Graphics-a - komp koji je služio samo za 3d.. totalni obsolete, tako nešto će se desit i Mac-u ako ne promjene politiku

znam da malo previše rintam.. ali hoću da ljudi koji pređu na taj sustav čuju i pokoju riječ protiv.. a imam i osobni grudge na ljude koji imaju toliko para da ispljunu 15 - 30 somova za komp


koji si ti pacijent

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 04.06.2006 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:


Pc je stabilniji od Mac-a i lakše ga je održavati

ma lol ... imala sam priliku ove zime radit na PowerBooku .. i jednostavno se oduševila ... tolko intuitivan ... prekrasan ... divotica ...
tipkovnica prejebena ...
Dead Man wrote:

a imam i osobni grudge na ljude koji imaju toliko para da ispljunu 15 - 30 somova za komp

koji si ti lik ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 04.06.2006 17:21    Post subject: Reply with quote

Nisam tia odgovarat na ovo, ali eto jednostavno sam mora, jače je to od mene :) Volia bi da je sad dotični Dead Men u sobi samnom da vidi "top" (ali vjerojatno ni ne zna što je top naredba u UNIX-u) komandu i što mi se sve trenutno vrti, pa krenimo redom: Surfam u Safariju, otvoren mi je address book, otvoren iTunes, svira i muziku i video spotove (koji su dosta zahtijevniji), programiram u tekst editoru, otvoren ftp program, otvoren terminal te kompajliram novi PostgreSQL 8.1.4 server, otvoren HandBrake koji mi enkodira DVD u 2-pass ~1500 Xvid, otvoren CoverFlow za vizualno browsanje albuma, otvoren Mail, otvoren Photoshop i još par nevidljivih sitnica i sve to na mom jadnom inferiornom prema vašim moćnim pilama(tm) Miniju -- ništa ne preskače, sve svira, sve radi besprijekorno, i tako mu je često jadnome, nekad mu je po cijele dane tako CPU na 100% zbog enkodiranja filmova...

To je samo pizdarija, sitnica od mora sranja koja bi sad moga ode nasrat ali što kad nema smisla. Neka, neka smo zaluđeni zealoti, ali onda ste i vi PC Wintelaši zealoti u istoj mjeri u kojoj smo i mi.

Ma stvarno mi se neda više pisat, i ovaj put sam previše napisa, nebi se ni petlja bia, ali kad neko provali ovolike gluposti i ostane živ, stvarno me smeta, jer ovaj forum se ipak dosta čita. A da Dead Men išta zna o Windowsima, Linuxu, BSD-ovima, da ima ikakvog iskustva sa OS-evima i sličnim, nebi onako nešto izjavia ni da je potplaćen. Druga stvar ako mu Windowsi i PC više pašu -- to priznam, to su navike, svak ima svoje navike i preference, ali govoriti onakva sranja, ma...

Edit:
E da, zaboravih jer mi je to uvik skoro popaljeno, vrti se još i more servera, MAMP (Apache, MySQL itd.) za ove smeće PHP sajtove što mi sad treba par sitnica te neki serverić od Djanga u Pythonu za Django development, i sad evo i PostgreSQL kad mi se kompajlira i upgradea...

Zato kad napokon isprogramiram site svoj jednog dana, možda se raspišem naveliko, pa i o tome, ala Gruber style.

Last edited by sime on 04.06.2006 17:33; edited 1 time in total
Back to top
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 04.06.2006 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim... ccc Dead nisam se ovome od tebe nadao. Koliko mi je god ova izjava šokantna tim više što je od tebe...
ccc
stvarnoo nekužim... il' namjerno flejmaš i sad sjediš sa strane i čekaš reakcije ili si stvarno s p***e na beton pao!?
btw, na windowsima sam

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 04.06.2006 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moja iskustva sa Mac-om su malo starija.. ono otprilike G4 generacija.. Os 9..
4 godine sam radio na tim kantama na faksu.. naravno većinu stvari sam obavljao na svom kompu doma.. najgore bilo kad su bili neki workshopovi kad bi proveo po tjedan dana radeći na Mac-u koji bi se rušio svakih petnaest minuti i nisam jedini kojemu se to dešavalo.. tu sam navikao sejvat fajlove svakih pet minuta.. posli sam radio neko vrijeme u jednoj firmi na iMac-u.. da bio je stabilniji ali moj komp 1.4 gigaherca i 512 RAMA jednostavno (jeftina kanta) jednostavno radi brže nego taj iMac.. ni ja nisam mogao vjerovat.. ja samo pizdim po Mac-u, a vi po meni, zašto? nisam nikoga tu prozivao..

čilajte ljudi.. eto neću više dovodit u pitanje tako skupe kompjutere.. mora bit da vride koliko koštaju (sarkazam)

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 04.06.2006 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ja samo pizdim po Mac-u, a vi po meni, zašto?

zbog ovog dolje:
Dead Man wrote:
a imam i osobni grudge na ljude koji imaju toliko para da ispljunu 15 - 30 somova za komp


kakva je to debilana od stava? i jos od tebe...

Dead Man wrote:
Moja iskustva sa Mac-om su malo starija.. ono otprilike G4 generacija.. Os 9..

zato tako o njima i mislis. osim toga - tko zna tko ih je postimavao...zato su se vejrojatno i rusili...radila sam na turbostabilnim 9-kama....

feelfree wrote:
mislim... ccc Dead nisam se ovome od tebe nadao. Koliko mi je god ova izjava šokantna tim više što je od tebe...
ccc
stvarnoo nekužim... il' namjerno flejmaš i sad sjediš sa strane i čekaš reakcije ili si stvarno s p***e na beton pao!?


ovo potpisujem

@dead: shvati da je ovo samo 50-a rasprava na mi3-ju o tome da li je bolji PC ili Mac koja nece nigdje voditi kao ni prethodne, jer ide u krivom smjeru, zato molim tebe i sve ostale da je prekinete (ili opet moram zakljucavati) ako cete se samo nadjebavati.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 04.06.2006 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, jel pričate o mac-u kao hw platformi, sw platformi ili o nećem trećemu?

Fore sa "top"-om i sl. ne pušim, znao sam preko mjesec dana imati upaljen komp sa WinXP koji je preživio takvu torturu kakvu neki piceki ne dožive u svom životnom vijeku. Računalo je upaljeno i online 24/7 i nikad nikakvih problema.

Mislim da su najkompetentniji za ocijenjivanje računala ipak sistem administratori koji održavaju hrpetinu šarolikih računala.

Što se kupovine mac-a tiče, ne znam koliko je "isplativo" s obzirom da je mac danas u biti pc i to pc koji se ničim posebno ne ističe.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 04.06.2006 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@gog: ti ne znas citati ili sto?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 05.06.2006 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi.. ništa osobno protiv ikoga opet.. moja osobna negativna iskustva su me dovela do svega što napisah.. sorri 4th neću više započinjati ovu besmislenu raspravu

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ON AIR
Guest





PostPosted: 05.06.2006 03:29    Post subject: Reply with quote

ja znam da na mome radnom.e mjestu sve su mekovi G5.ice(2Ghz) sa 23.icama, ma ljepota živa, nema kalibriranja niti ičega, ali korel to nepotpisuje . . . naime imamo licenciran v. 11 i nezamislivo je raditi sa fontovima . . ., možda 12 i X3 to guraju, neznam ?!%$
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ljudi.. ništa osobno protiv ikoga opet.. moja osobna negativna iskustva su me dovela do svega što napisah.. sorri 4th neću više započinjati ovu besmislenu raspravu


mislim stvarno, nisam se niti htio javljati jerbo je ovo čisto flejmanje od nekog tko nema pojima o čemu govori ...

inače znam par ljudi koji se ne snalaze na Macu ... al ti se ne snalaze ni na pc iju tako da...

btw, niti jedna kompetentna izdavačka kuća, web stranica itd koja je usporedila OSX i još neizdanu Vistu da nije propustila dala prednost OSX-u. Mac platforma je trenutno minimalno dvije godine u prednosti što se OSa tiče ...


Hardver nema potrebe spominjati, to su izabrane komponentne koje koriste i ponajbolji PCji ...

Dizajn hardvera i softvera ti ne paše? Očigledno si operiran od ukusa... tu ti ne može nitko pomoći...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group