Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
slova od photoshopa (preradjena) preko scena na filmu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 05.08.2005 23:43    Post subject: slova od photoshopa (preradjena) preko scena na filmu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanima me kako u Ps-u naciniti slova koja bi isla preko neke sscene u filmu?

znaci da se vide samo slova bez podloge.
neki nacin?
thx Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 06.08.2005 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravi transparent background i onda napiši tekst ! Very Happy

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 06.08.2005 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ako misliš radit prijevod onda se to ne radi tako...to radiš na slijedeći način:

Potrebni alati:
VirtualDubMod
VobSub, odnosno TextSub (dolazi s instalacijom VobSuba)
XviD codec

Nakon sto pokrenete instalaciju VobSuba, kad vas pita sto instalirati, kliknite na + kraj plugins i izaberite TextSub for VirtualDub and Avisynth. Morat ce te i izabrati gdje je instaliran VirtualDub.

Nakon sto ste nabavili/instalirali oba alata krecemo na posao.

1. Korak

Prvo trebamo otvoriti film na File > Open Video. Ako nam iskoci kakvo upozorenje o tome da je zvuk u VBR-u samo stisnite No.

Ukljucimo: Video > Full Processing mode.

Za zvuk nemamo brige jer on je vec postavljen na direct stream copy.

2. Korak

Sad izaberite File > File Information, pogledajte i zapamtite (vi sa fotografskim pamcenjem) koliko dugo traje film, koliki je bitrate koristen za zvuk i za video.

Znaci podatke pod Video Stream - Length i Data rate te Audio Stream - Data rate.

To ce nam trebati dok cemo racunati bitrate za kompresiju.

3. Korak

Idemo najprije postaviti titl. Izaberite Video > Filters pa ako ste dobro instalirali VobSub negdje pri dnu bi trebali imati TextSub. Izaberite ga.

Open - otvorite titl.

Styles - mijenjamo stil (slova, poziciju...). Moj vam je prijedlog da za font koristite Verdanu, bold, 24 velicine.

Pod Default word-wrapping style biramo na koji ce nacin prikazivati titl ako je predug da bi stao na ekran. 1. je cist OK.

Kad smo zavrsili s tim kazemo dva puta OK. Sad smo ponovno u glavnom prozoru. Razvucite ga sto vise da vidite cijeli output dio. VirtualDubMod prikazuje dvije slike odjednom, jedna je input video a druga output video. Na prvoj vidimo film kakav je a u drugom kakav ce biti. Ako vam je reza premala onda desnim klikom na prvu sliku smanjite zoomiranje.

Sad malo skrolajte po filmu da vidite jel' se vidi titl. Sve OK? Pa naravno

4. Korak

Sad cemo izabrati i podesiti video kompresiju. Video > Compression.
Izaberite XviD. Sad ako necemo komplicirati stvari postavite Encoding type > Single Pass.

Ako na gumbu koji je lijevo od Calc pise Target quantizer kliknite ga da se promjeni u target bitrate.
Odaberite Calc.
Pod Target size izaberite zeljenu velicinu u KB (716800 je za 700MB - 1CD).
Pod Video upisite trajanje filma (sati/minuta/sekundi) te koji mu je framerate.
Pod Audio izaberite MP3 CBR ili VBR (Ako je VirtualDub kod otvaranja filma upozorio na VBR onda je VBR, inace CBR)
Pod Audio > Average bitrate upisite bitrate zvuka (Podatak koji smo pamtili Audio - Data rate.)
Sad nam pod Video > Average bitrate pise bitrate koji cemo koristiti. Stisnemo OK i upisemo ga. On se inace sam automatski upise ali uvijek malo veci. Bolje ga za svaki slucaj upisati onakvog kakav je izracunat.

Preostaje nam samo 2X OK i opet smo u glavnom prozoru.

5. Korak

File > Save as..., izaberemo ime filea i Save.

Sad samo pricekate par sati (ovisno o izabranoj kvaliteti - one napredne postavke - kod XviDa) i to je to

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne ...mislim samo na pojedinim mjestima nabacivat slova preko slike . ne prijevod

hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravio sam ovako i nije uspjelo.

otvorio sam PS i stisno da cu radit novi rad ..na oboj pocetnoj tabli kad te pita koju ces velicinu ito stavio sam transparent background...usao..napuisao text..i nista od toga.
ubacim u movie maker i idalje se vidi moja bijela pozadnima

jel se to onda sejva pod jpg format?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
r&r



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 126
Location: Zagreb - Podsused

PostPosted: 06.08.2005 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jpeg ne podrzava transparenciju, pa probaj tif ili png. ak mozes probaj i psd ufurat
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ..idem sad probat.
i imam pitanje .
mislim banalnost jedna al ju neznam.

imam jednu smjesnu scenu kako jedan covjek presetava po plazi prek jedne stjene i sada ja ocu da se poigram s njim da ga malo vtazim unazad kada prodje pa ga opet pustim,...,ko da plese na muziku...to bi se jako lijepo stopilo sa miuzikom samo da ga mogu u rikverc okrenut.

znaci u rikverc.
u movie makeru izgleda da nemoze (bar je nisam uspio)

a mozda u adobu ? ali nazalost nemrem pokrenut adobe premijer jer nemam key. (znam mogu ga skinut) al nisam uspio neznam kako to ide. mislim da nije ko uvijek nego malo drugacije.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nejde mi niti jedan od tih formta. ulaze al ne dobivam zeljeni efekt.

a isto mi nije jasno kako da taj slova tj. to iz PS stavim preko filma ,preko odredjene scene? ja ih mogu samo prevuci da polako se polako pojavljuju (fade in and out) pojavljuju....bas crno na bjelo da legnu odma neznam? i nazalost koristim movie maker a ne premier Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 06.08.2005 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj sa png
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 06.08.2005 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pocni ucit premier
snimi slova kao 32bitnu targu (.tga)
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
pocni ucit premier
snimi slova kao 32bitnu targu (.tga)


prijatelju spor mi je premijer jako. otezava mi poso. plus nemogu ga pokrenut nakon sta sam formatiro kompjuter. neka shema ima ja je naznam. ima crec,napravim crak a crek na kraju bude ko neki programcic za probijanje sifre i tamo upisem key sa serials.com i onda moram samo stiskat jedan gumb non stop a on valjda usporedjuje sifre..redajuci jednu za drugom ispod ove koju sam ja napisao. neznam u cem je stvar.

a nadam se da si mislio da ce ova tvoja sema radit u mm? idem probat. naci te sta si napiso . Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 06.08.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

snimio sam kao 32 bitna tga. i nece da mi primi u movie maker. izgleda da to radi za adobe premijer. Shocked Crying or Very sad

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 30.11.2005 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moram sam sebi odgovoriti...after effects!

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 30.11.2005 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo

moviemaker je totalni bullshit od programa.
nauci premiere i aftereffects. ako hoces nesto tranparentno napravi file 720x576 px, transparentna pozadina i snimi ko 32-bit targa (.tga) importiraj u premiere i imat ces sve kaj trazis u ovom postu. za ostalo se potrudi sam, proguglaj, pregledaj help file i sl.

aj bok

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 30.11.2005 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

frende u medjuvremenu sam naucio rasurat after effects i Pshop, nema grede vise nikakve...sad se bavim effektiama i svim ostalim tim razradjenim njihovim shemama ...ucim iz tutoriala...

sretno Wink Arrow

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 30.11.2005 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel se može vidjet neki tvoj video? po mogućnosti ne samo smontiran nego i neki sa efektima itd.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 30.11.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
jel se može vidjet neki tvoj video? po mogućnosti ne samo smontiran nego i neki sa efektima itd.


mozemo se dogovoriti na pm Wink Arrow

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 30.11.2005 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, šalji.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 30.11.2005 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ubacivao u adobe premier FLASH filmiche..
pa vjerujem onda da se mogu i slova ubacivat iz flasha...

meni je tako radilo savrseno.. probaj tak...

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 30.11.2005 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
ok, šalji.


ti bi samo tako?

sta me probavas kakav sam? Twisted Evil

ajde ti nesto posalji..

od mene neces vidjet pitaj boga kakva cuda i effekte iz star warsa! Smile

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 01.12.2005 01:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kaj je to takav problem? šta imaš skrivat! :) ajde dobro eto ti malo mojeg:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=5127 (the Sound)
http://www.c404.net/luksy_stuff/absorb.wmv (Absorb)

Aj sad pošalji neš ali private da ne spemamo sad ovdje. cya.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group