Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
za znalce after effectsa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 13:42    Post subject: za znalce after effectsa Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jedan crtez iz PS.
relativno je jednostavan za ovo sta ja ocu izvest.
vidio sam jedan filmic kratki,gdje covjek govori kako funkcionira After,i u NJEMU GOVORI o meniu za igricu .


i ono sto sam ja vidio je sljedece.
naprimjer imam o prazni crni ekran tj. plohu i na nju doplutaju layery sa odabrane strane...onak doplutaju lijepo ispravno ::iz vana na ekren. Ko po špagi! , nejdu zavoito onego ravno isravno i onda stanu. (lik je to upotrijebio za izradu menia u igrici) DA BI DODAO ZIVOST

a meni bi to trebalo kao za svoju neku shemu: htio bi da moji layeri doplutaju sa ljeve strane::

evo crtez i na njemu se jasno vidi da bi to bilo layeri gore lijevo :::to su sve layeri mislim da ih ima OKO SEST ILI SEDAM:

http://img82.imageshack.us/my.php?image=aeproba1ma.jpg

HTIO BI DA PO JEDNOM ODREDJENOM REDOSLJEDE U JAKO KRATKOM RAZMAKU DOPLUTAJU IZGLEDALO BI PUNO BOLJE NEGO OVAKO:

HVALA NA POMOCI Shocked JA VAM SE ISPRICAVAM ZBOG TEXTA NEKA SU SLOVA OVAKVA NEKA ONAKVA MENI TASTATURA I MIS IKOMP STEKAJU NERAZUMIJEM ZASTO: IDEM SAD RESTARTAT PA VIDID DAL JE STA BOLJE

THX

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.08.2005 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se ispricavam ako sam sam u razmisljanjima, ali mozes li malo artikulirati to i lijepo reci sta oces (takodjer, koristenje caps lock slova aludira deranje - so says the netiquette)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rekao sam da sam imo problem sa svim zivim..i nakon restarta je bilo ok ..hvala na pitanj.

znam da to znaci deranje..a i naveo sam na kraju da se isprocvam.

ovako. imam sliku
sa layerima....
..i objasnio sam sta zelim da u after efectsu dobijem to da ti layeri uslajdaju u ekran.lajicki receno.

i to tako da se desi SLIDE sa ljevo na desno i da se zaustave dok budu na poziciji na kojoj su gore na slici koju sam stavio.
vrlo jednostavnno.
ako nesto nije jasno slobodno pitajte reci cu objasnit cu.
trudim se ali kad neznam nije lako objasnit.
Shocked Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jednu sliku. gore sam vam stavio na image shack.

i ta se slika sastoji od 7 ili 8 layera. ja bi da se ti layeri micu..tako da to sto pise l studio na ajmo rec tabli zamisljenoj. polagano uslajda na ekran. da se dobije taj efekt.

znaci da svi ti layeri uslajdaju sa teljeve strane prema sredini i da se zaustave kada izadju kao sto su sada na slici.

nebi da sve skupa (svih 8layera ) odjednom izadje nego da svaki ima svoju pricu ali da svi sa istog mjesta izlaze. na slici di je sada taj znak studio l.

nadam se da shvacas Laughing Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.08.2005 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa da, kad importas u after effects, kad importas u kompoziciju, nemoj importat psd kao cjelinu (znaci ne merger layers, nego choose layer). tako importas sve layere, dragas sve u timeline, sve zajedno ih prebacis na neku poziciju, i izanimiras svaki posebno. mislim, ako znas animirat sve zajedno ovo je ista stvar, svaki ces posebno i stavit pomak u fazi samo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo! i hvala.

ucim program tek i neznam animirat. sad sam si bookmarkiro dosta webova sa tricks & tips o after efectsu..

skuzio sam i ubacio sam ih u drag..sad neznam sta bi dalje.

probat cu nesto skemijat Rolling Eyes

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok. sve sam poslozio u kompoziciju. i na kompoziciji na ekranu sam poslozio layere ko kako su bili na slici.

samo da mi neko kaze kako animirati layer da ode s jednog mjesta na drugi kao slide bio bi jako sretan Very Happy Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 07.08.2005 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno tezak problem...
jesi probao stisnut F1?
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
stvarno tezak problem...
jesi probao stisnut F1?


evo jesam literatura i 1/2

hvala odo u slova Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo me nakon dugo uspio sam.

samo sto to sta sam napravio ne lici na onaj crtez.. naime odkako sam poceo radit u afteru moji layeri iz photo shopa nisu izgledali isto. postali su crvene boje . ja sam svoje layere uredio (vidi se na slici)

a kada sam poceo radit sa njima u aE promjenili su boju. ja sam mislio da ce se to na kraju vratit kada sejvam ali nista od toga.

pa me zanim di sam pogrijesio?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2005 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma katastrofa. ajde ljudi pomozite mi kako da mi layeri ostanu kakvi jesu.

Shocked Confused

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 08.08.2005 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mi netko moze reci dali kada se igras sa layerima ko u ovom primjeru ,dali oni imaju svoju boju i svoje stylove ko u PS ili ih gube u after efecctsu?
drugim rijecima kada se igras layerima u after efectsu dali oni izgledaju normalno ko i u PS.
nekuzim.

ovi koji prate topic kuze u cem je rijec.


ajde crow!
hvala Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 08.08.2005 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad sam testiro situaciju.

i napravio sam u PS neke layere sa stylovima i ti stylovi se opce ne vide..ja ako smanjim fill opacity u PS to se nece vidjet u AFTERU nego ce se vidit samo layer onakav kakav je.

mora poatojat neko jednostavno objasnjenje za nacin kako uvest layer iz PS u SFTER da ne gubis stvari koje si radio po layeri.

mozda snimit u format odredheni?

Shocked nadam se nekoj pomoci

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 16.08.2005 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dali je u after efectsu moguce napraviti da rijec doslvno kapne sa vrha erana,treba mi taj efect.

hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 18.08.2005 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@LUKAvac

Može sa Trapcode Particular plug-inom...

www.trapcode.com
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 18.08.2005 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala pozabavit cu se time kada cu imat vremena. Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group