Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
SphereFX.net

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 11:02    Post subject: SphereFX.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo jedna stranica koju sam napravio za frenda....
pa izrecite, molim, svoje komentare Very Happy

http://www.spherefx.net/

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 13.08.2005 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobra ideja, loša realizacija......Čitav saj se svodi na sliku OKA......koje grafički lijepo izgleda ali ne može se čitav sajt bazirati na tome!Tu je i meni koji je totalno loš jer se uopće nevidi...i par vertikalnih i horizontalnih crtica .........meni sve to izgleda nekako prazno i nedorađeno.Nemoj se ljutiti na oštroj kritici ali takav mi je sajt dojam ostavio.
Po meni još puno posla tu ima!

pozdrav i sretno!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sajt nije namjenjen za siroku publiku vec za ljude koje ce zanimati rad mog frenda!
dakle znat ce gdje treba trazit linkove...
a sve je minimalisticki slozeno jer je takva koncepcija!
dodatne slike su na mom frendu da uploada sa svakom izjavom na svom blogu eventualno!
a i bit ce ih jos vise kad se portoflio slozi!
al hvala na komentaru Wink

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ok al su mi malo preplain navbuttoni, nekak bi ih napravil da budu više u stilu tog lepog oka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

navigacija da umreš Surprised

optimized for 800x600 and higher? a koliko točno prometa sa 640 računaš dobiti? Confused

tables are sooo yesterday Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
navigacija da umreš Surprised

optimized for 800x600 and higher? a koliko točno prometa sa 640 računaš dobiti? Confused

tables are sooo yesterday Razz

kolko ti godina imas :puzzled:

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 13.08.2005 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se dopada sve osim menija, možda da se riješiš ovih linija (crtica) oko menija.
I oko možda malo da smanjiš.

P.S.
Ne znam nekako mi djeluješ ljut, nakon ovih prvi komentara. Wink

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2005 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe
ljut sam kad mi netko fakat bezvezne komentare daje
sve je s razlogom napravljeno
ovo naprimjer s rezolucijom...u cemu je tu problem...ne samo da to nisam ja odredivao sta ce pisat nego nista nece bit ak postoji opaska...
ja osobno znam jednu curu s rezolucijom jos na 640
grozno al jebiga

a kak mislis da treba sredit navigation bar?
imas savjet?
jer ideja je upravo i bila da bude kontrastno umjetnickom dojmu slike oka gore

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 13.08.2005 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.....dobio si onakve komentare kakve ljudi misle da tvoja stranica zaslužuje...nemaš se ti kaj ljutiti...... netko će te totalno popljuvat, netko pohvalit, netkoć reć "tak tak"......itd.To ti nisu bezvezni komentari od njih najbolje učiš.........barem znaš gdje si..... Smile
....kaj je da je.... onakva navigacija ti je grozna nikako nepaše uz taj site...ja bi na tvom mjestu pokušao navigaciju prilagoditi ostatku tvoje grafičkog rješenja...napraviti nešto u sličnom stilu....malo isprobati....ali nikako raditi nešto "kontrastno radi umjetničkog dojma"...... Wink
Ajde malo se bolje potrudi i uspjeti češ sigurno.....

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 14.08.2005 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dotTOM wrote:
Sulien wrote:
navigacija da umreš Surprised
optimized for 800x600 and higher? a koliko točno prometa sa 640 računaš dobiti? Confused
tables are sooo yesterday Razz

kolko ti godina imas :puzzled:


Laughing
ima ti on dovoljno godina, a znanja i iskustva vjerojatno više nego ti.. Wink

što se tiče sajta: sve si fino objasnio pa bih ti ja još samo predložio da ukloniš intro stranicu i iscrtkani okvir oko gumba za navigaciju pa će biti dobro.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.08.2005 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd ti prvo sebi pročitaj ovo : http://www.mi3dot.org/faq/readme/

E, a sad...ja bih ti htio tu neke stvari objasnit, sam se nemoj ljutit omda...
Ak ti Sulien veli da su tablice out, a tebi ne paše, onda ga kontaktiraj PMom ili ovdje na forumu i pitaj ga ovo
Code:
Sulien, daj mi neke argumente zašto su tablice out
a ne da ga ideš podcjenjivat i pitat koliko ima godina i time se pravit pametniji od njega... Rolling Eyes
Ja vjerujem da je on to tebi reko u dobrom tonu i dobrim namjerama, te je htio tebe uputiti da vidiš da je taj site kojeg si napravio jednostavan, i da bi se mogao izvesti bez tablica, tj. pomoću CSSa...a nije ti napisao taj post da bi te popljuvao.

Rezolucija - isto tako. Ti poznaš frendicu na 640. Ja poznam 10 frendova na 1600. Ja osobno imam 1152. Neko treći ima 1024 itd. I šta sad, ćemo se prepucavat po tome? Činjenica je da je 800*600 već prihvaćen standard, i toga bi se trebalo držati, jer stvarno je već mizeran broj ljudi sa 640.

Navigacija - veliš da će ljudi koje zanima rad tog frenda znat gdje su linkovi. Mene su zanimali radovi, pa mi ne paše taj sistem navigacije da ja moram otkrivati što se nalazi ispod onog ofarbanog layera...aj ti dođi na neki site gdje su ti linkovi tak prekriveni, al naravno, tebe zanima sadržaj sitea i ti naravno znaš gdje ćeš tražit linkove...glupa ti je ta izjava malo Confused

Eto, ti sjedi pa razmisli, vidi malo, al molim te, odgovaraj na ovaj topic samo smirene glave, nitko tu nije protiv tebe ukoliko se znaš ponašati i primiti kritiku. I dobar savjet.
Wink Arrow
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 02:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tablice, netablice, site je previse u stilu srednjih 90-tih, a to niiiije dobro, neznam jeli se nisi trudia dovoljno jer je za frenda ili sta vec, ali sta je tu je. mene osobno nije briga previse za css Cool -volim flash, ali koliko sam popratia po forumu covjek ti daje pametan savjet, a ti ko dijete od 5 godina zanovijetas s pizdarijama, (meni prija ima 640, ma koga to boli K.... ) sajtovi koji se stavljaju na forum radi kritike se komentiraju. ako si pametan razmisli o kritici i probaj poboljstat site, ako ne- uhvatit ces i ti godine.

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 14.08.2005 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

astolitu wrote:
...site je previse u stilu srednjih 90-tih...

to znas jer si srednjih 90tih radio takve ili?
Back to top
View user's profile Send private message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha
ljudi moju...pa al zasto sad svatko fino po redu komentira kak ne znam primit kritiku i da se ljutim...
jedino kaj sam bio eventualno 'bezobrazan' (ajme sta smo osjetljivi) je prema sulienu a to je zato sto mu komentari nisu uopce na mjestu...
a pitao sam ga za godine ne zbog njegovog iskustva nego zbog komentara...ko da je moja sestricna isla komentirat pa samo rekla 'it's baaaad'...

dragi blekstef, to sto ti imas 1152, jel tebi cini problem to sto pise da je preporucljivo imat bar 800x600? ne...al nekom ko ima manje ce fino pisat tak...

sto se tice gumbeka, kak sam fino tommyu odgovorio...reci mi dakle neki konkretan savjet i probat cu popravit...u ovom slucaju ovisi o frendu dal ce on to htjet...

sto se tice tablica i cssa, smeta mi sto netko uopce daje tako idiotski komentar 'izasle su iz mode'
po cemu zakljucujete da je jedno bolje od drugog ak stranica dobro izgleda na oba nacina...
dakle radi se samo o necijem preferiranju...ja vise volim tablice i mislim da se najbolji sajt moze napravit pravodoziranim mjesanjem oboje...
i na to se ja oslanjam...(mozda se na ovom sajtu ne vidi al nisam ni osjecao potrebu)

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
astolitu wrote:
...site je previse u stilu srednjih 90-tih...

to znas jer si srednjih 90tih radio takve ili?


nisam radia takve stvari ali se prisjecam i ne zalim

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

priznajem, CSS layouts zadavaju puno muke sa današnjom browser podrškom, ali ne treba ih zato zanemariti

rekao sam da su tables soo yesterday jer je sajt minimalistički i toliko jednostavan, da si vjerojatno potrošio najviše vremena na tablice Smile a puno manje bi sa 3 DIV-a koje bi razmjestio gore-lijevo-desno, možda čak i apsolutnim pozicioniranjem pri čemu bi footer fiksirao na dno i radilo bi svuda

a navigacija je jasna sama po sebi - ne možeš napraviti ultra smooth sleek design i ubaciti u njega vesele boje kao da ti je domena krustytheclown.com, isto tako si onda mogao koristiti Comic Sans

koliko imam godina? nije važno, ali CSS ima čak 11, što znači da je već preveliki da bi samo radio font-size i font-family Smile get it? Wink

sad još nije to vrijeme, ali ubuduće će svaki normalan web dizajner na vizualno savršen rad postan na neki community radi komentara moći odmah reći bljee, fuj, grozno ako je isti napravljen s tablicama ... znači, nema im spasa za layoute, gotovi su polako kao i 640 i 800x600, polako treba ić ukorak sa vremenom

ponavljam, nije još to vrijeme, ali eto ja ne mogu da ne ubacim my2cents u svaku raspravu o tabličnom dizajnu Very Happy cheerio
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.08.2005 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dotTOM wrote:
dragi blekstef, to sto ti imas 1152, jel tebi cini problem to sto pise da je preporucljivo imat bar 800x600? ne...al nekom ko ima manje ce fino pisat tak...


gdje sam ja napiso da mi to predstavlja problem? molim te ne prekreći moje riječi, ja sam ti samo to dao kao protutezu na ono tvoje da znas frendicu sa 640...

dotTOM wrote:
sto se tice tablica i cssa, smeta mi sto netko uopce daje tako idiotski komentar 'izasle su iz mode'
po cemu zakljucujete da je jedno bolje od drugog ak stranica dobro izgleda na oba nacina...
dakle radi se samo o necijem preferiranju..


bolje je što ti file zauzima manje, right? bolje je jer je up2time.
Ne radi se tu o preferiranju, nego o tome da si taj site mogo napravit u CSSu, bez tablica.

dotTOM wrote:
ja vise volim tablice i mislim da se najbolji sajt moze napravit pravodoziranim mjesanjem oboje...
i na to se ja oslanjam...(mozda se na ovom sajtu ne vidi al nisam ni osjecao potrebu)


Joj, šta ti ovo sve znači?
Ti najviše voliš tablice? Znači, radio si već siteove s CSSom i znaš razliku između table i CSS designa? Ja vjerujem da su svi siteovi koje si radio izašli kao table-design, i onda ne možeš pričati da ti voliš ovo a ne voliš ono, jer ne znaš jedno od tog dvojca...vjerujem da je kod tebe CSS jedino u funkciji farbanja linkova...

EDIT: zbog vlastitog zajeba sam obrisao ovaj dio. fala. blekštef

Last edited by blackshtef on 14.08.2005 20:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 14.08.2005 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
....
I ovo pravodozirano miješanje boje
ajd sad, šta si time htio postići? Moje divljenje prema tebi kako ti koristiš stručne termine? Mislim da je svakome jasno da bi dobar site trebao imati i dobar odnos boja, da se slažu, al to je svugdje (plakati, webovi, ilustracije...) i svi mi koristimo pravodozirano miješanje boje


ccc... ako već hoćeš pametovat čoviku onda se bar potrudi pročitat i razumit što je točno napisa...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:

ccc... ako već hoćeš pametovat čoviku onda se bar potrudi pročitat i razumit što je točno napisa...


fala bogu da netko me bar malo podrzava

_________________
:: http://www.dottom.info/ ::
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.08.2005 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:
blackshtef wrote:
....
I ovo pravodozirano miješanje boje
ajd sad, šta si time htio postići? Moje divljenje prema tebi kako ti koristiš stručne termine? Mislim da je svakome jasno da bi dobar site trebao imati i dobar odnos boja, da se slažu, al to je svugdje (plakati, webovi, ilustracije...) i svi mi koristimo pravodozirano miješanje boje


ccc... ako već hoćeš pametovat čoviku onda se bar potrudi pročitat i razumit što je točno napisa...


Moj bed, evo stvarno sam ovo previdio i zajebo se...moje isprike (obrisano iz posta)
Al iza svega ostalog stojim...

dotTOM wrote:
pas wrote:

ccc... ako već hoćeš pametovat čoviku onda se bar potrudi pročitat i razumit što je točno napisa...


fala bogu da netko me bar malo podrzava


No comment...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2005 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dotTOM wrote:
fala bogu da netko me bar malo podrzava

pa nije samo jedan, evo i ja

site je kul, ispravi navedeno i sve pet
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 15.08.2005 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja osobno ne volim kad moram preć preko linka da vidim šta mi otkriva, a i ne da mi se pamtit za kasnije...

I to iscrtkano..nije mi sjelo...

Al oke mi drugo...fakat je

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group